Keputusan Sukma - Hari Ketiga (Sabtu)

Diterbitkan: Ahad, 5 Jun 2011 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Berikut adalah beberapa keputusan akhir pada hari ketiga temasya Sukan Malaysia ke-14 di sini, Sabtu:

BERBASIKAL TREK

15km scratch race lelaki:

EMAS: Amirul Anuar Jafri (NSE) 22:22.147s

PERAK: Mohammad Al-Ghazali Ab Hamid (KEL) 22:23.242s

GANGSA: Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (TER) 22:23.344s

10km scratch race wanita:

EMAS: Ju Pha Som Net (PER) 18:04.367s

PERAK: Zahraa Anuawar (TER) 18:04.695s

GANGSA: Nurul Ahmar Bazeuzzaman (SEL) 18:04.985s

Lelaki: 4km Team Pursuit Akhir

EMAS: Abdul Rashid Ibrahim, Amirul Anuar Jafri, Mohammad Fairet Rusli, Mohd Ekbar Zamanhuri (NSE) 4:55.360s

PERAK: Mohammad Al Azani Zainal, Mohammad Azrul Taufiq Annuar, Mohd Azami Senan, Muhammad Asyraf Misnan (JHR) 4:56.134s

GANGSA: Ahmad Firdaus Abd Karim, Amirun Asraf Abdullah, Mohd Faiz Ibrahim, Mohd Zul Asraf Zamlan (KDH) 4:56.722s

Wanita: 3km Team Pursuit Akhir

EMAS: Nur Ain Mahmood, Ummi Hamimah Mohamad, Zahraa Anuawar (TER) 4:13.618s

PERAK: Nur Farah Ain Amran, Nursyahmira Anis Saidi Ahmad, Nurul Ahmar Badeuzzaman (SEL) 4:22.567s

GANGSA: Aishah Puteh, Mardiana Mohd Radzi, Nur Izzati Ismail (KDH) 4:22.977s

JUDO:

Lelaki Bawah 55kg:

EMAS: Mohd Jafaannuar Jamaludin (NSE)

PERAK: Ng Tsu Tao (PP)

GANGSA: Kelvin Lee (MEL), Mohammad Amirul (PRK)

Lelaki Bawah 60kg:

EMAS: Muhd Syaiful Md Zain (JHR)

PERAK: Chan Boon Han (MLK)

GANGSA: Koay Seong Jiann (PP), Lim Wai Kit (WP)

Lelaki Bawah 66kg:

EMAS: Chong Wei Fu (JOH)

PERAK: Chua Jen Keat (PP)

GANGSA: Mohd Nas'azrin (PRK), Ong Kun Xiong (MLK)

Wanita Bawah 45kg:

EMAS: Fara Aida Sofia Ali (JOH)

PERAK: Nur Qurratu'ain Zainal Abidin (PRK)

GANGSA: Wong Shun Jing (NSE), Goh Yuan Ying (PEN)

Wanita Bawah 48kg:

EMAS: Tam Shu Hui (PP)

PERAK: Nor Fazilah (JOH)

GANGSA: Chew Yen Peng (SEL), Nur Umairah Zaina Zainal Abidin (PRK)

Wanita Bawah 52kg:

EMAS: Norhidayu Muliar (TRG)

PERAK: Nurul Nabila Suhaimi (JOH)

GANGSA: Kathleen Chin (SEL), Vicky Lai (WP)

SILAMBAM:

Lelaki 30-37kg:

EMAS: R. Raajesh (PP)

PERAK: R. Manalan (KED)

GANGSA: B. Thanaraj (SEL)

Lelaki 38-43kg:

EMAS: Mohd Nizam Jamal (SAB)

PERAK: M. Inderjith (NSE)

GANGSA: R. Kavikumar (PP)

Lelaki 44-50kg:

EMAS: P. Deep Joth Singh (NSE)

PERAK: R. Ragu (PEN)

GANGSA: A. Kumaresan (SEL)

Lelaki 51-55kg:

EMAS: R. Prakash (KED)

PERAK: R. Gajenthiran (PER)

GANGSA: G. Thinakaswaran (NSE)

Wanita 41-45kg:

EMAS: A. Shankri (PER)

PERAK: C. Iswariyah (PAH)

GANGSA: Whfiney Constantia Kungin (SAB)

Wanita 46-50kg:

EMAS: C. Malathy (KED)

PERAK: T. Thurga Devi (PP)

GANGSA: G. Hemamalini (WP)

Wanita 51-55kg:

EMAS: S. Kaviarasi (KED) PERAK: M. Viknehsvary (NS) GANGSA: K. Priteive (PER) Wanita 56-65kg: EMAS: G. Komarathe (NSE) PERAK: Percella Kebing (SAB) GANGSA: B. Nithyah (PER)

LAWAN PEDANG:

Lelaki Individu Sabre:

EMAS: Yu Peng Kean (JOH)

PERAK: Nurul Ariezzat Nazreen Ismail (NSE) GANGSA: Wong Tzer Chyuan (WP), Adam Nicholas Lindbichler (SBH)

Wanita Individu Epee:

EMAS: Nurshaheera Shazny Mohd Zaini (WP)

PERAK: Nadzirah Mohd Adzeman (JOH)

GANGSA: Yaminah Mohd Yassin (JOH), Alethea May Woo Wei Ye (WP)

KANU:

K1 500m Lelaki:

EMAS: Ahmad Shafie Abdul Jabar (JOH) 1 minit 58.68 saat

PERAK: Mohd sofiyuddin Ismail (PER) 2:1.82s

GANGSA: Mohd Azlan Ibrahim (TER) 2:2.13s

K2 500m Lelaki:

EMAS: Muhammad Azman Ibrahim/Muhammad Syafwatuddin Mohd Azaha (TER) 1:57.21s

PERAK: Muhammad Fadhlie Othman/Muhammad Izzuddin Zainal (JOH) 1:58.53s

GANGSA: Mohd Sofiyuddin Ismail/Mohd Sollehuddin Ismail (PER) 2:2.50s

K4 500m Lelaki:

EMAS: Wilayah Persekutuan 1:46.70s

PERAK: Johor 1:47.31s

GANGSA: Terengganu 1:47.65s

K1 500m Wanita:

EMAS: Siti Rajiah Ali (TER) 2:30.53s

PERAK: Norfatinah A/P Olleh (PAH) 2:38.23s

GANGSA: Nor Hasmida Kamaruddin (PRK) 2:40.25s

K2 500m Wanita:

EMAS: Nurul Farahim Wahab/Noraishah Yahya (TER) 2:26.41s

PERAK: Norazriah A/P Olleh, Norfatinah A/P Olleh (PAH) 2:37.50s

GANGSA: Shahrul Munira Bani/Nurhafizah Adnan (WP) 2:45.98s

K4 500m Wanita:

EMAS: Terengganu 2:13.73s

PERAK: Wilayah Persekutuan 2:23.85s

GANGSA: Sarawak 2:32.56s

TENIS

Lelaki- Berpasukan

EMAS: Negeri Sembilan

PERAK: Wilayah Persekutuan

GANGSA: Selangor, Terengganu - BERNAMA

iklan

Video

Khamis, 23 November 2017 4:00 PM

Tatang Bagai Puteri, Tapi Ini Jadinya - Harris Baba

Khamis, 23 November 2017 3:45 PM

Tak Perlu 'FB Live' Anak Berjaya UPSR - Prof Muhaya

Khamis, 23 November 2017 2:32 PM

Bayar 'Ciput', Lepak Sampai Puas

Khamis, 23 November 2017 9:00 AM

Lagu Tak Layak, Ayda Jebat Sekadar Nak Tahu Punca

Rabu, 22 November 2017 7:00 PM

"Saya Sedih, Kecewa Dengan Nabil" - Chef Wan

Selasa, 21 November 2017 5:42 PM

Apa Terjadi Dengan Wartawan mStar?

Selasa, 21 November 2017 2:13 PM

Selepas Setahun Amira Othman 'Tidur'

Selasa, 21 November 2017 9:00 AM

Kenali Siapa Penyanyi Lagu 'Bismillah'

Isnin, 20 November 2017 9:00 AM

#BiziBody: Nabila Razali Simpan Foto Aedy Ashraf?

Kolumnis

iklan

Iklan