Keputusan Sukma 2013, Rabu - Sukan | mStar

Keputusan Sukma 2013, Rabu

BERIKUT adalah keputusan hari ketujuh temasya Sukan Malaysia (Sukma) ke-16 pada Rabu:

MENDAYUNG:

Wanita:

Scull Perseorangan:

EMAS :Nur Fatiha Che Yon Rosni (TER)

PERAK :Nurul Jannah Mohd Ramlan (JOH)

GANGSA:Nur Syafinaz Dzulkarnain (MEL)

Scull Beregu (Lightweight):

EMAS :Nor Shazlin Che Adnan/Che Ku Nurul Asma' Che Ku Abdullah (TER)

PERAK :Nurazlin Mohd Pali/Alizatul Nadirah Adidin (SEL)

GANGSA:Faridah Zahirah Ismail/Nur Ayuni Athirah Abdul Rashid (JOH)

Beregu:

EMAS : Yeni Ernita Daswir/Eleonie Rikan Marten (TER)

PERAK : Raja Puteri Adibah Raja Ahmad/Fatin Syahirah Mohamed Yatim (JOH)

GANGSA: Nur Hazwani Zahar/Nur Farhana Jalaluddin (NS)

Lightweight Pasukan Berempat:

EMAS :Ika Natasha Yahya/Siti Niartun Aniqah Anirad/Kasyifah Mohiddin/Siti Ratin Nabilah Mohd Ashini (TER)

PERAK :Fatin Amirah Mohd Kamar/Nurul Fyfy Syafira Isa/Nurashikin Ahmad Zahir/Farzana Farizah Abdul Razak (JOH)

GANGSA:Maizurah Abdul Razak/Illy Aqilah Hamid/Nurul Natra Amalina Shamsul Kamal/Siti Nurfarhana Abdul Hadi (WP)

Coxed Pasukan Berlapan:

EMAS: TERENGGANU (Abdul Rasyid A. Hassan/Amirul Asraf Rosmawi/Mohamad Zailudin Abdullah/Mohammad Ikram Abdul Aziz/Muhammad Shazmmir Roslan/Mohamad Hanif Azmi/Syed Muhammad Iskandar Putra Syed Abdul Fattah/Abdul Hadi Omar/Mohamad Firdaus Nordin.

PERAK: WILAYAH PERSEKUTUAN (H. Hamizan/Ahmad Ameerulsaufee Muhamad Saad/Mohd Taufiq Taqiuddin Hairman/Mohamad Fathur Hafeezat Mohd Zahari/Putra Wayan Muhamad Yazid/Abdul Rahman Mohd Noh/Mohamad Aidil Rusly/Mohd Hanif Abu Hassan/Kamil Hakimi Khalid.

GANGSA: JOHOR (Muhammad Hariz Riza/Muhammad Fikri Jainudin/Abdul Hakim Abdul Haniff/Muhammad Hariz Mohd Sharif/Abdul Afif Azhar Ahmad Kamal/Nabill Lokman/Ahmad Fuad Mat Yusoff/Hazman Akmal Kamarudzaman/Ahmad Husaini Ismail.

WOODBALL:

Individu Lelaki:

EMAS :Mohd Fauzan Mohamad (TER)

PERAK :Syed Muhammad Nabil Syed Khairuddin (PAH)

GANGSA:Muhammad Arif Asraff Ahmad Zaufi (TER)

Individu Wanita:

EMAS :Natasha Ezzati Mohd Razali (PAH)

PERAK :Nurul Asimah Abdul Aliasah (PAH)

GANGSA:Ria Natasya Zulkefli (WP)

SOFBOL:

Berpasukan Lelaki:

EMAS : Pahang PERAK : Perak GANGSA: Kedah

Berpasukan Wanita:

EMAS : Pulau Pinang PERAK : Perak GANGSA: Pahang

BOLA JARING:

