Keputusan Sukma Ke-13 Melaka

Diterbitkan: Isnin, 14 Jun 2010 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

MELAKA: Berikut ialah keputusan akhir Sukan Malaysia (Sukma) ke-13 yang berlangsung di sini, hari ini:

EKUESTRIAN

Dressage individu

Emas: Natalya Wah Idris (WP) 67.41 mata

Perak: Syed Kamil Nafis Syed Yusof (PEN) 64.26 mata

Gangsa: Amira Syahirah Mohd Zulkefli (TER) 64.07 mata

ANGKAT BERAT

Bawah 62kg lelaki (Clean and Jerk)

Emas: Aricco Jumitih (SAB)

Perak: Daniel Heypli (SAR)

Gangsa: Mohd Syafiq Mohd Yusof (PEN)

Bawah 62kg lelaki (Snatch)

Emas: Aricco Jumitih (SAB)

Perak: Daniel Heypli (SAR)

Gangsa: Mohd Syafiq Mohd Yusof (PEN)

BERBASIKAL

Lepas beramai-ramai lelaki

Emas: Mohd Shahrul Mat Amin (TER)

Perak: Muhamad Adiq Husainie Othman (TER)

Gangsa: Ahmad Fakhrullah Alias (PAH)

MENEMBAK

10m Air Rifle lelaki

Emas: Azlan Johari (MEL) 585 mata

Perak: Nurrahimi Abdul Halim (PAH) 583 mata

Gangsa: Muhamad Zubair Mohamad (WP) 581 mata

10m Air Rifle lelaki berpasukan

Emas: Pahang - 1,727 mata

Perak: Wilayah Persekutuan - 1,726 mata

Gangsa: Perak - 1,716 mata

50m SB Sports Rifle Prone wanita

Emas: Aina Zahiran (PAH) 594 mata

Perak: Chee Cia Cia (SAR) 585 mata

Gangsa: Nur Farah Afiqah Mohd Taufekh (MEL) 580 mata

50m SB Sports Rifle Prone berpasukan wanita

Emas: Pahang - 1,751 mata

Perak: Melaka - 1,732 mata

Gangsa: Selangor - 1,721 mata

25m Rapid Fire Pistol lelaki individu

Emas: Mohd Ridhuan Mohamed (JOH) 550 mata

Perak: Muhamad Wisnu Awaluddin (PAH) 531 mata

Gangsa: Muhammad Amirul Syazwan Shamsuri (SEL) 530 mata

25m Rapid Fire Pistol lelaki berpasukan

Emas: Johor - 1,540 mata

Perak: Pahang - 1,539 mata

Gangsa: Selangor - 1,520 mata

TERJUN

10m Platform individu lelaki

Emas: Ooi Tze Liang (PEN) 389.35 mata

Perak: Ahmad Fakhri Khairuddin (SEL) 385.30 mata

Gangsa: Pardika Indoma (SAR) 381.60 mata

RENANG

800m gaya bebas wanita

Emas: Chan Kah Yan (WP) 9:23.20s

Perak: Chris Tan (SAB) 9:39.58s

Gangsa: Freda Awang Pan (SAB) 9:50.36s

50m kuak dada lelaki

Emas: Yap See Tuan (PAH) 30.00s (rekod kejohanan)

Perak: Edmund Oii (JOH) 30.91s

Gangsa: Lau Zheng Fong (PRK) 31.20s

50m kuak dada wanita

Emas: Christina Loh (WP) 33.55s (rekod kejohanan)

Perak: Boey Wen teng (PAH) 34.34s

Gangsa: Tan Rou Jun (WP) 34.77s

200m kuak kupu-kupu lelaki

Emas: Kevin Lim (WP) 2:04.96s

Perak: Paderewski Awang Pan (SAB) 2:09.42s

Gangsa: Tan Gin Yu (WP) 2:10.21s

200m kuak kupu-kupu wanita

Emas: Hii Siew Siew (SAR) 2:20.66s (rekod kejohanan)

Perak: Chong Siew Mun (WP) 2:22.91s

Gangsa: Angela Chieng (SAR) 2:28.32s

4x100m gaya bebas lelaki

Emas: Selangor - 3:34.96s (rekod kejohanan)

Perak: Wilayah Persekutuan - 3:37.72s

Gangsa: Sabah - 3:40.57s

4x100m gaya bebas wanita

Emas: Sabah - 3:59.33s

Perak: Wilayah Persekutuan - 4:05.80s

Gangsa: Sarawak - 4:07.29s

KABADDI

Berpasukan lelaki

Emas: Selangor

Perak: Negeri Sembilan

Gangsa: Kedah

Berpasukan wanita

Emas: Selangor

Perak: Johor

Gangsa: Negeri Sembilan

BOLING PADANG

Fours lelaki

Emas: Perak

Perak: Terengganu

Gangsa: Negeri Sembilan

Perseorangan lelaki

Emas: Md Firmansyah Abdul Mutalib (MEL)

Perak: Saiful Nazri Samrin (SEL)

Gangsa: Mohamad Fairus Abdul Jabal (TER) dan Zhoriq Sollehuddeen Zuraidi (SAR)

Doubles wanita

Emas: Noor Zafirah Mohd Noor/Zuraini Khalid (SEL)

Perak: Nurshahela Abdul Rahim/Nurul Alyana Jamil (PAH)

Gangsa: Saniyah Abd Munir/ Nur Afiqah Mohd Khadzir (NSE) dan Fatin Aqilah Amran/Nur Syafiqah Tain (SAB)

Triples wanita

Emas: Negeri Sembilan

Perak: Perak

Gangsa: Terengganu dan Sarawak

LAWAN PEDANG

Foil perseorangan lelaki

Emas: Koh I Wei (SEL)

Perak: Junaidin Bardin (SAB)

Gangsa: Nurul Affiq Nazril (NSE) dan Andrew Mok (WP)

Sabre perseorangan wanita

Emas: Kimberly Janet (SAB)

Perak: Natasha Eryna Mohd Nasir (NSE)

Gangsa: Ain Wahida Ibrahim (JOH) dan Jaslyn Saw (PEN)

Sabre perseorangan lelaki

Emas: Muhd Radhi Hasim (SEL)

Perak: Nurul Ariezzat Nazreen Ismail (NSE)

Gangsa: Adan Nicholas (SAB) dan Yu Peng Kean (JOH)

TENIS

Berpasukan lelaki

Emas: Negeri Sembilan

Perak: Sarawak

Gangsa: Selangor dan Johor

Berpasukan wanita

Emas: Selangor

Perak: Sarawak

Gangsa: Pahang dan Negeri Sembilan

BADMINTON

Berpasukan lelaki

Emas: Kedah

Perak: Melaka

Gangsa: Negeri Sembilan

OLAHRAGA

Lompat tinggi wanita

Emas: Norliyana Kamaruddin (NS)

Perak: M.Sandyiani (SEL)

Gangsa: Puteri Nur Liyana Megat Hajat (KED)

Lompat kijang lelaki

Emas: Muhammad Hakimi Ismail (PRK)

Perak: Mohd Ammar Fitri Zainol (KED)

Gangsa: Juhari Mohd Sajari (JOH)

Lempar cakera wanita

Emas: Yap Jeng Tzan (NS)

Perak: Ngu Mee Zing (SAR)

Gangsa: Phang Hua Mei (SAR)

Baling tukul besi lelaki

Emas: Jackie Wong (SAR)

Perak: Ng Chee Chew (PRK)

Gangsa: Yek Chu Hao (SAR)

5000m jalan kaki wanita

Emas: Song Gie Chee (PP)

Perak: Norliana Mohd Rusni (KEL)

Gangsa: Norrusuhila Mohd Rusni (KEL)

5000m jalan kaki lelaki

Emas: J.Karthik (MEL)

Perak: Ahmad Luth Hamizan (NS)

Gangsa: K.Prabudass (NS)

400m wanita

Emas: Nurul Assikin Mohd Rashid (JOH)

Perak: Nurul Faizah Asma' Mazlan (TER)

Gangsa: Nur Farahana Musa (TER)

400m lelaki

Emas: P.Yuvaraaj (KED)

Perak: Muhammad Idris Zakaria (TER)

Gangsa: Amir Fakri Ismail (KEL)

- BERNAMA

iklan

Video

Khamis, 23 November 2017 7:36 PM

Alahai KTM! Bila Isu Tren Tergelincir Nak Selesai?

Khamis, 23 November 2017 4:00 PM

Tatang Bagai Puteri, Tapi Ini Jadinya - Harris Baba

Khamis, 23 November 2017 3:45 PM

Tak Perlu 'FB Live' Anak Berjaya UPSR - Prof Muhaya

Khamis, 23 November 2017 2:32 PM

Bayar 'Ciput', Lepak Sampai Puas

Khamis, 23 November 2017 9:00 AM

Lagu Tak Layak, Ayda Jebat Sekadar Nak Tahu Punca

Rabu, 22 November 2017 7:00 PM

"Saya Sedih, Kecewa Dengan Nabil" - Chef Wan

Selasa, 21 November 2017 5:42 PM

Apa Terjadi Dengan Wartawan mStar?

Selasa, 21 November 2017 2:13 PM

Selepas Setahun Amira Othman 'Tidur'

Selasa, 21 November 2017 9:00 AM

Kenali Siapa Penyanyi Lagu 'Bismillah'

Kolumnis

iklan

Iklan