Keputusan Sukan Malaysia Ke-14, Sabtu

Diterbitkan: Sabtu, 11 Jun 2011 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Berikut adalah beberapa keputusan akhir pada hari ke-10 temasya Sukan Malaysia ke-14, Sabtu: KABADDI

Berpasukan Lelaki:

EMAS: Selangor

PERAK: Wilayah Persekutuan

GANGSA: Kedah dan Johor

Berpasukan Wanita:

EMAS: Selangor

PERAK: Wilayah Persekutuan

GANGSA: Johor dan Pulau Pinang

BOLA TAMPAR PANTAI

Wanita:

EMAS: Kuck Sea Theng/Ong Yau Ni (SEL)

PERAK: Yew Sook Ting/Chia Chou Hwa (PAH)

GANGSA: Wong Pei Tien/Goh Ser Mui (JOH)

Lelaki:

EMAS: Kiew Chiong Ung/Muhd Raffiuddin Abdul Latif (SEL)

PERAK: Mohd Faiz Putra Abdul Razak/Muhd Noor Nazmi Noor Azam (PER)

GANGSA: Herman Raj Muniandy/Yogeswaran Elangovan (PAH)

MENDAYUNG

Scull Individu Lelaki:

EMAS: Muhammad Iqbal Mohd Ripangi (JOH) 8 minit 33.02 saat

PERAK: Asraf Mohamad (TER) 8:49.42s

GANGSA: Afiq Asyraf Abdul Malik (WP) 8:52.48s

Regu Lelaki:

EMAS: Mohd Rizal Helmy Anuar/Nurul Azwan Saruni (TER) 7:59.33s

PERAK: Ahmad Khairul Safwan Ahamad Khairudin/Muhamad Fadzelee Zainal (JOH) 8:01.54s

GANGSA: Abdul Muiz Rosli/Khairul Azim Baharudin (SEL) 9:09.17s

Scull Regu Wanita (Lightweight):

EMAS: Azian Othman/Razlinda Zailan (JOH) 9:24.62s

PERAK: Nur Atika Mohd Safiee/Nur Fitrahtul Halily Khazali (WP) 9:32.3s

GANGSA: Nashua Suzaly/ Nurul Farahin Fadzil (TER) 9:40.83s

Berpasukan Empat Wanita (Lightweight):

EMAS: Terengganu 8:54.63s

PERAK: Johor 8:55.16s

GANGSA: Selangor 8:57.86s

Berpasukan Lapan Lelaki:

EMAS: Terengganu 6:55.80s

PERAK: Johor 6:56.46s

GANGSA: Selangor 7:14.45s

RENANG BERIRAMA

Rutin Teknikal Duet:

EMAS : Katrina Ann Abdul Hadi/Lee Yhing Huey (SEL)

PERAK : Emanuelle Mah Thil Da/Tasha Jane Tahir Ali (PP)

GANGSA: Jacqueline Ng Siew Fong/Jillian Ng Siew Mei (WP)

BOLA KERANJANG LELAKI

EMAS: Johor

PERAK: Wilayah Persekutuan

GANGSA: Melaka

PING-PONG

Perseorangan Lelaki:

EMAS: Dunley Foo (SEL)

PERAK: Chee Kien Ee (SEL)

GANGSA: Goh Nai Nyee (WP)/Muhd Ashraf Haiqal Muhd Rizal (KED)

Perseorangan Wanita:

EMAS: Kueh Wan May (SAR)

PERAK: Ting Hie Phin (SEL)

GANGSA: Ho Ying (JOH)/Lee Rou You (SEL)

- BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan