Keputusan Hari Kesembilan LTdL 2013, Jumaat

Diterbitkan: Jumaat, 1 Mac 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

BERIKUT adalah keputusan Le Tour de Langkawi (LTdL) 2013 peringkat kesembilan perlumbaan, Jumaat:

Peringkat kesembilan sejauh 123.60km dari Pasir Puteh ke Kuala Berang

10 PELUMBA TERBAIK:

1. Bryan Coquard (FRA) Team Europcar 2'42:11s

2. Francesco Chicchi (ITA) Vini Fantini-Selle Italia 2'42:11s

3. Allan Davis (AUS) Orica GreenEdge 2'42:11s

4. Raymond Kreder (NED) Garmin-Sharp 2'42:11s

5. Fabian Schnaidt (GER) Champion System Pro Cycling 2'42:11s

6. Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro Cycling 2'42:11s

7. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Team 2'42:11s

8. Park Sung Baek (KOR) KSPO 2'42:11s

9. Rico Rogers ((NZL) Synergy-Baku Cycling Project 2'42:11s

10. Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 2'42:11s ----

16. Zulhilmie Afif A Zamri (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

17. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

20. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

27. Mohd Saiful Anuar Aziz (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

48. Yusrizal Usoff (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

53. Mohd Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System Pro Cycling 2'42:11s

57. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

59. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

65. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

66. Ng Yong Li (MAS) RTS Racing Team 2'42:11s

73. Md Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

86. Mohd Nor Umardi Rosdi (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

105. Mohd Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 2'42:11s

106. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 2'42:11s

107. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 2'45:00s

PELUMBA TERBAIK KESELURUHAN (JERSI KUNING):

1. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa 32'14:03s

2. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge 32'15:18s

3. Sergio Pardilla (ESP) MTN Qhubeka 32'16:13s

PELUMBA TERBAIK ASIA KESELURUHAN (JERSI PUTIH):

1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 32'16:43s

2. Amir Kolahdohagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team - +18s

3. Ghader Mizbani (IRI) Tabri Petrochemical Team - +58s

RAJA PECUT (JERSI BIRU):

1. Andrea Guardini (ITA) Astana Pro Team - 86 points

2. Francesco Chicchi (ITA) Vini Fantini-Selle Italia - 81 points

3. Anuar Manan (MAS) Synergy-Baku Cycling Project - 66 points

RAJA BUKIT (JERSI MERAH):

1. Wang Meiyin (CHN) Hengxiang Cycling Team - 48 poin

2. Julian David Arredondo Moreno (COL) Team Nippo-De Rosa - 45 poin

3. Pieter Weening (NED) Orica GreenEdge - 32 poin

PASUKAN TERBAIK KESELURUHAN:

1. MTN Qhubeka - 96'51:01s

2. Tabriz Petrochemical Team - +09:00s

3. Androni Giocattoli-Venezuela - +13:00s

PASUKAN TERBAIK ASIA:

1. Tabriz Petrochemical Team - 97'00:07s

2. Astana Pro Team - +07:34s

3. Hengxiang Cycling Team - +15:29s

-BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan