Keputusan Pusingan Kelayakan Badminton Terbuka Malaysia 2010 - Sukan | mStar

Keputusan Pusingan Kelayakan Badminton Terbuka Malaysia 2010

KUALA LUMPUR: Berikut adalah keputusan pusingan kelayakan pertama kejohanan Badminton Terbuka Proton Malaysia Siri Super 2010 yang diadakan di di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini pada Selasa.

BEREGU CAMPURAN:

Gan Teik Chai (MAS)/Anastasia Russkikh (RUS) mnt Chandra Alvent Yulianto (INA)/Mona Santoso (INA) 23-21, 10-21, 21-17; Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (KOR) mn Kazuno Kenta/Kakiiwa Reika (JPN) 21-9, 21-14; Kawamae Naoki/Matso Shinzuka (JPN) mn Hirobe Yoshiteru/Matsutomo Misaki (JPN) 21-16, 24-22; Fang Chieh Min/Wang Pei Rong (TAI) mn Kim Ki Jung/Jung Kyung Eun (KOR) 21-11, 15-21, 21-19; Ow Yao Han/Lai Pei Jing (MAS) mn Grosjean Sylvain/Rahmawati Weny (FRA) 21-14, 17-21, 21-19; Hayakawa Kenichi/Takahashi Ayaka (JPN) mn Heg Nelson Wei Keat/Lim Maggie Pei Chi (MAS) 21-4, 21-17; Fuchs Michael/Overzier Brigit (GER) mn Tan Wee Tat/Lai Shevon Jemie (MAS) 21-16, 21-4; Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (TAI) mn Abdul Khalid Mohd Lufti Zaim/Lim Yin Loo (MAS) 11-21, 21-12, 21-17.

PERSEORANGAN WANITA:

Hsu Ya Ching (TAI) mn Ng Daphne Chiew Yen (MAS) 21-13, 21-15; Cheng Shao Chieh (TAI) mn Saniru Sannatasah (MAS) 21-10, 21-11; Fanerti Linda Weni (INA) mn Sonia Cheah Su Ya (MAS) 21-17, 20-22, 21-16; Yang Li Lian (MAS) mn Chang Hsin Yun (TAI) 14-21, 21-15, 21-13; Hirayama Yu (JPN) mn Sukumaran Stephanie Shalini (MAS) 21-19, 21-14; Tee Jing Yi (MAS) mn Pai Hsiao Ma (TPE) 21-14, 21-19; Tai Tzu Ying (TAI) mn Chan Tsz Ka (HKG) 14-21, 21-11, 21-19.

PERSEORANGAN LELAKI:

Abdul Latiff Mohamad Arif (MAS) mn Ayob Sairul Amar (MAS) 21-12, 21-14; Yamada Kazushi (JPN) mn Lee Tsuen Seng (MAS) 21-15, 21-14; Liew Daren (MAS) mn Shon Wan Ho (KOR) 9-21, 21-12, 21-18; Tan Chun Seang (MAS) mn Hsueh Hsuan Yi (TAI) 21-8, 21-10; Kuan Beng Hong (MAS) mn Wong Wing Ki (HKG) 21-18, 8-21, 21-17; Chan Kwong Beng (MAS) mn Zulkiffli Zulfadi (MAS) 18-21, 21-12, 21-13; Wong Beryno Jiann Tze (MAS) mn Pei Wee Chung (MAS) 21-14, 21-15; Chong Wei Chong (MAS) mn Jayaram Ajay (INA) 22-20, 21-14.

BEREGU LELAKI:

Abdul Khalid Mohd Lufti Zaim/Mawan Vontus Indra (MAS) mn Goh Sze Onn/ Tan Wee Tat (MAS) 21-14, 21-12; Goh Wei Shem/Teo Kok Seang (MAS) mn Careme Baptiste/Grosjean Sylvain (FRA) 21-12, 21-15; Chow Pak Chuu/ Hong Chieng Hun (MAS) mn Goh Jian Hao/Lau Win Hwi (MAS) 21-17, 28-26; Endo Hiroyuki/Hirobe Yoshiteru (JPN) mn Khoo Chung Chiat/Ng Kean Kok (MAS) 21-15, 21-15; Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin (MAS) mn Lee Haeng Ham/Ng Toby (CAN) 21-19, 14-21, 23-21; Chung Eui Seok/Kim Dae Eun (KOR) mn Koh Jack Siaw Ngaun/Ong Soon Chiang (MAS) 21-10, 21-11; Anugritayawan Songphon/Prapakamol Sudket (THA) mn Ow Yao Han/Yew Hong Kheng (MAS) 21-17, 21-16; Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi (MAS) mn Abdul Latif Mohd Razif/Ong Jian Guo (MAS) 8-21, 21-19, 21-17.

