Keputusan Sukma 2013, Rabu

Diterbitkan: Khamis, 4 Julai 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

BERIKUT adalah keputusan hari ketujuh temasya Sukan Malaysia (Sukma) ke-16 pada Rabu:

MENDAYUNG:

Wanita:

Scull Perseorangan:

EMAS :Nur Fatiha Che Yon Rosni (TER)

PERAK :Nurul Jannah Mohd Ramlan (JOH)

GANGSA:Nur Syafinaz Dzulkarnain (MEL)

Scull Beregu (Lightweight):

EMAS :Nor Shazlin Che Adnan/Che Ku Nurul Asma' Che Ku Abdullah (TER)

PERAK :Nurazlin Mohd Pali/Alizatul Nadirah Adidin (SEL)

GANGSA:Faridah Zahirah Ismail/Nur Ayuni Athirah Abdul Rashid (JOH)

Beregu:

EMAS : Yeni Ernita Daswir/Eleonie Rikan Marten (TER)

PERAK : Raja Puteri Adibah Raja Ahmad/Fatin Syahirah Mohamed Yatim (JOH)

GANGSA: Nur Hazwani Zahar/Nur Farhana Jalaluddin (NS)

Lightweight Pasukan Berempat:

EMAS :Ika Natasha Yahya/Siti Niartun Aniqah Anirad/Kasyifah Mohiddin/Siti Ratin Nabilah Mohd Ashini (TER)

PERAK :Fatin Amirah Mohd Kamar/Nurul Fyfy Syafira Isa/Nurashikin Ahmad Zahir/Farzana Farizah Abdul Razak (JOH)

GANGSA:Maizurah Abdul Razak/Illy Aqilah Hamid/Nurul Natra Amalina Shamsul Kamal/Siti Nurfarhana Abdul Hadi (WP)

Coxed Pasukan Berlapan:

EMAS: TERENGGANU (Abdul Rasyid A. Hassan/Amirul Asraf Rosmawi/Mohamad Zailudin Abdullah/Mohammad Ikram Abdul Aziz/Muhammad Shazmmir Roslan/Mohamad Hanif Azmi/Syed Muhammad Iskandar Putra Syed Abdul Fattah/Abdul Hadi Omar/Mohamad Firdaus Nordin.

PERAK: WILAYAH PERSEKUTUAN (H. Hamizan/Ahmad Ameerulsaufee Muhamad Saad/Mohd Taufiq Taqiuddin Hairman/Mohamad Fathur Hafeezat Mohd Zahari/Putra Wayan Muhamad Yazid/Abdul Rahman Mohd Noh/Mohamad Aidil Rusly/Mohd Hanif Abu Hassan/Kamil Hakimi Khalid.

GANGSA: JOHOR (Muhammad Hariz Riza/Muhammad Fikri Jainudin/Abdul Hakim Abdul Haniff/Muhammad Hariz Mohd Sharif/Abdul Afif Azhar Ahmad Kamal/Nabill Lokman/Ahmad Fuad Mat Yusoff/Hazman Akmal Kamarudzaman/Ahmad Husaini Ismail.

WOODBALL:

Individu Lelaki:

EMAS :Mohd Fauzan Mohamad (TER)

PERAK :Syed Muhammad Nabil Syed Khairuddin (PAH)

GANGSA:Muhammad Arif Asraff Ahmad Zaufi (TER)

Individu Wanita:

EMAS :Natasha Ezzati Mohd Razali (PAH)

PERAK :Nurul Asimah Abdul Aliasah (PAH)

GANGSA:Ria Natasya Zulkefli (WP)

SOFBOL:

Berpasukan Lelaki:

EMAS : Pahang PERAK : Perak GANGSA: Kedah

Berpasukan Wanita:

EMAS : Pulau Pinang PERAK : Perak GANGSA: Pahang

BOLA JARING:

EMAS : Wilayah Persekutuan PERAK : Kedah GANGSA: Selangor

RENANG BERIRAMA:

Rutin Bebas Duet:

EMAS : Emanuelle Mah Thil Da/Tasha Jane Taher Ali (PP) PERAK : Chai Jia Yue/Gan Hua We (NS) GANGSA: Foong Yan-Nie/Chen Yong Xing (WP)

Rutin Teknikal Duet:

EMAS : Lee Yhing Huey/Katrina Ann Abdul Hadi (SEL) PERAK : Tan Jia Hui/Tan Jia Jih (NS) GANGSA: Jacquelline Ng Siew Fong/Foong Yan-Nie (WP)

GIMNASTIK ARTISTIK:

Lelaki:

Senam Lantai:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Wan Mohamad Farid Nazmi Wan Ali (TER) GANGSA: Chau Jern Rong (SEL)

Kekuda Berpelana:

EMAS : Daniel Iskandar Richard (SEL) PERAK : Jeremiah Loo Phay Xing (PP) GANGSA: Tan Fu Ji (SEL)

Gelangan Roman:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Chau Jern Rong(SEL) GANGSA: Terence Tan Yu Hsien (PP)

Melombol:

EMAS : Hamzaruudin Nordin (SAB) PERAK : Daniel Iskandar Richard (SEL) GANGSA: Loo Phay Cheow (PP)

Palang Sejajar:

EMAS : Saw Chao Wei (PP) PERAK : Hamzaruudin Nordin (SAB) GANGSA:C hau Jern Rong (SEL)

Palang Melintang:

EMAS : Chau Jern Rong (SEL) PERAK : Daniel Iskandar Richard (SEL) GANGSA: Muhammad Abdul Azim Othman (TER)

Wanita:

Senam Lantai:

EMAS : Tan Ing Yueh (MEL) PERAK : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) GANGSA: Rachel Yoeh Li Wen (PP)

Melombol:

EMAS : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) PERAK : Tan Ing Yueh (MEL) GANGSA: Tracie Ang (MEL)

Palang Takmatiks:

EMAS : Tan Ing Yueh (MEL) PERAK : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) GANGSA: Rachel Yoeh Li Wen (PP)

Batang Titian:

EMAS : Esmelda Arecia Menti Alfred Geling (SAR) PERAK : Tracie Ang (MEL) GANGSA: Nur Eli Ellina Azmi (SEL)

AKUATIK:

Polo Air Wanita:

EMAS: Melaka PERAK: Wilayah Persekutuan GANGSA: Selangor

- BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan