Keputusan Sukma Ke-13 Melaka

Diterbitkan: Jumaat, 18 Jun 2010 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

MELAKA: Berikut ialah keputusan akhir Sukan Malaysia (Sukma) ke-13 yang berlangsung di sini, hari ini:

ANGKAT BERAT

Bawah 105kg lelaki (Clean and Jerk)

Emas: Muhammad Zafril Zukkifli (KED)

Perak: Rahimi Rahim (NSE)

Gangsa: Mohd Norfarhan Ideris (TER)

Bawah 105kg lelaki (Snatch)

Emas: Rahimi Rahim (NSE)

Perak: Muhammad Zafril Zulkifli (KED)

Gangsa: Geoger Yusup (SAR)

PETANQUE

Shooting wanita

Emas: Ann Norhaslizan Ann Zahurzaman (PAH)

Perak: Nor Atirah Aripin (PRK)

Gangsa: Nuri Atiqah Mohd Ariffin (PRK)

Shooting lelaki

Emas: Amirul Anuar Mohd Rozi (NSE)

Perak: Mohamad Nuzul Azwan Ahmad Temizi (PRK)

Gangsa: Firdaus Mazlan (TER)

PING PONG

Perseorangan wanita

Emas: Fan Xiao Jun (MEL)

Perak: Ting Hie Phin (SEL)

Gangsa: Lew Sheue Fen (MEL) dan Kueh Wan May (SAR)

Perseorangan lelaki

Emas: Chai Kian Beng (SAR)

Perak: Chan Chee Yang (SAB)

Gangsa: Lee Kim Soon (SEL) dan Goon Wei Cheng (PEN)

SEPAK TAKRAW

Regu lelaki

Emas: Selangor A

Perak: Selangor B

Gangsa: Terengganu A dan Terengganu B

Regu wanita

Emas: Kedah

Perak: Kelantan

Gangsa: Perak dan Terengganu

Double lelaki

Emas: Kelantan

Perak: Melaka

Gangsa: Johor dan Sabah

TENIS

Beregu campuran

Emas: B. Kanagaraj dan T. Neesha (SEL)

Perak: Assri Merzuki dan Shirley Ling (SAR)

Gangsa: Ahmad Deedat dan S. Theiviya (SEL) dan Gilbert Yeo dan Michelle Liew (SAR)

Beregu wanita

Emas: Michelle Liew dan Wena Tsan (SAR)

Perak: S. Theiviya dan Toi Sieu Minn (SEL)

Gangsa: Alyssa Boey dan Ti Jia Wei (PAH) dan Shirley Ling dan Elaine Lee (SAR)

Perseorangan lelaki

Emas: Areiz Elyass Deen Heshaam (SAR)

Perak: Khoo Er Yang (NSE)

Gangsa: Muhammad Ashaari Zainal Abidin (WP) dan Kelvin Lee (SAR)

Perseorangan wanita

Emas: Jawairiah Nordin (PEN)

Perak: Ti Jia Wei (PAH)

Gangsa: Sharifah Shafeenaz Syed Azmir (PER) dan Siti Nursyafiqah Hasan (PER)

BADMINTON

Beregu campuran

Emas: Vountus Indra dan Marylen Ng (SAB)

Perak: Tan Aik Quan dan Ng Sin Er (KED)

Gangsa: Goh Wei Shem dan Vivian Hoo Kah Mun (WP)

Beregu lelaki

Emas: Teo Kok Siang dan Tan Wei Kiong (JOH)

Perak: Yew Hong Kheng dan Chang Peng Soon (PEN)

Gangsa: Cheah Liek Hou dan Goh Wei Shem (WP)

Beregu wanita

Emas: Ng Hui Ern dan Ng Hui Lin (NSE)

Perak: Choong Sook Chin dan Woon Khee Wei (SEL)

Gangsa: Amelia Alicia Anscelly dan Maylen Ng (SAB)

Perseorangan lelaki

Emas: Mohd Arif Abdul Latif (NSE)

Perak: Chong Wei Feng (KED)

Gangsa: Liew Daren (WP)

Perseorangan wanita

Emas: Tee Jing Yi (PEN)

Perak: Stephanie Shalini Sukumaran (WP)

Gangsa: Florah Ng (SAB)

iklan

Video

Isnin, 23 Oktober 2017 5:54 PM

Adam, Ezlynn Tuduh Menuduh! Mana Satu Betul?

Isnin, 23 Oktober 2017 4:10 PM

Kiriman Akhir Sebelum Karam

Isnin, 23 Oktober 2017 2:30 PM

Mona Bukan Kehidupan Saya - Shahir

Isnin, 23 Oktober 2017 1:31 PM

Tragedi Tanah Runtuh: Semua Mayat Dijumpai

Isnin, 23 Oktober 2017 9:00 AM

#BiziBody: Aizat Amdan Tak Lupa Dua Benda Ini!

Jumaat, 20 Oktober 2017 2:30 PM

Umur Dah Lanjut Pun Nak Menyanyi Lagi?

Jumaat, 20 Oktober 2017 9:00 AM

#akuStar: Irfan Haris - Pesan

Jumaat, 20 Oktober 2017 8:30 AM

Donut Untuk Sang Hero

Khamis, 19 Oktober 2017 1:00 PM

Lebih Baik Jual Album Sendiri - Firman

Khamis, 19 Oktober 2017 8:30 AM

Keringat Wanita Waja

Kolumnis

iklan

Iklan