Keputusan Peringkat Akhir Kejohanan LTdL

Diterbitkan: Isnin, 5 Mac 2012 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA TERENGGANU: Berikut keputusan peringkat akhir kejohanan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 yang berlangsung di sini, Ahad:

Peringkat 10 - Tasik Kenyir-Kuala Terengganu lOOP (114.8km) - 10 Pelumba Terbaik: 1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia 2 jam 36 minit 42 saat 2. Jacobe Keough (USA) United Healthcare 2:36:42s 3. Sonny Colbrelli (ITA) Colnago CSF Inox 2:36:42s 4. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:42s 5. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda 2:36:42s 6. christian Delle Stelle (ITA) Colnago CSF Inox 2:36:42s 7. Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 2:36:42s 8. Robert Forster (GER) United Healthcare 2:36:45s 9. Matteo Pelucchi (ITA) Team Europcar 2:36:45s 10. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team 2:36:45s . . . 13. Adiq Husainie Othman (MAS) Champion System 2:36:48s 20. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:48s 23. Muhamad Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 2:36:48s 48. Anuar Manan (MAS) Champion System 2:36:55s 52. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 2:36:55s 53. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team 2:36:55s 61. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team 2:37:00s 66. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 2:37:05s 70. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 2:37:05s 82. Ng Yong Li (MAS) Azad University Cross Team 2:37:51s 97. Mohd Rauf Nur Misbah (MAS) Malaysia National Team 2:36:48s 112. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 2:44:03s Ahmad Falanie Ali (MAS) Malaysia National Team - did not finish Tiga Pelumba Terbaik Keseluruhan (Jersi Kuning): - 1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli 32:55:31s 2. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli 32:56:01s 3. Victor Nino Corridor (COL) Azad University Cross Team 32:56:34s Tiga Pelumba Terbaik Asia (Jersi Putih): - 1. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team 32:57:51s 2. Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team 03s 3. Andrey Zeits (KAZ) Astana Pro Team 08s Tiga Pelumba Pecut Terbaik (Jersi Biru): - 1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 94 mata 2. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team - 85 mata 3. Jacobe Keough (USA) United Healthcare - 79 mata Tiga Pelumba Pendakian Terbaik (Jersi Merah): 1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli - 27 mata 2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 24 mata 3. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli - 24 mata Pasukan Terbaik Keseluruhan: - 1. Androni Giocattoli 98:50:34s 2. Astana Pro Team 03s 3. MTN Qhubeka 36s Pasukan Terbaik Keseluruhan Asia: 1. Astana Pro Team 99:02:37s 2. Tabriz Petrochemical Team 05s 3. Terengganu Cycling Team 52s - BERNAMA

iklan

Video

Khamis, 24 Ogos 2017 12:38 PM

Wan Sharmila Kena 'Badi' Cinta

Khamis, 24 Ogos 2017 9:00 AM

Susunan Lagu Dari Sweden Gagal Takluk Persis

Rabu, 23 Ogos 2017 3:00 PM

Shuib Sepahtu 'Kuat' Cari Duit!

Rabu, 23 Ogos 2017 12:00 PM

Ayda Jebat Impi 'Mata' Tercalon Anugerah

Rabu, 23 Ogos 2017 9:00 AM

Keghairahan Shahrol Shiro Makan Diri?

Selasa, 22 Ogos 2017 12:00 PM

Sakan! Shiha Zikir Kini Hidup Mewah

Selasa, 22 Ogos 2017 9:00 AM

Tania Hudson Tak jangka Kembali Aktif

Isnin, 21 Ogos 2017 12:59 PM

Hafiz Tak Mengaku Saya Isteri - Joy Revfa

Isnin, 21 Ogos 2017 9:00 AM

#BiziBody: Syafiq Kyle Pentingkan Penampilan

Kolumnis

iklan

Iklan