Terkini keputusan PRU14 - Semasa | mStar

Terkini keputusan PRU14

DIKEMASKINI

KESEMUA 8,253 pusat mengundi seluruh negara ditutup tepat pada pukul 5 petang Rabu, dan berikut adalah keputusan Pilihan Raya Umum ke-14 (PRU14):

KEPUTUSAN SETAKAT INI: BN (79) Pakatan Harapan (112) PAS (18) Lain-lain (11)

SELANGOR:

- P104 Subang: Wong Chen (PKR) 

- P101 Hulu Langat: Hasanuddin Mohd Yunus (PKR) 

- P093 Sungai Besar: Cikgu Muslimin (PKR) 

- P103 Puchong: Gobind Singh (PKR) 

- P100 Pandan: Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail (PKR) 

- P095 Tanjong Karang: Noh Omar (BN) 

P111 Kota Raja: Mohamad Sabu (PKR) 

- P108 Shah Alam: Khalid Samad (PKR)

- P113 Sepang: Mohamed Hanipa Maidin (PKR) 

- P109 Kapar: Abdullah Sani (PKR) 

- P112 Kuala Langat : Dr Xavier Jayakumar (PKR) 

KUALA LUMPUR:

- P114 Kepong: Lim Lip Eng (PKR)

- P115 Batu: Prabakaran Paramesnaran (Bebas) 

- P118 Setiawangsa: Nik Nazmi Nik Ahmad (PKR) 

- P119 Titiwangsa: Rina Harun (PKR)

- P120 Bukit Bintang: Fong Kui Lun (PKR) 

- P121 Lembah Pantai: Fahmi Fadzil (PKR) 

- P122 Seputeh: Teresa Kok Suh Sim (PKR) 

- P123 Cheras: Tan Kok Wai (PKR) 

- P124 Bandar Tun Razak: Datuk Kamaruddin Jaffar (PKR) 

PERAK:

- P055 Lenggong: Datuk Dr Shamsul Anuar Nasarah (BN) 

- P056 Larut: Datuk Seri Hamzah Zainudin (BN) 

- P060 Taiping: Teh Kok Lim (PKR)

- P061 Padang Rengas: Datuk Seri Mohamed Nazri Abdul Aziz (BN) 

- P064 Ipoh Timor: Wong Kah Woh (PKR) 

- P065 Ipoh Barat: M. Kula (PKR)

- P066 Batu Gajah: V. Sivakumar (PKR) 

- P067 Kuala Kangsar: Datin Mastura Yazid (BN) 

- P068 Beruas: Datuk Ngeh Koo Ham (PKR)

- P069 Parit : Mohd Nizar Zakaria (BN) 

- P070 Kampar: Su Keong Siong (PKR) 

- P071 Gopeng: Dr Lee Boon Chye (PKR) 

- P072 Tapah: Datuk Seri M.Saravanan (BN) 

- P073 Pasir Salak: Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman (BN)

- P074 Lumut: Dr Hatta Ramli (PKR) 

- P075 Bagan Datuk: Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (BN) 

- P076 Teluk Intan: Nga Kor Ming (PKR) 

- P077 Tanjong Malim: Chang Lih Kang (PKR) 

PULAU PINANG:

- P046 Batu Kawan: Kasthuriraani Patto (PKR) 

- P044 Permatang Pauh: Nurul Izzah Anwar (PKR) 

- P042 Tasek Gelugor: Datuk Shabudin Yahaya (BN) 

- P043 Bagan: Lim Guan Eng (PKR)

- P041 Kepala Batas: Reezal Merican Naina Merican (BN) 

- P049 Tanjong: Chow Kon Yeow (PKR) 

NEGERI SEMBILAN:

- P126 Jelebu: Jalaluddin Alias (BN)

- P127 Jempol: Datuk Salim Sharif (BN) 

- P128 Seremban: Loke Siew Fook (PKR) 

- P129 Kuala Pilah: Eddin Syazlee Shith (PKR) 

- P130 Rasah: Cha Kee Chin (PKR)

- P131 Rembau: Khairy Jamaluddin (BN) 

- P132 Port Dickson: Datuk Danyal (PKR) 

- P133 Tampin: Dr Hasan Bahrom (PKR) 

JOHOR: 

- P140 Segamat: Datuk Seri R.Santhara Kumar (PKR) 

- P142 Labis: Pang Hok Liong (PKR)

- P143 Pagoh: Tan Sri Muhyiddin Yassin (PKR) 

- P144 Ledang: Syed Ibrahim Syed Noh (PKR) 

- P145 Bakri: Yeo Bee Yin (PKR) 

- P146 Muar: Syed Saddiq Syed Abdul Rahman (PKR) 

- P147 Parit Sulong: Noraini Ahmad (BN) 

- P148 Ayer Hitam: Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (BN) 

