Keputusan Jelajah Borneo 2012

Diterbitkan: Selasa, 1 Mei 2012 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

SANDAKAN: Berikut keputusan peringkat keempat kejohanan berbasikal Jelajah Borneo 2012, berlangsung di sini, Ahad.

Peringkat 4 - Sepilok ke Kundasang (214.8km)

Pemenang 10 teratas:

1. Nathan Earle (AUS) Genesys Wealth Advisers - enam jam 11 minit 48 saat

2. Michael Torckler (NZL) Pasukan Pure Black Racing 6:11:48

3. Bambang Suryadi (INA) Polygon Sweet Nice 6:12:06

4. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Pasukan Lumba Basikal Terengganu 6:12:15

5. Caleb Jones (AUS) Pasukan Plan B 6:12:15

6. Mark John Lexer Galedo (PHI) 7 Eleven , Roadbike Philippines 6:12:22

7. Sergey Kuzmin (KAZ) Pasukan Kebangsaan Kazakhstan 6:12:35

8. Tonton Susanto (INA) Putra Perjuangan 6:12:35

9. Timo Scholz (GER) Pasukan Berbasikal CCN 6:13:09

10. Jonathan Lovelock (AUS) Genesys Wealth Advisers 6:13:14

Tiga Teratas Kelas Umum (Jersi Kuning):

1. Michael Torckler (NZL) Pasukan Lumba Pure Black Racing 16:49:01

2. Nathan Earle (AUS) Genesys Wealth Advisers 16:49:07

3. Caleb Jones (AUS) Pasukan Plan B 16:49:54

Tiga Teratas Kelas Pecut (Jersi Oren):

1. Michael Torckler (NZL) Pasukan Pure Black Racing - 52 mata

2. Anthony Giacoppo (AUS) Genesys Welth Advisers - 36

3. Azamat Turaev (UZB) Pasukan Uzbekistan Suren - 35

Tiga Teratas Kelas Raja Gunung (Jersi Merah):

1. Nathan Earle (AUS) Genesys Wealth Advisers - 15 mata

2. Michael Torckler (NZL) Pasukan Pure Black Racing - 13

3. Bambang Suryadi (INA) Polygon Sweet Nice - 12

Tiga Teratas Penunggang Asia (Jersi Biru):

1. Sergey Kuzmin (KAZ) Pasukan Kebangsaan Kazakhstan 16:50:14

2. Tonton Susanto (INA) Putra Perjuangan 16:50:14

3. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Pasukan Lumba Basikal Terengganu 16:50:17

Tiga Teratas Penunggang Malaysia (Jersi Putih):

1. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Pasukan Lumba Basikal Terengganu 16:50:17

2. Mohd Nazri Mohamad (MAS) Kuala Lumpur 16:58:13

3. Mohd Nor Umardi Rosdi (MAS) Pasukan Lumba Basikal Terengganu 17:04:00

- BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan