Senarai nama calon pemilihan Umno berdasarkan cabutan nombor - Semasa | mStar

Senarai nama calon pemilihan Umno berdasarkan cabutan nombor

KUALA LUMPUR: Berikut ialah senarai namanama calon pada pemilihan Umno Mac ini bagi penggal 2008/2011.

JAWATAN: PENGERUSI TETAP

1. TAN SRI DATUK ONN ISMAIL - (KAPAR)

2. DATUK PADUKA BADRUDDIN AMIRULDIN - (JERAI)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP

1. DATUK MOHAMAD AZIZ - (SRI GADING)

2. DATUK AHMAD BHARI ABD RAHMAN - (SELAYANG)

JAWATAN: PRESIDEN

DATUK SERI MOHD NAJIB TUN ABDUL RAZAK (CALON TUNGGAL)- (PEKAN)

JAWATAN: TIMBALAN PRESIDEN

1. TAN SRI MUHYIDDIN MOHD YASSIN -(PAGOH)

2. DATUK SERI MOHD ALI MOHD RUSTAM - (BUKIT KATIL)

3. SENATOR TAN SRI MUHAMMAD MUHD TAIB -(KELANA JAYA)

JAWATAN: NAIB PRESIDEN

1. DATUK SERI DR AHMAD ZAHID HAMIDI - (BAGAN DATOK)

2. DATUK SERI MOHD SHAFIE APDAL - (SEMPORNA)

3. DATUK SERI UTAMA DR RAIS YATIM - (JELEBU)

4. TAN SRI MOHD ISA ABDUL SAMAD - (TELOK KEMANG)

5. DATUK SERI SYED HAMID SYED JAAFAR ALBAR - (KOTA TINGGI)

6. DATUK SERI MOHAMED KHALED NORDIN - (PASIR GUDANG)

7. TAN SRI ABDUL RAHIM TAMBY CHIK - (MASJID TANAH)

8. DATUK SERI HISHAMMUDDIN TUN HUSSEIN -(SEMBRONG)

JAWATAN: AHLI MAJLIS TERTINGGI

1. DATUK RAJA ROPIAAH RAJA ABDULLAH - (PETALING JAYA UTARA)

2. DATUK AHMAD HUSNI MOHD HANADZLAH - (TAMBUN)

3. DATUK DR ABD LATIFF AHMAD - (MERSING)

4. DATUK DR AWANG ADEK HUSSIN - (BACHOK)

5. DATUK SERI IDRIS JUSOH - (BESUT)

6. DATUK SAZMI MIAH - (MACHANG)

7. DATUK SRI ADNAN YAAKOB - (BENTONG)

8. DATUK ABDUL AZEEZ ABDUL RAHIM - (BALING)

9. DATUK AZIMI DAIM - (KULIM - BANDAR BAHARU)

10. DATUK TAJUDDIN ABDUL RAHMAN - (PASIR SALAK)

11. DATUK SP LAJIM UKIN - (BEUFORT)

12. DATUK SERI DR MD ISA SABU - (KANGAR)

13. DATUK IDRIS HARON - (TANGGA BATU)

14. DATUK ZAHIDI ZAINUL ABIDIN - (PADANG BESAR)

15. SENATOR DATUK WIRA SYED ALI ABBAS ALHABSHEE - (CHERAS)

16. SENATOR TAN SRI MOHAMED JIN SAMSUDIN - (BUKIT GANTANG)

17. SENATOR DATUK ABDUL RAHMAN BAKAR - (MARANG)

18. DATUK ISHAK ISMAIL - (SEREMBAN)

19. DATUK AZHAR IBRAHIM - (KEPALA BATAs)

20. DR MOHD PUAD ZARKASHI - (BATU PAHAT)

21. DATUK SRI AZALINA OTHMAN SAID - (PENGERANG)

22. DATUK ZULHASNAN RAFIQUE - (SETIAWANGSA)

23. DATUK DR ABDULLAH MD ZIN - (BESUT)

24. DATUK SHAHRIR ABDUL SAMAD - (JOHOR BHARU)

25. DATUK WIRA MOHD JOHARI BAHARUM - (KUBANG PASU)

26. DATUK AHMAD SHABERY CHEEK - (KEMAMAN)

