Keputusan Sukma - Hari Ketiga (Sabtu) - Sukan | mStar

Keputusan Sukma - Hari Ketiga (Sabtu)

KUALA LUMPUR: Berikut adalah beberapa keputusan akhir pada hari ketiga temasya Sukan Malaysia ke-14 di sini, Sabtu:

BERBASIKAL TREK

15km scratch race lelaki:

EMAS: Amirul Anuar Jafri (NSE) 22:22.147s

PERAK: Mohammad Al-Ghazali Ab Hamid (KEL) 22:23.242s

GANGSA: Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (TER) 22:23.344s

10km scratch race wanita:

EMAS: Ju Pha Som Net (PER) 18:04.367s

PERAK: Zahraa Anuawar (TER) 18:04.695s

GANGSA: Nurul Ahmar Bazeuzzaman (SEL) 18:04.985s

Lelaki: 4km Team Pursuit Akhir

EMAS: Abdul Rashid Ibrahim, Amirul Anuar Jafri, Mohammad Fairet Rusli, Mohd Ekbar Zamanhuri (NSE) 4:55.360s

PERAK: Mohammad Al Azani Zainal, Mohammad Azrul Taufiq Annuar, Mohd Azami Senan, Muhammad Asyraf Misnan (JHR) 4:56.134s

GANGSA: Ahmad Firdaus Abd Karim, Amirun Asraf Abdullah, Mohd Faiz Ibrahim, Mohd Zul Asraf Zamlan (KDH) 4:56.722s

Wanita: 3km Team Pursuit Akhir

EMAS: Nur Ain Mahmood, Ummi Hamimah Mohamad, Zahraa Anuawar (TER) 4:13.618s

PERAK: Nur Farah Ain Amran, Nursyahmira Anis Saidi Ahmad, Nurul Ahmar Badeuzzaman (SEL) 4:22.567s

GANGSA: Aishah Puteh, Mardiana Mohd Radzi, Nur Izzati Ismail (KDH) 4:22.977s

JUDO:

Lelaki Bawah 55kg:

EMAS: Mohd Jafaannuar Jamaludin (NSE)

PERAK: Ng Tsu Tao (PP)

GANGSA: Kelvin Lee (MEL), Mohammad Amirul (PRK)

Lelaki Bawah 60kg:

EMAS: Muhd Syaiful Md Zain (JHR)

PERAK: Chan Boon Han (MLK)

GANGSA: Koay Seong Jiann (PP), Lim Wai Kit (WP)

Lelaki Bawah 66kg:

EMAS: Chong Wei Fu (JOH)

PERAK: Chua Jen Keat (PP)

GANGSA: Mohd Nas'azrin (PRK), Ong Kun Xiong (MLK)

Wanita Bawah 45kg:

EMAS: Fara Aida Sofia Ali (JOH)

PERAK: Nur Qurratu'ain Zainal Abidin (PRK)

GANGSA: Wong Shun Jing (NSE), Goh Yuan Ying (PEN)

Wanita Bawah 48kg:

EMAS: Tam Shu Hui (PP)

PERAK: Nor Fazilah (JOH)

GANGSA: Chew Yen Peng (SEL), Nur Umairah Zaina Zainal Abidin (PRK)

Wanita Bawah 52kg:

EMAS: Norhidayu Muliar (TRG)

PERAK: Nurul Nabila Suhaimi (JOH)

GANGSA: Kathleen Chin (SEL), Vicky Lai (WP)

SILAMBAM:

Lelaki 30-37kg:

EMAS: R. Raajesh (PP)

PERAK: R. Manalan (KED)

GANGSA: B. Thanaraj (SEL)

Lelaki 38-43kg:

EMAS: Mohd Nizam Jamal (SAB)

PERAK: M. Inderjith (NSE)

GANGSA: R. Kavikumar (PP)

Lelaki 44-50kg:

EMAS: P. Deep Joth Singh (NSE)

PERAK: R. Ragu (PEN)

GANGSA: A. Kumaresan (SEL)

Lelaki 51-55kg:

EMAS: R. Prakash (KED)

PERAK: R. Gajenthiran (PER)

GANGSA: G. Thinakaswaran (NSE)

Wanita 41-45kg:

EMAS: A. Shankri (PER)

PERAK: C. Iswariyah (PAH)

GANGSA: Whfiney Constantia Kungin (SAB)

Wanita 46-50kg:

