Keputusan Pusingan Pertama Le Tour De Langkawi 2010

KUALA TERENGGANU: Berikut ialah keputusan pusingan pertama perlumbaan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2010 dari Kota Baharu, Kelantan ke Kuala Berang, Terengganu, melibatkan jarah 174.5km hari ini.

10 PELUMBA TERBAIK:

1. Michael Matthews (Team Jayco-Skins) 4 jam 22 minit 53 saat

2. Vidal Celis (Footon-Servetto) 4:22:53s

3. Ruslan Tieubayev (Kazakhstan) 4:22:53s

4. Anuar Manan (Geumsan Ginseng Asia) 4:22:53s

5. Johann Rabie (South Africa) 4:22:53s

6. Rene Haselbacher (Vorarlberg-Corratec) 4:22:53s

7. Markus Eibegger (Footon Sevetto) 4:22:53s

8. Tobias Erler (Tabriz Petrochemical Cycling) 4:22:53s

9. Zach Bell (Kelly Benefit Strategies) 4:22:53s

10.Mohd Zamri Salleh (Malaysia) 4:22:53s

10 PELUMBA TERBAIK KESELURUHAN (Jersi Kuning):

1. Michael Matthews (Team Jayco-Skins) 4:22:43s

2. Vidal Celis (Footon-Servetto) 4:22:47s

3. Anuar Manan (Geumsan Ginseng Asia) 4:22:47s

4. Ruslan Tieubayev (Kazakhstan) 4:22:49s

5. Peter McDonald (Drapac Porsche) 4:22:50s

6. Mohd Ridzuan Zainal (Malaysia)4:22:51s

7. Bualoi Okart (Thailand)4:22:52s

8. Ruslan Pydgornyy (ISD-Neri)4:22:52s

9. Johann Rabie (South Africa)4:22:53s

10.Rene Haselbacher (Vorarlberg-Corratec) 4:22:53s

10 PELUMBA ASIA TERBAIK KESELURUHAN (JERSI BIRU):

1. Anuar Manan (Geumsan Ginseng Asia)4:22:47s

2. Ruslan Tieubayev (Kazakhstan) + :02s

3. Mohd Ridzuan Zainal (Malaysia) + :04s

4. Bualoi Okart (Thailand) + :05s

5. Mohd Zamri Salleh (Malaysia) + :06s

6. Amir Mustafa Rusli (Malaysia) + :06s

7. Kim Yeong Uk (Geumsan Ginseng Asia) + :06s

8. Mohd Akmal Amrun (Malaysia) + :06s

9. Kazuhiro Mori (Aisan Racing Team) + :06s

10.Ahmad Haidar Anuawar (Trek Marco Polo)

RAJA PECUT (Jersi Hijau):

1. Anuar Manan (Geumsan Ginseng Asia) 23 mata

2. Michael Matthews (Team Jayco-Skins) 15 3. Vidal Celis (Footon-Servetto) 14

RAJA BUKIT (POLKA DOT) (Jersi Merah):

1. Peter McDonald (Drapac Porsche) 4 mata

2. Adiq Husainie Othman (Drapac Porsche) 4 3. Roman Khakharman (Kazakhstan) 4 10

PASUKAN TERBAIK KESELURUHAN:

1. Footon Servetto 13:08:39s

2. Malaysia 13:08:39s

3. Team Jayco-Skins 13:08:39s

4. Geumsan Ginseng Asia 13:08:39s

5. South Africa 13:08:39s

6. Aisan Racing Team 13:08:39s

7. Kazakhstan 13:08:39s

8. Polygon Sweet Nice 13:08:39s

9. Tabriz Petrochemical Cycling 13:08:39s

10.Giant Asia Racing 13:08:39s

PASUKAN ASIA KESELURUHAN:

1. Malaysia 13:08:39s

2. Geumsan Ginseng Asia 13:08:39s

3. Aisan Racing Team 13:08:39s

4. Kazakhstan 13:08:39s

5. Polygon Sweet Nice 13:08:39s

6. Thailand 13:08:39s

7. Azad University 13:08:39s

8. Tabriz Petrochemical Cycling 13:08:47s

9. Seoul Cycling 13:08.47s

10.Champion System-Max 13:08.47s - BERNAMA

Artikel Sebelum

Artikel Berikut

Dua Atlet Malaysia Layak Ke Kona

Artikel Lain