27. DATUK SERI RAJA AHMAD ZAINUDDIN RAJA - OMAR (LARUT)

28. DATUK NOH OMAR - (TANJUNG KARANG)

29. DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE -(TENGGARA)

30. DATUK MUSTAPA MOHAMED - (JELI)

31. DATUK BUNG MOKHTAR RADIN - (KINABATANGAN)

32. DATUK SERI PANGLIMA MUSA AMAN - (LIBARAN)

33. DATUK SERI UTAMA MOHAMAD HASAN - (REMBAU)

34. DATUK SAIFUDDIN ABDULLAH - (TEMERLOH)

35. DATUK HAMZAH ZAINUDDIN - (LARUT)

36. DATUK IR MOHD ZIN MOHAMED - (SEPANG)

37. SENATOR DATUK AZIAN OSMAN - (IPOH TIMUR)

38. DATUK MOHAMAD NORZA ZAKARIA - (WANGSA MAJU)

39. DATUK ASTAMAN ABDUL AZIZ - (WANGSA MAJU)

40. DATUK SHAZIMAN ABU MANSOR - (TAMPIN)

41. DATUK NORAINI AHMAD - (PARIT SULONG)

42. DATUK SERI DR JAMALUDDIN JARJIS - (ROMPIN)

43. DATUK SERI DR HILMI YAHYA - (BALIK PULAU)

44. SENATOR DATUK DR NORRAESAH MOHAMAD - (BALIK PULAU)

45. DATUK HASAN MALEK - (KUALA PILAH)

46. DATUK SERI SITI ZAHARAH SULAIMAN - (PAYA BESAR)

47. DATUK ZAINAL ABIDIN OSMAN - (NIBONG TEBAL)

48. DATUK SERI ISMAIL SABRI YAAKOB - (BERA)

49. DATUK ABDUL GHANI OTHMAN - (LEDANG)

50. DATUK SERI SHAHIDAN KASSIM - (ARAU)

51. DATUK SERI MAHDZIR KHALID - (PADANG TERAP)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Wanita

JAWATAN: PENGERUSI TETAP WANITA

1. TAN SRI NAPSIAH OMAR (CALON TUNGGAL) - (KUALA PILAH)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP WANITA

1. ROSDIANAH MD NOR @ NUNONG - (TAWAU)

2. ROHANI ABU HASSAN - (TANAH MERAH)

3. DATUK SHARIFAH AMINAH SYED AHMAD - (LEMBAH PANTAI)

4. SENATOR DATUK SARIPAH AMINAHBI SYED MOHD -(JELUTONG)

JAWATAN: KETUA WANITA

1. TAN SRI RAFIDAH AZIZ - (KUALA KANGSAR)

2. DATUK SERI SHAHRIZAT ABDUL JALIL - (KEPONG)

JAWATAN: NAIB KETUA WANITA

1. DATUK KAMILIA IBRAHIM (CALON TUNGGAL) - (KUALA KANGSAR)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA WANITA

1. DATUK JAHARA HAMID - (TASEK GELUGOR)

2. ROS SURYATI ALANG - (BAYAN BARU)

3. DATUK DAYANG MAHANI TUN PENGIRAN AHMAD RAFFAEE - (SIPITANG)

4. PUAN SRI SA'ADAH ABD SAMAD - (BANDAR TUN RAZAK)

5. MADIHAH AB AZIZ - (KOTA BHARU)

6. SENATOR DATUK ARMANI MAHIRUDDIN - (LIBARAN)

7. DR ROBIAH KOSAI - (MUAR)

8. DATUK SITI JELIHA @ZALEHA HUSSIN - (KUBANG KERIAN)

9. DATUK MAS NORMAH MAS JUNID - (BUKIT BINTANG)

10. DATUK AINON KHARIYAH MOHD ABAS - (PASIR SALAK)

11. DR ROZAIDAH TALIB - (AMPANG)

12. SENATOR DATUK MAZNAH MAZLAN - (ROMPIN)

13. ROSNI SOHAR - (HULU SELANGOR)

14. SURAYA YAACOB - (PENDANG)

15. DATUK MELATI ALI - (PEKAN)