EMAS: C. Malathy (KED)

PERAK: T. Thurga Devi (PP)

GANGSA: G. Hemamalini (WP)

Wanita 51-55kg:

EMAS: S. Kaviarasi (KED) PERAK: M. Viknehsvary (NS) GANGSA: K. Priteive (PER) Wanita 56-65kg: EMAS: G. Komarathe (NSE) PERAK: Percella Kebing (SAB) GANGSA: B. Nithyah (PER)

LAWAN PEDANG:

Lelaki Individu Sabre:

EMAS: Yu Peng Kean (JOH)

PERAK: Nurul Ariezzat Nazreen Ismail (NSE) GANGSA: Wong Tzer Chyuan (WP), Adam Nicholas Lindbichler (SBH)

Wanita Individu Epee:

EMAS: Nurshaheera Shazny Mohd Zaini (WP)

PERAK: Nadzirah Mohd Adzeman (JOH)

GANGSA: Yaminah Mohd Yassin (JOH), Alethea May Woo Wei Ye (WP)

KANU:

K1 500m Lelaki:

EMAS: Ahmad Shafie Abdul Jabar (JOH) 1 minit 58.68 saat

PERAK: Mohd sofiyuddin Ismail (PER) 2:1.82s

GANGSA: Mohd Azlan Ibrahim (TER) 2:2.13s

K2 500m Lelaki:

EMAS: Muhammad Azman Ibrahim/Muhammad Syafwatuddin Mohd Azaha (TER) 1:57.21s

PERAK: Muhammad Fadhlie Othman/Muhammad Izzuddin Zainal (JOH) 1:58.53s

GANGSA: Mohd Sofiyuddin Ismail/Mohd Sollehuddin Ismail (PER) 2:2.50s

K4 500m Lelaki:

EMAS: Wilayah Persekutuan 1:46.70s

PERAK: Johor 1:47.31s

GANGSA: Terengganu 1:47.65s

K1 500m Wanita:

EMAS: Siti Rajiah Ali (TER) 2:30.53s

PERAK: Norfatinah A/P Olleh (PAH) 2:38.23s

GANGSA: Nor Hasmida Kamaruddin (PRK) 2:40.25s

K2 500m Wanita:

EMAS: Nurul Farahim Wahab/Noraishah Yahya (TER) 2:26.41s

PERAK: Norazriah A/P Olleh, Norfatinah A/P Olleh (PAH) 2:37.50s

GANGSA: Shahrul Munira Bani/Nurhafizah Adnan (WP) 2:45.98s

K4 500m Wanita:

EMAS: Terengganu 2:13.73s

PERAK: Wilayah Persekutuan 2:23.85s

GANGSA: Sarawak 2:32.56s

TENIS

Lelaki- Berpasukan

EMAS: Negeri Sembilan

PERAK: Wilayah Persekutuan

GANGSA: Selangor, Terengganu - BERNAMA

Artikel Sebelum

Artikel Berikut

Keputusan Sukma Ke-14

Artikel Berkaitan

Klik

default image

UMP terajui usaha perkasa TVET di negara ini

SELEPAS 17 tahun ditubuhkan, Universiti Malaysia Pahang (UMP) kini merupakan salah satu universiti utama di negara ini yang menawarkan Program Pendidikan Teknikal dan Latihan Vokasional (TVET) di peringkat tinggi.

default image

Putrajaya... tak kenal maka tak cinta

PUTRAJAYA dibina atas sebuah impian. Dan berdasarkan beberapa pertimbangan, ia merupakan lokasi impian untuk didiami.

default image

15 prinsip tulang belakang untuk capai matlamat WKB2030

LIMA belas prinsip panduan digariskan berasaskan tiga aspek penting iaitu pembangunan untuk semua, menangani jurang kekayaan dan pendapatan serta negara bersatu, makmur dan bermaruah.

default image

WKB 2030 sasar taraf hidup lebih baik untuk rakyat di seluruh negara

WKB2030 adalah pelan 10 tahun yang diperkenalkan kerajaan dalam memastikan Malaysia terus berkembang dengan mampan.

default image

Agenda bumiputera masih keutamaan WKB 2030

STATISTIK oleh Institut Masa Depan Malaysia (Masa), bumiputera berada di bahagian bawah apabila ia berkaitan dengan pemilikan kekayaan dan tahap pendapatan.

Artikel Lain