Keputusan Sukma Ke-16

Diterbitkan: Ahad, 30 Jun 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Berikut keputusan hari keempat temasya Sukan Malaysia (SUKMA) ke-16 di sini, Ahad:

BINA BADAN:

Bawah 60kg:

EMAS : Mohamad Naim Ponngoh (JOH)

PERAK : Muhamad Isanuddin Salim (NS)

GANGSA: Ahmad Haswan Md Aris (WP)

60-65kg:

EMAS : Muhamad Roszaimi Abdul Rani (PAH)

PERAK : Donny Appollonius (WP)

GANGSA: Amirul Al Fadzly Mohd Kasah (NS) 65-70kg:

EMAS : Mohamad Amirul Muqminin Roslan (JOH)

PERAK : Syahmi Samuri (KEL)

GANGSA: Mohd Alrzrin Abdul Ghani (SAR)

70kg ke atas:

EMAS : Chew Han Loon (WP)

PERAK : Amsyar Anaqie Azahar (TER)

GANGSA: M. Kevin (JOR)

EKUESTRIAN

Dressage Berpasukan:

EMAS: N.Shoorendran/Rahimah Hilmi/Natalya Aira Wah Idris/S.Amanda (WP)

PERAK: Mohd Joshua Merican Noordin/Shafieq Md.Din/Muhamad Hakim Musa/Tengku Mohammad Sharafuddin Abu Bakar Tengku S (PP)

GANGSA: Lee Xin Jie/Yap Jun Zhe/Daniel Chen Soon Cheong/M. Praveen Nair (SEL)

Show Jumping Berpasukan:

EMAS: S.Amanda/N.Shoorendran/Natasha Ines Wah Idris/Faridah Baharum (WP)

PERAK: Zulkhairel Fariq Zulkifli/Amirul Asyraf Rosman/Wan Mohd Nasrullah Wan Adam/Izad Rushdi Paiza (PAH) GANGSA: Daniel Chen Soon Cheong/Yap Jun Zhe/Yap Jun Xian/M.Praveen Nair (SEL)

LAWAN PEDANG

Sabre Berpasukan Wanita:

EMAS: Ainul Latifah Muhammad Tai/Filzah Syabila Jamaluddin/Habibah Abidin/Nor'aisyah Thalatha (JOH)

PERAK: Fenella Olivia Wong Luo Chien/Lim Yin Yin/Oh Kah Giok/Thien Yin Qi (SAB)

GANGSA: Ili Syazeaa Mohamed Fauzi/Nadhira Rosli/Nur Amalina Tukiman (SEL); Ain Wahida Ibrahim/Nurafrina Abdul Jalil/Vikki Chen Weiqi/Zahara Sailan Abdullah (TER)

Epee Berpasukan Wanita:

EMAS: Fatin Syafiqah Samsudin/Nadzirah Mohd Azeman/Nur Aina Jalil/Nur Nazihah Kailani (JOH)

PERAK: Lim Yin Yin/Laura Simon/Liza Liew Zhun Ying/Maria Magdalena Werang (SAB)

GANGSA: Anis Syaqireen Jamaludin/Darya-E-Nur Kamarulzaman/Noorazeera Adeera Noor Jali/Zarith Zuhanis Zuninedi (NS); Alethea May Woo Wei Yen/Athirah Che Azizuddin/Chua Pei Ying/Wan Nurifna Nabilah Ahmad Arafa (WP)

Foil Berpasukan Lelaki:

EMAS: Andrew Mok Vern-Han/Cheng Xing Han/Syed Adil Emir Putra Syed Aidi Putra/M.Vinnoth (WP)

PERAK: Izzul Shawal Syamsuddin/Mohamad Najib Othman/Mohamad Nuramin Mohamad Zainu/Muhammad Thaqif Husain (PER)

GANGSA: Mohamed Syafiq Emir Md Saffian/Muhammad Aqil Anuar/Muhammad Daniel Abu Bakar/Muhammad Shazzawan Md Saffia (JOH); Bryan Mok Vern-Yan/Imran Mohd Seth/M.Karmughillaan/Kenny Cheah Wen Foong (PP)

GIMNASTIK

Gimastik Artistik Berpasukan Lelaki:

EMAS: Benjamin Cheong Kok Kang/Chau Jern Rong/Chim Ai Di/Danniel Iskandar Richard/Gan Gang Wen/Tan Fu Jie (SEL)

PERAK: Jeremiah Loo Phay Xing/Loo Phay Cheow/Saw Chao Wei/Saw Kin Kit/Teoh Chuen Loong/Terence Tan Yu Hsien (PP)

GANGSA: Azroy Amierol Jaafar/Mohamad Azhar Mohd/Mohd Norsyafiq Md Saad/Mohd Syazwan Sahimi/Muhammad Syafiq Fathuddin Amran/Syed Muhammad Roherman Syed Mohd Apindi (PAH)

JUDO

Wanita:

Bawah 45kg:

EMAS: Nur Qurratu'aini Mahathir (PER)

PERAK: Intan Nur Hayati Mahathir (TER)

GANGSA: Fara Aida Sofia Ali (JOH); Agnes Thong Shoa Hua (PP)

Bawah 48kg:

EMAS: Chew Yen Peng (SEL)

PERAK: Haw Chiu Yee (WP)

GANGSA: Teo Wei Zeng (MEL)

Bawah 52kg:

EMAS: Nor Fazira Mohamed (PER)

PERAK: Norhidayu Muliar (TER)

GANGSA: Kathleen Chin Yee Ling (SEL); Liew Wen Jun (NS)

Lelaki:

Bawah 55kg:

EMAS: Muhammad Jafarannuar Jamaludin (NS) PERAK: Muhamad Haikal Iskandar Halidon (KED)

GANGSA: Ng Tsu Tao (PP); Khairul Khir Johary A Rahman (TER)

Bawah 60kg: EMAS: Mohd Farhan Uzair Mohd Fikri (TER)

PERAK:Chan Boon Chin (MEL)

GANGSA: Muhammad Nurhakim Yacob (KED); Muhamad Syaiful Md Zain (JOH)

Bawah 65kg:

EMAS: Chong Wei Fu (JOH)

PERAK: Yousuff Daniel Fauzi Cruz (TER)

GANGSA: Sow Yew Ing (SAR); Koo Kah Joon (PP) -BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan