Keputusan Peringkat Akhir Kejohanan LTdL - Sukan | mStar

Keputusan Peringkat Akhir Kejohanan LTdL

KUALA TERENGGANU: Berikut keputusan peringkat akhir kejohanan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 yang berlangsung di sini, Ahad:

Peringkat 10 - Tasik Kenyir-Kuala Terengganu lOOP (114.8km) - 10 Pelumba Terbaik: 1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia 2 jam 36 minit 42 saat 2. Jacobe Keough (USA) United Healthcare 2:36:42s 3. Sonny Colbrelli (ITA) Colnago CSF Inox 2:36:42s 4. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:42s 5. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda 2:36:42s 6. christian Delle Stelle (ITA) Colnago CSF Inox 2:36:42s 7. Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 2:36:42s 8. Robert Forster (GER) United Healthcare 2:36:45s 9. Matteo Pelucchi (ITA) Team Europcar 2:36:45s 10. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team 2:36:45s . . . 13. Adiq Husainie Othman (MAS) Champion System 2:36:48s 20. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:48s 23. Muhamad Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:48s 48. Anuar Manan (MAS) Champion System 2:36:55s 52. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 2:36:55s 53. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team 2:36:55s 61. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team 2:37:00s 66. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 2:37:05s 70. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 2:37:05s 82. Ng Yong Li (MAS) Azad University Cross Team 2:37:51s 97. Mohd Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team 2:36:48s 112. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 2:44:03s Ahmad Falanie Ali (MAS) Malaysia National Team - did not finish Tiga Pelumba Terbaik Keseluruhan (Jersi Kuning): - 1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli 32:55:31s 2. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli 32:56:01s 3. Victor Nino Corridor (COL) Azad University Cross Team 32:56:34s Tiga Pelumba Terbaik Asia (Jersi Putih): - 1. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team 32:57:51s 2. Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team 03s 3. Andrey Zeits (KAZ) Astana Pro Team 08s Tiga Pelumba Pecut Terbaik (Jersi Biru): - 1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 94 mata 2. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team - 85 mata 3. Jacobe Keough (USA) United Healthcare - 79 mata Tiga Pelumba Pendakian Terbaik (Jersi Merah): 1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli - 27 mata 2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 24 mata 3. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli - 24 mata Pasukan Terbaik Keseluruhan: - 1. Androni Giocattoli 98:50:34s 2. Astana Pro Team 03s 3. MTN Qhubeka 36s Pasukan Terbaik Keseluruhan Asia: 1. Astana Pro Team 99:02:37s 2. Tabriz Petrochemical Team 05s 3. Terengganu Cycling Team 52s - BERNAMA

Artikel Sebelum

Keputusan Liga Perdana Inggeris

Artikel Berikut

Keputusan Serie A

Artikel Berkaitan

Klik

default image

Tiga tahun penuh derita, pernah diburu ah long... Dr Azizan kongsi cerita pahit sebelum tubuhkan RichWorks – “Kalau berjaya sahaja tapi tak bantu orang untuk berjaya, saya tak puas”

PAKAR Pemasaran No. 1 Asia dan Mentor Keusahawanan, Dr Azizan Osman berkongsi kisah suka dukanya sebelum berada di tahapnya sekarang, sewaktu program NUH2020.

default image

Bandar unik, gaya hidup masa kini... Inilah keistimewaan Putrajaya

PUTRAJAYA bakal menjadi bandar seimbang yang bukan sahaja menumpukan aspek pentadbiran kerajaan, bahkan sektor swasta.

Artikel Lain