16. SENATOR DATIN PADUKA NORHAYATI ONN -(KLANG)

17. DATUK AZIZAH MOHD DUN - (BEUFORT)

18. DATUK NORHAYATI OMAR - (KUALA PILAH)

19. CHE ARPAH ARIFFIN - (PADANG TERAP)

20. NORLIZA ABDUL RAHIM - (BUKIT GELUGOR)

21. NORLIZA AHMAD - (KAPAR)

22. SENATOR WAN HAZANI WAN MOHD NOR - (GUA MUSANG)

23. ZAINAB NASIR - (TAMPIN)

24. DATUK MASTIKA JUNAIDAH HUSIN - (ARAU)

25. DATUK JAMELAH A.BAKAR - (BATU KAWAN)

26. HASNAH SALAM - (ALOR GAJAH)

27. DATUK ROSNI ZAHARI - (MARAN)

28. SENATOR SHARIFAH AZIZAH SYED ZAIN - (KLUANG)

29. MARIANY MOHAMMAD YIT - (BUKIT BINTANG)

30. HAMIDAH OSMAN - (GOPENG)

31. MARLIA ABD LATIFF - (PADANG SERAI)

32. SENATOR DATUK DR MASHITAH IBRAHIM - (BALING)

33. DATUK KHAMSIYAH YEOP - (LENGGONG)

34.HALIZA ABDULLAH - (BATU PAHAT)

35. SALMAH PIN - (BANDAR TUN RAZAK)

36. DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE - (TENGGARA)

37. DATIN DR NIK AZIZAH NIK YAHYA - (KOTA BHARU)

38. NORA'SHEKIN YUSOF - (BATU)

39. JUMABI MOHAMAD - (BAGAN)

40. DATUK SITI SALMAH MAT JUSAK - (PADANG RENGAS)

41. NORIAH MAHAT - (PAGOH)

42. LATIPAH OMAR - (MASJID TANAH)

43. DATUK RUSNAH KASSIM - (TANJONG MALIM)

44.DATIN PADUKA MESRAH SELAMAT - (KUALA SELANGOR)

45. DATUK MAZNAH ABD HAMID - (JERLUN)

46. DATIN PADUKA SERIPAH NOLI SYED HUSSIN - (KELANA JAYA)

47. AZIHANI ALI - (KANGAR)

48. MUNALIZA HAMZAH - (PETALING JAYA SELATAN)

49. DATUK AMISAH YASSIN - (RANAU)

50. FATIMAH HAMAT - (HULU TERENGGANU)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Pemuda

JAWATAN: PENGERUSI TETAP PEMUDA

1. RAMI SIMBOK - (PUCHONG)

2. DATUK ABDUL FATTAH ABDULLAH - (CAMERON HIGHLANDS)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP PEMUDA

1. MUHAMMAD YADZAN MOHAMMAD - (TANJONG MALIM)

2. MOHAMAD RADHI ABDULLAH - (KELANA JAYA)

3. SYED AZMI AHMAD SYED NAZIR AHMAD - (TANJONG)

4. JAIGANI JAAFAR - (SEMBRONG)

5. OSMAN AHMED - (SIPITANG)

6. KAMARUDIN HASSAN - (SEGAMBUT)

JAWATAN: KETUA PEMUDA

1. DATUK MUKHRIZ TUN MAHATHIR - (KUBANG PASU)

2. DATUK SERI DR MOHAMAD KHIR TOYO - (SUNGAI BESAR)

3. KHAIRY JAMALUDDIN ABU BAKAR - (REMBAU)

JAWATAN: NAIB KETUA PEMUDA

1. DATUK RAZALI IBRAHIM - (MUAR)

2. DATUK REEZAL MERICAN NAINA MERICAN -(KEPALA BATAS)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA PEMUDA

1. AHMAD IZANY MOHD NOR - (SEREMBAN)

2. ZUBIR ZABIDI - (ALOR STAR)

3. MOHD JOHARI ABU BAKAR - (HULU TERENGGANU)

4.NADZIRUDDIN MOHAMED BANDI- (TELOK INTAN)

