Sukan Olimpik: Jadual Undian Acara Badminton

Diterbitkan: Selasa, 24 Julai 2012 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

BERIKUT adalah jadul undian acara badminton Sukan Olimpik 2012:

Perseorangan lelaki

KUMP A

Lee Chong Wei(1)(MAS)

Ville Lang

KUMP B

Simon Santoso (9)

Michael Lachnsteiner

Raul Must

KUMP C

Kenichi Tago (8)

Niluka Karunaratne

KUM D

Nguyen Tien Minh (10)

Kashyap Parupalli

Tan Yuhan

KUMP E

Chen Long (3)

Boonsak Ponsana

KUMP F

Wong Wing Ki (16)

Edwin Ekiring

Brice Leverdez

KUMP G

Peter Gade (5)

Pedro Martins

KUM H

Son Wan Ho (13)

Vladimir Ivanov

Hsu Jen Hao

KUMP I

Jan O Jorgensen (12)

Misha Zilberman

Derek Wong

KUMP J

Lee Hyun Il (7)

Rodrigo Pacheco Carrillo KUM K

Marc Zwiebler (14)

Mohamed Ajfan Rasheed

Dymtro Zavadsky

KUMP L

Chen Jin (4)

Wacha Przemyslaw

KUMP M

Rajiv Ouseph (15)

Henri Hurskainen

Kevin Cordon

KUMP N

Sho Sasaki (6)

Virgil Soeroredjo KUMP O

Taufik Hidayat (11)

Pablo Abian

Petr Koukal

KUM P

Lin Dan (2)

Scott Evans

Perseorangan wanita

KUMP A

Wang Yihan (1)

Michelle Li KUMP B

Bae Yeon Ju (11)

Tee Jing Yi

Agnese Allegrini

KUMP C

Cheng Shao Chieh (7)

Neslihan Yigit

Simone Prutsch

KUMP D

Gu Juan (13)

Victoria Na

Monika Fasungova

KUMP E

Saina Nehwal (4)

Sabrina Jaquet

Lianne Tan

KUMP F

Yao Jie (14)

Ragna Ingolfdottir

Akvil Stapusaityte

KUMP G

Tine Baun (5)

Anastasia Prokopenko

Kamila Augustyn

KUMP H

Sayaka Sato (12)

Susan Egelstaff

Maja Tvrdy

KUMP I

Pi Hongyan (16)

Hadia Hosny

Chloe Magee

KUMP J

Sung Ji Hyun (8)

Yip Pui Yin

Sara B Kvaerno

KUMP K

Tai Tzu Ying (10) Anu Nieminen Victoria Montero

KUMP L

Li Xuerui (3)

Carolina Marin

Claudia Rivero

KUMP M

Ratchanok Intanon (9)

Thilini Jayasinghe

Telma Santos

KUMP N

Juliane Schenk (6) Larisa Griga Kristina Gavnholt

KUMP O

Petya Nedelcheva (15)

Adrianti Firdasari

Alesia Zaitsava

KUMP P

Wang Xin (2) Rena Wang

Beregu lelaki

KUMP A

Cai Yun / Fu Haifeng (1)

Fang Chieh Min / Lee Sheng Mu

Ross Smith / Glenn Warfe

Ingo Kindervater / Johannes Schoettler

KUMP B

Ko Sung Hyun / Yoo Yeong Seong (4)

Bodin Issara / Maneepong Jongjit

Adam Cwalina / Michal Logosz

Mohammad Ahsan / Bona Septano

KUMP C

Mathias Boe / Carsten Mogensen (3)

Chai Biao / Guo Zhendong

Dorian Lance James / Willem Viljoen

Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov

KUMP D

Chung Jae Sung/Lee Yong Dae (2)

Howard Bach / Tony Gunawan

Naoki Kawamae / Shoji Sato

Koo Kien Keat / Tan Boon Heong (MAS)

Beregu campuran

KUMP A

Zhang Nan / Zhao Yunlei (1)

Alexandr Nikolaenko / Valeri Sorokina

Michael Fuchs / Birgit Michels

Chris Adcock / Imogen Bankier

KUMP B

Joachim Fischer / Christinna Pedersen (4)

Shintaro Ikeda / Shiota Reiko

Toby Ng / Grace Gao

Robort Mateusiak / Nadiezda Zieba

KUMP C

Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir (3)

Thomas Laybourn / Kamilla Rytter Juhl

Lee Yong Dae / Ha Jung Eun

Viju D / Jwala Gutta

KUMP D

Xu Chen / Ma Jin (2)

S Prapakamol / S Thoungthongkam

Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS)

Chen Hung Ling / Cheng Wan Hsing

iklan

Video

Khamis, 21 September 2017 2:00 PM

Monoloque Tak Habis-Habis Nak Sindir Orang!

Khamis, 21 September 2017 9:00 AM

Popular? Tolak Tepilah! - Bob (AF2)

Rabu, 20 September 2017 4:00 PM

Irfan Haris Nafi Tumpang Populariti Kakak

Selasa, 19 September 2017 2:00 PM

Keluh-Kesah Jalil Hamid

Selasa, 19 September 2017 9:00 AM

Kau Buat #OOTD Pun Riaklah! - Wak Doyok

Isnin, 18 September 2017 2:30 PM

Belum Masa Gantung Skrip – Naim Daniel

Jumaat, 15 September 2017 2:00 PM

Cassidy Malu Cakap Melayu?

Kolumnis

iklan

Iklan