Keputusan LTdL Peringkat Ke-10

Diterbitkan: Sabtu, 2 Mac 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA TERENGGANU: Berikut keputusan perlumbaan peringkat ke-10 dan terakhir jelajah Le Tour de Langkawi (LTdL) 2013 dari Tasik Kenyir ke Kuala Terengganu, sejauh 114.80km, pada Sabtu:

10 PELUMBA TERBAIK:

1. Francesco Chicchi (ITA) Vini Fantini-Selle Italia 2'39:04s

2. Rico Rogers ((NZL) Synergy-Baku Cycling Project 2'39:04s

3. Graeme Brown (AUS) Blanco Pro Cycling Team 2'39:04s

4. Allan Davis (AUS) Orica GreenEdge 2'39:04s

5. Andrew Fenn (GBR) Omega Pharma-Quickstep 2'39:04s

6. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Team 2'39:04s

7. Fabian Schnaidt (GER) Champion System Pro Cycling 2'39:04s

8. Omar Bertazzo (ITA) Androni Giocattoli-Venezuela 2'39:04s

9. Kazuhiro Mori (JPN) Aisan Racing Team 2'39:04s

10. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2'39:04s

PELUMBA MALAYSIA

15. Zulhilmie Afif A Zamri (MAS) Malaysia National Team 2'39:04s

17. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2'39:04s

23. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 2'39:04s

43. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 2'39:04s

44. Mohd Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System Pro Cycling 2'39:04s

54. Mohd Saiful Anuar Aziz (MAS) Terengganu Cycling Team 2'39:04s

57. Mohd Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 2'39:04s

70. Md Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team 2'39:04s

85. Yusrizal Usoff (MAS) Malaysia National Team 2'39:54s

88. Mohd Nor Umardi Rosdi (MAS) Terengganu Cycling Team 2'40:08s

104. Ng Yong Li (MAS) RTS Racing Team 2'45:39s

108. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 2'56:22s

110. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 3'12:37s INDIVIDU KESELURUHAN (Jersi Kuning) - 1. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa 34'53:07s

2. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge 34'54:22s

3. Sergio Pardilla (ESP) MTN Qhubeka 34'55:17s

PELUMBA TERBAIK ASIA (Jersi Putih)

1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 34'55:47s

2. Amir Kolahdohagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team - +18s

3. Ghader Mizbani (IRI) Tabri Petrochemical Team - +58s

RAJA PECUT (Jersi Biru)

1. Francesco Chicchi (ITA) Vini Fantini-Selle Italia - 96 mata

2. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team - 89

3. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Project - 76

RAJA BUKIT (Jersi Merah)

1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 48 mata

2. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa - 45

3. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge - 32

PASUKAN TERBAIK KESELURUHAN:

1. MTN Qhubeka - 104'48:19s 2. Tabriz Petrochemical Team - +09:00s 3. Androni Giocattoli-Venezuela - +13:00s . . . 15. Malaysia National Team - +44:46s 19. Terengganu Cycling Team - +59:25s PASUKAN TERBAIK ASIA 1. Tabriz Petrochemical Team - 104'57:19s 2. Astana Pro Team - +07:34s 3. Hengxiang Cycling Team - +15:29s . . . 5. Malaysia - +35:46s 8. Terengganu Cycling Team - +50:25s -BERNAMA

iklan

Video

Rabu, 20 September 2017 4:00 PM

Irfan Haris Nafi Tumpang Populariti Kakak

Selasa, 19 September 2017 2:00 PM

Keluh-Kesah Jalil Hamid

Selasa, 19 September 2017 9:00 AM

Kau Buat #OOTD Pun Riaklah! - Wak Doyok

Isnin, 18 September 2017 2:30 PM

Belum Masa Gantung Skrip – Naim Daniel

Jumaat, 15 September 2017 2:00 PM

Cassidy Malu Cakap Melayu?

Jumaat, 15 September 2017 9:00 AM

#akuStar: Payslip - Semangat Yang Hilang

Khamis, 14 September 2017 4:00 PM

Farida Jalal Mahu Lebih Kolaborasi Malaysia-Bollywood

Kolumnis

iklan

Iklan