5. NORMAN ZAHALAN - (BAYAN BARU)

6. TENGKU AZMAN TENGKU ZAINOL ABIDIN - (BUKIT BINTANG)

7. DATUK SERI SHAMSUDIN MD SAAD - (JERLUN)

8. DR NOVANDRI HASAN BASRI - (BUKIT GELUGOR)

9. SHAFIQURRAHMAN SHAMSUDDIN - (KUALA KEDAH)

10. ALI MAZAT SALLEH - (KULAI)

11. MEGAT ZULKARNAIN DATUK OMARDIN - (GOMBAK)

12. TUN FAISAL ISMAIL AZIZ - (PUTRAJAYA)

13. ANUAR SAFIAN - (KUBANG KERIAN)

14. MOHD ZAIDI ILAMDIN - (KELANA JAYA)

15. LOB MAHADIR ABDUL SHUKUR - (SHAH ALAM)

16. MOHD FAIZ MOHD RAIH - (SETIAWANGSA)

17. DATUK AHMAD DARUS - (KEPALA BATAs)

18. AKHRAMSYAH MUAMMAR UBAIDAH SANUSI - (LANGKAWI)

19. MOHD HUSAIMI HUSSIN - (BESUT)

20. LOKMAN NOOR ADAM - (SHAH ALAM)

21. DATUK MOHD AZMI HAMZAH - (KOTA RAJA)

22. ZAMRI ZAINOL ABIDIN - (POKOK SENA)

23. MOHD AMIN HAMIDON @ HAMPON - (PENGERANG)

24. MOHD ZAMRI MOHD IDRUS - (PASIR GUDANG)

25. MOHD GASING SALING - (KALABAKAN)

26. AZIZUL NIZAM BIDIN - (MERBOK)

27. MOHD AFANDI YUSOFF - (RANTAU PANJANG)

28. JAWAWI JAAFAR - (TENOM)

29. MOHD NAJIB MOHD ISA - (TELOK KEMANG)

30. MOHAMED SUFFIAN AWANG - (KUANTAN)

31. AZIAN ARIFFIN - (BALIK PULAU)

32. SAIFUL ISMAIL SAAYA - (KUALA KANGSAR)

33. JASNI SHAFIE - (PADANG TERAP)

34. NORIZAN ALI - (KEPONG)

35. NIXON ABDUL HABI - (SEMPORNA)

36. MOHAMAD SAZALI KAMELAN - (LEMBAH PANTAI)

37. ROSLI HASAN - (BUKIT KATIL)

38. AHMAD ZAKI ZAHID - (PUTRAJAYA)

39. ASRI ABDUL RAHMAN - (SELAYANG)

40. DR MOHASDJONE @MOHD JOHARI MOHAMAD -(BESUT)

41. NOR HAZAIMI HAMZAH - (BUKIT BENDERA)

42. MOHD HISAMUDIN YAHAYA - (PUTRAJAYA)

43. ZAINURI ZAINAL - (KLANG)

44. KAMAROL SALLEH - (POKOK SENA)

45. MOHD RAZLAN MUHAMMAD RAFII - (SEPUTEH)

46. NAZIR HUSSIN AKHTAR HUSIN - (TITIWANGSA)

47. DATUK WAN AMIZAN WAN ABDUL RAZAK - (JERANTUT)

48.MOHD ANIS HISHAM ABD AZIZ (KUALA SELANGOR)

49. BAHRUL RAZHA CHUPRAT - (KOTA KINABALU)

50. MUHAMMAD KHAIRUN ASEH - (PUTRAJAYA)

51. MOHAMAD NAZIM A.SAMAD - (KOTA MELAKA)

52. DR FAIZAL TAJUDDIN - (PASIR SALAK)

53. DATUK MOHAMED HAZALI ABU HASSAN - (KUALA SELANGOR)

54. KHALID MOHAMED - (JOHOR BAHARU)

55. SOHAIMI SHAHADAN - (SELAYANG)

56. ZAKARIA DULLAH - (SIMPANG RENGGAM)

57. UNGKU MD SALLEH UNGKU ABD JAMAL - (SERDANG)

58. MOHAMAD IRUAN ZULKEFLI - (LENGGONG)

59. HAMUNIR HAMZAH - (KANGAR)

60. FAKHRUL ZAFRAN ABANG KAMARUL ZAMAN -(GELANG PATAH)

61. AHMAD SUHAIRI

SENARAI NAMA-NAMA CALON EXCO PERGERAKAN PUTERI

JAWATAN: PENGERUSI TETAP PUTERI

1.ROSLINDA ABD RAHMAN (RASAH)

2.AZLIEZA AZIZAN (TANGGA BATU)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP PUTERI

