Keputusan Kejohanan Tenis Wimbledon - Sukan | mStar

Keputusan Kejohanan Tenis Wimbledon

BERIKUT adalah keputusan Kejohanan Tenis Wimbledon yang berlangsung awal pagi Sabtu:

Perseorangan Lelaki (Pusingan Ketiga)

Andy Murray mn Tommy Robredo 6-2, 6-4, 7-5

Jerzy Janowicz mn Nicolas Almagro 7-6 (6), 6-3, 6-4

Adrian Mannarino mn Dustin Brown 6-4, 6-2, 7-5

Jurgen Melzer mn Sergiy Stakhovsky 6-2, 2-6, 7-5, 6-3

(Pusingan Kedua) David Ferrer mn Roberto Bautista Agut 6-3, 3-6, 7-6 (4), 7-5

Tommy Haas mn Jimmy Wang 6-3, 6-2, 7-5

Alexandr Dolgopolov mn Santiago Giraldo 6-4, 7-5, 6-3

Jeremy Chardy mn Jan-Lennard Struff 6-2, 5-7, 7-6 (6), 7-6 (4)

Grega Zemlja mn Grigor Dimitrov 3-6, 7-6 (4), 3-6, 6-4

Perseorangan Wanita: (Pusingan Ketiga)

Marion Bartoli mn Camila Giorgi 6-4, 7-5

Carla Suarez Navarro mn Eugenie Bouchard, 7-5, 6-2

Kirsten Flipkens mn Vesna Dolonc, Serbia, 6-4, 6-2

Flavia Pennetta mn Alize Cornet (29), France, 0-6, 7-6 (4), 6-2

Karin Knapp mn Michelle Larcher de Brito, 7-5, 6-2

(Pusingan Kedua) Kaia Kanepi mn Angelique Kerber 3-6, 7-6 (6), 6-3

Laura Robson mn Mariana Duque-Marino, Colombia, 6-4, 6-1

Alison Riske mn Urszula Radwanska 4-6, 6-3, 6-4

Beregu Lelaki:

Robert Lindstedt/Daniel Nestor mn Eduardo Schwank/Horacio Zeballos 6-1, 7-5, 6-3

Ivan Dodig/Marcelo Melo mn Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczy 7-6 (2), 7-5, 6-4

Juan Sebastian Cabal/Robert Farah mn Sanchai Ratiwatana/Sonchat Ratiwatana 3-6, 7-6 (5), 3-6, 6-3, 6-4

(Pusingan Pertama)

Bob Bryan/Mike Bryan mn Marcelo Demoliner/Andre Sa 6-4, 6-4, 6-1

Leander Paes/Radek Stepanek mn Daniele Bracciali/Jonathan Erlich 7-6 (6), 6-4, 6-7 (1), 6-4

Jesse Levine/Vasek Pospisil mn Lukas Dlouhy/Rajeev Ram 6-2, 6-4, 6-1

Beregu Wanita: (Pusingan Kedua)

Sara Errani/Roberta Vinci mn Natalie Grandin/Vladimira Uhlirova 6-2, 6-3

Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka mn Jana Cepelova/Oksana Kalashnikova 6-1, 6-1

Raquel Kops-Jones/Abigail Spears mn Sandra Klemenschits/Romina Oprandi 6-1, 6-1

Darija Jurak/Tamarine Tanasugarn mn Kristina Mladenovic/Galina Voskoboeva 1-6, 7-6 (4), 6-4

Ashleigh Barty/Casey Dellacqua mn Megan Moulton-Levy/Shuai Zhang 6-3, 6-2

Vania King/Zheng Jie mn Tsvetana Pironkova/Yanina Wickmayer 6-1, 6-3

(Pusingan Pertama)

Christina McHale/Tamira Paszek mn Kimiko Date-Krumm/Arantxa Parra Santonja 7-6 (6), 2-6, 6-3

Beregu Campuran: Mark Knowles/Sabine Lisicki mn Mahesh Bhupathi/Daniela Hantuchova, Slovakia, 6-7 (2), 6-4, 6-4

Artikel Sebelum

Artikel Berikut

Artikel Berkaitan

Artikel Lain