EMAS : Wilayah Persekutuan PERAK : Kedah GANGSA: Selangor

RENANG BERIRAMA:

Rutin Bebas Duet:

EMAS : Emanuelle Mah Thil Da/Tasha Jane Taher Ali (PP) PERAK : Chai Jia Yue/Gan Hua We (NS) GANGSA: Foong Yan-Nie/Chen Yong Xing (WP)

Rutin Teknikal Duet:

EMAS : Lee Yhing Huey/Katrina Ann Abdul Hadi (SEL) PERAK : Tan Jia Hui/Tan Jia Jih (NS) GANGSA: Jacquelline Ng Siew Fong/Foong Yan-Nie (WP)

GIMNASTIK ARTISTIK:

Lelaki:

Senam Lantai:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Wan Mohamad Farid Nazmi Wan Ali (TER) GANGSA: Chau Jern Rong (SEL)

Kekuda Berpelana:

EMAS : Daniel Iskandar Richard (SEL) PERAK : Jeremiah Loo Phay Xing (PP) GANGSA: Tan Fu Ji (SEL)

Gelangan Roman:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Chau Jern Rong(SEL) GANGSA: Terence Tan Yu Hsien (PP)

Melombol:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Daniel Iskandar Richard (SEL) GANGSA: Loo Phay Cheow (PP)

Palang Sejajar:

EMAS : Saw Chao Wei (PP) PERAK : Hamzaruudin Nordin (SAB) GANGSA:C hau Jern Rong (SEL)

Palang Melintang:

EMAS : Chau Jern Rong (SEL) PERAK : Daniel Iskandar Richard (SEL) GANGSA: Muhammad Abdul Azim Othman (TER)

Wanita:

Senam Lantai:

EMAS : Tan Ing Yueh (MEL) PERAK : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) GANGSA: Rachel Yoeh Li Wen (PP)

Melombol:

EMAS : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) PERAK : Tan Ing Yueh (MEL) GANGSA: Tracie Ang (MEL)

Palang Takmatiks:

EMAS : Tan Ing Yueh (MEL) PERAK : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) GANGSA: Rachel Yoeh Li Wen (PP)

Batang Titian:

EMAS : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) PERAK : Tracie Ang (MEL) GANGSA: Nur Eli Ellina Azmi (SEL)

AKUATIK:

Polo Air Wanita:

EMAS: Melaka PERAK: Wilayah Persekutuan GANGSA: Selangor

- BERNAMA

Artikel Sebelum

Artikel Berikut

Artikel Berkaitan

default image

Keputusan Sukma 2013, Rabu

Klik

default image

Subsidi untuk rakyat hidup selesa, ketahui fakta penting mengenai inisiatif ini

KOS sara hidup semakin meningkat dan kerajaan prihatin untuk mengurangkan beban rakyat.

default image

Jurang ekonomi penduduk bandar dan desa cabaran utama WKB 2030

JURANG ekonomi yang besar di antara kumpulan pendapatan, etnik serta kawasan luar bandar dan bandar antara cabaran besar yang dihadapi negara.

default image

Agenda bumiputera masih keutamaan WKB 2030

STATISTIK oleh Institut Masa Depan Malaysia (Masa), bumiputera berada di bahagian bawah apabila ia berkaitan dengan pemilikan kekayaan dan tahap pendapatan.

default image

Culas bayar cukai kena penalti 300 peratus, ketahui 10 fakta penting Program Khas Pengakuan Cukai Secara Sukarela

HANGAT diperkatakan mengenai isu melunaskan cukai dan masih ada yang culas untuk melaksanakan tanggungjawab sebagai pembayar cukai. 

default image

Ketuhar Panasonic Big Cubie memang power! Memasak kini lebih mudah, hidangan lebih sihat dan lazat

ANDA mahu memasak hidangan dalam waktu singkat? Panasonic Big Cubie boleh membantu.

Artikel Lain