1. HASPALELA MOHAMED HASSAN (KULAI)

2. ROSMARYNDA MOHAMAD RASIDI (BANDAR TUN RAZAK)

3. ZAKIAH KALIPUNYA - (SEMPORNA)

JAWATAN: KETUA PUTERI

1. DATIN ISMALINA ISMAIL - (WANGSA MAJU)

2. DATUK SHAHANIZA SHAMSUDDIN - (MARAN)

3. IDA RAHAYU MD NOOR - (PETALING JAYA UTARA)

4. DATUK ROSNAH ABDUL RASHID SIRLIN - (PAPAR)

5. SAARAH ALI BASHAH - (SEPUTEH)

6. BIBI SHARLIZA MOHD KHALID - (REMBAU)

JAWATAN: NAIB KETUA PUTERI

1. NOLEE ASHILIN MOHAMMED RADZI - (LEMBAH PANTAI)

2. DR WAN NORASHIKIN WAN NOORDIN - (PASIR SALAK)

3. NORDIANA SHAFIE - (KUALA TERENGGANU)

4. HASLINDA MOHD ZERAIN - (AMPANG)

5. SHAHANIM MOHAMAD YUSOFF - (SUNGAI PETANI)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA PUTERI

1. ROSELINDA ABD JAMIL - (KLANG)

2. NORHASMIMI ABDUL GHANI - (KUALA KRAU)

3. ZURINA ABDUL RAHMAN - (HULU TERENGGANU)

4. SHAHANIM MOHAMAD YUSOFF - (SUNGAI PETANI)

5. SITI FATIMAH AMIR - (SETIAWANGSA)

6. JAMILAH HANIM OTHMAN - (PETALING JAYA SELATAN)

7. HAMIZAH ABDOLLAH ZAWAWI - (PUTRAJAYA)

8. FATIMAH @ NIK FATIMAH NIK SALLEH - (TUMPAT)

9. AFIZAH ABDUL RAHMAN - (POKOK SENA)

10. RITA SYARINDA MANAF NAJID - (DUNGUN)

11. ROSMARYNDA MOHAMAD RASIDI - (BANDAR TUN RAZAK)

12. AZANA RITA ABDUL AZIZ - (TAMBUN)

13. ELLYANA MOHD MUSLIM TAN - (PADANG BESAR)

14. ZAUYAH ZAINUDDIN - (BANDAR TUN RAZAK)

15. ROHAIZA YANG YUSSUF - (KUALA KANGSAR)

16. AZLINDA ALIS - (KUBANG KERIAN)

17. WAN ZAWIYAH WAN HALIM - (KUBANG PASU)

18. NORHAMIZAH MAT TAHIR - (SELAYANG)

19. DAYANG MAIMUNAH SIDEK -(SIPITANG)

20. AZLIZA AHMAD - (SEPUTEH)

21. NORDIANA SHAFIE - (KUALA TERENGGANU)

22. NOR MARRY ABDUL KARIM - (JELEBU)

23. NASHUA FAUZUN - (SEGAMBUT)

24. WAN NOOR DIZAMDILA WAN MUSTAPA - (ARAU)

25. MASMIRA MOHD SALLEH - (BUKIT BINTANG)

26. AZLINDA ZUBIR @ ZUBIN -(BUKIT KATIL)

27. EM ROOSEHAZIRAM MOHD RAHIM - (PENGKALAN CHEPA)

28. FAHARIYAH MD NORDIN - (LEDANG)

29. JAMILAH AWANG - (NIBONG TEBAL)

30. FARAHA ISMAIL - (MERSING)

31. ZAHIDA ZARIK KHAN - (PANDAN)

32. NORSABRINA MOHD NOOR - (KULIM-BANDAR BAHARU)

33. NUR FAZLIM M.MOHAMED KUNJU -(KEMAMAN)

34. MAS ERMIEYATI SAMSUDIN - (MASJID TANAH)

35. IDAMOERNI ZAKARIA - (BUKIT GELUGOR)

36. ISFARINA MOHD BALI - (IPOH BARAT)

37. HASRUNIZAH HASSAN -(PONTIAN)

38. RINA MOHD HARUN - (SEPANG)

39. DR WAN NORASHIKIN WAN NOORDIN - (PASIR SALAK)

40. HAMIDAH MOHD JAAFAR - (PUTATAN)

41. ASMAIZA AHMAD - (PADANG BESAR)

42. ANITA MURAD - (TENGGARA)

43. JULIE SABRAN - (BELURAN)

44. HARTINI ABDUL RAHMAN -(JERANTUT)

45. HERNI AZURA GHAFAR - (SUBANG)

46. SERIWANI SABTU - (SETIAWANGSA)

47. NORASHIKIN ABDUL RAHMAN (RASAH)

48. HUZRY FIONNAWATTY HUSSEIN - (SEGAMBUT)

49. INAHWYATI JAINI - (TENOM)

50. NOOR HAYATI FITRAH SHAHRIL - (BAYAN BARU)

51. WAN SALWATI ABDULLAH - (SEREMBAN)

52. NIK NORA HIRYANI NIK MOHAMED YUSSOF - (GUA MUSANG)

53. NOR AZITA ABDUL RAHMAN - (PEKAN)

Artikel Sebelum

Sembilan Exco Kedah angkat sumpah 3 Mac

Artikel Berikut

SPR terima notis kekosongan kerusi Batang Ai

Artikel Berkaitan

Klik

default image

Cekap tangani isu sekolah daif, Kementerian Pendidikan sasar selesai tiga tahun lagi

KEMENTERIAN Pendidikan sedang bekerja keras dalam usaha membaiki dan membina semula sekolah yang dalam keadaan daif di seluruh negara.

default image

Kata kuncinya semangat berpasukan, penganjuran julung kali perlumbaan perahu naga korporat PjH catat kejayaan berganda!

PERLUMBAAN perahu naga korporat anjuran Putrajaya Holdings membuka laluan kepada perlumbaan lebih besar pada masa akan datang.

default image

Perahu naga bakal 'membelah' Tasik Putrajaya, 90 pasukan korporat berentap rebut gelaran juara!

SEMUA peserta nampaknya tidak sabar untuk menyahut cabaran bagi merebut gelaran juara perlumbaan perahu naga di Tasik Putrajaya.

default image

Penerima sulung Anugerah Ikon Pesara sebak imbau saat bersama kanak-kanak disleksia – “Persaraan berbaloi... ada jadi pilot, arkitek dan peguam”

KARNIVAL Rasa Sayang (KRS) 2019 anjuran KWAP membuka mata bakal pesara dan pesara untuk bergiat aktif selepas persaraan.

default image

TMM2020: “Malaysia ada makanan sedap, banyak tempat indah dan membeli-belah pun murah” - Muhamaddin Ketapi

MALAYSIA menetapkan sasaran 30 juta pelancong dengan sasaran pendapatan sehingga RM100 bilion untuk TMM2020.

Artikel Lain