BEREGU CAMPURAN:

Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (KOR) mn Gan Teik Chai (MAS)/Anastasia Russkikh (RUS) 21-19, 21-15; Fang Chieh Min/Wang Pei Rong (KOR) mn Kawamae/Matsuo Shizuka (JPN) 21-16, 21-13; Hayakawa Kenichi/Takahashi Ayaka (JPN) mn Ow Yao Han/Lai Pei Jing (MAS) 21-10, 21-12; Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (TPE) mn Michael Fuchs/Brigit Overzier (GER) 14-21, 21-19, 23-21.

PERSEORANGAN WANITA:

Cheng Shao Chieh (TPE) mn Hsu Ya Ching (TPE) 21-18, 21-19; Yang Li Lian (MAS) mn Yu Hirayama (JPN) 21-16, 21-17; Tee Jing Yi (MAS) mn Tai Tzu Ying (TPE) 21-19, 20-22, 24-22.

PERSEORANGAN LELAKI:

Yamada Kazushi (JPN) mn Abdul Latiff Mohamad Arif (MAS) 21-16, 21-23, 21-14; Tan Chun Seang (MAS) mn Daren Liew (MAS) 21-18, 14-21, 23-21; Chan Kwong Beng (MAS) mn Kuan Beng Hong (MAS) 21-17, 21-18; Chong Wei Feng (MAS) mn Beryno Wong Jiann Tze (MAS) 21-12, 21-18.

BEREGU WANITA:

Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian (MAS) mn Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie (menang percuma); Nurhani Abdul Latif Aziz/Ng Sin Er (MAS) mn Lim Yin Fun/Chia Vern See 21-14, 21-11; Nairul Suhada Abdul Latif/Goh Liu Ying (MAS) mn Ayla Huser/Nicole Schaller (SUI) 21-13, 21-17; Chan Tsz Ka/Chau Hoi Wah (HKG) mn Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean (MAS) 21-5, 21-15.

BEREGU LELAKI:

Goh Wei Shem/Teo Kok Seang (MAS) mn Abdul Khalib Mohd Lufti Zaim/Vountus Indra Mawan (MAS) 21-15, 21-16; Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun (MAS) mn Hiroyuki Endo/Yoshiteru Hirobe (JPN) 21-17, 21-13; Chung Eui Seok/Kim Dae Eun (KOR) mn Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin (MAS) 21-16, 21-16; Songphon Anugritayawan/Sudket Prapakamol (THA) mn Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi (MAS) 21-17, 21-11. - BERNAMA

Artikel Sebelum

Artikel Berikut

Artikel Berkaitan

Klik

default image

Perahu naga bakal 'membelah' Tasik Putrajaya, 90 pasukan korporat berentap rebut gelaran juara!

SEMUA peserta nampaknya tidak sabar untuk menyahut cabaran bagi merebut gelaran juara perlumbaan perahu naga di Tasik Putrajaya.

default image

Culas bayar cukai kena penalti 300 peratus, ketahui 10 fakta penting Program Khas Pengakuan Cukai Secara Sukarela

HANGAT diperkatakan mengenai isu melunaskan cukai dan masih ada yang culas untuk melaksanakan tanggungjawab sebagai pembayar cukai. 

default image

Ketuhar Panasonic Big Cubie memang power! Memasak kini lebih mudah, hidangan lebih sihat dan lazat

ANDA mahu memasak hidangan dalam waktu singkat? Panasonic Big Cubie boleh membantu.

default image

Carum Perkeso untuk dilindungi walau bekerja sendiri kerana malang tidak berbau!

MATLAMAT utama mengumpul duit dan trip perjalanan, tapi adakah pemandu pengangkutan awam menyedari ‘malang tidak berbau’ ketika bekerja?

default image

Populasi penduduk kunci utama PSKL2040

DBKL menekankan aspek populasi penduduk sebagai kriteria utama dalam merangka pelan pembangunan di ibu kota.

Artikel Lain