- P151 Simpang Renggam: Dr Maszlee Malik (BN) 

- P156 Kota Tinggi: Halimah Mohamed Sadique (BN) 

- P157 Pengerang: Datuk Seri Azalina Othman Said (BN) 

- P162 Iskandar Puteri: Lim Kit Siang (PKR) 

PAHANG:

- P078 Cameron Highlands: Datuk C. Sivaraj (BN) 

- P087 Kuala Krau: Datuk Seri Ismail Mohamed Said  (BN) 

- P085 Pekan: Datuk Seri Najib Tun Razak (BN) 

- P089 Bentong: Wong Tack (PKR) 

- P090 Bera: Ismail Sabri Yaakob (BN) 

- P091 Rompin: Datuk Seri Hasan Arifin (BN) 

KELANTAN: 

- P019 Tumpat: Datuk Che Lah Mat Nawi (PAS) 

- P026 Ketereh: Tan Sri Annuar Musa (BN) 

- P027 Tanah Merah: Datuk Seri Ikmal Hisham Abdul Aziz (BN) 

- P028: Pasir Puteh: Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS) 

- P030 Jeli: Datuk Seri Mustapa Mohamed (BN) 

- P032 Gua Musang: Tengku Razaleigh Hamzah (BN) 

TERENGGANU:

- P033 Besut: Datuk Seri Idris Jusoh (BN) 

- P034 Setiu: Zukirnain Ab Kadir (PAS)

- P035 Kuala Nerus: Datuk Dr Khairuddin Takiri (PAS) 

- P036 Kuala Terengganu: Amzad Hashim (PAS) 

- P037 Marang: Datuk Seri Abdul Hadi Awang (PAS) 

- P038 Hulu Terengganu: Datuk Rosol Wahid (BN) 

- P039 Dungun: Wan Hassan Mohd Ramli (PAS) 

- P040 Kemaman: Alias Abd Hamid (PAS) 

SABAH:

- P168 Kota Marudu: Datuk Seri Dr Maximus Ongkili (BN) 

- P169 Kota Belud: Munirah Majilis (Warisan) 

- P170 Tuaran: Datuk Seri Wilfred Madius Tangau (BN) 

- P172 Kota Kinabalu: Mohd Azis Jamman (Warisan) 

- P179 Ranau: Jonathan Yasin (PKR) 

- P186 Sandakan: Wong Tien Fatt (DAP) 

- P189 Semporna: Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Warisan) 

- P191 Kalabakan: Abdul Ghapur Salleh (BN) menang (Tak rasmi/Bernama)

WILAYAH PERSEKUTUAN:

- P125 Putrajaya: Tengku Adnan Tengku Mansor (BN) 

- P166 Labuan: Datuk Rozman Isli (BN) 

SARAWAK:

- P207 Igan: Ahmad Johnie Zawawi (BN) 

- P216 Hulu Rajang: Datuk Ugak Anak Kumbong (BN) 

- P198 Puncak Borneo: Willie Anak Mongin (PKR) 

- P211 Lang: Alice Lau Kiong Yieng (DAP) 

- P218 Sibuti: Lukanisman Awang Sauni (BN) 

- P203 Lubok Antu: Jugah Ak Muyang (Bebas) 

- P217 Bintulu: Tiong King Sing (BN) 

- P221 Limbang: Hasbi Habibollah (BN)

- P194 Petra Jaya: Datuk Seri Fadillah Yusof (BN)

- P192 Mas Gading: Mordi Anak Bimol (DAP) 

- P212 Sibu: Oscar Ling Chai Yew (DAP) 

- P200 Batang Sadong: Datuk Seri Nancy Shukri  (BN) 

- P202 Sri Aman: Masir Kujat (BN)

- P213 Mukah: Hanifah Hajar Taib (BN) 

- P195 Bandar Kuching: Kelvin Yii (DAP) 

- P205 Saratok: Ali Biju (PKR) 

- P214 Selangau: Baru Bian (PKR)

- P222 Lawas: Henry Sum Agong (BN) 

- P219 Miri: Dr Michael Teo Yu Keng (PKR) 

- P215 Kapit: Datuk Alexander Nanta Linggi (BN) 

- P204 Betong : Robert Lawson Chuat (BN)

- P210 Kanowit : Aaron Ago Dagang (BN) 

- P209 Julau: Larry Sng Wei Shien (Bebas) 

- P193 Santubong: Wan Junaidi Tuanku Jaafar (BN) 

- P201 Batang Lupar: Rohani Abdul Karim (BN) 

- P199 Serian: Richard Riot (BN) 

- P220 Baram: Anyi Ngau (BN) 

- P206 Tanjong Manis: Yusuf Abdul Wahab (BN) 

Keputusan undi , PRU14

Artikel Berikut

Artikel Berkaitan