Keputusan Pusingan Pertama Kejuaraan Wimbledon 2016

Diterbitkan: Rabu, 29 Jun 2016 10:53 AM

(Ubah saiz teks)

BERIKUT adalah keputusan pusingan pertama aksi Wimbledon:

Pusingan pertama Lelaki

Sergiy Stakhovsky (Ukr) mn Yoshihito Nishioka (Jpn) 6-3 6-4 6-4

(9) Marin Cilic (Cro) mn Brian Baker (USA) 6-3 7-5 6-3

Pierre-Hugues Herbert (Fra) mn (21) Philipp Kohlschreiber (Ger) 7-5 6-3 3-6 6-3

Adrian Mannarino (Fra) mn Kyle Edmund (Gbr) 6-2 7-5 6-4

(23) Ivo Karlovic (Cro) mn Borna Coric (Cro) 7-6 (10-8) 7-6 (9-7) 6-4

(13) David Ferrer (Spa) mn Dudi Sela (Isr) 6-2 6-1 6-1

Lukas Lacko (Svk) mn Paolo Lorenzi (Ita) 6-4 6-7 (5-7) 7-5 6-3

Nicolas Almagro (Spa) mn Rogerio Dutra Silva (Bra) 6-3 7-6 (8-6) 5-7 3-6 6-3

Damir Dzumhur (Bih) mnDenis Kudla (USA) 7-6 (7-5) 7-5 2-6 1-6 6-3

(1) Novak Djokovic (Ser) mn James Ward (Gbr) 6-0 7-6 (7-3) 6-4

Grigor Dimitrov (Bul) mn Bjorn Fratangelo (USA) 6-3 6-4 6-2

Nicolas Mahut (Fra) mn Brydan Klein (Gbr) 7-6 (7-0) 6-4 6-4

(11) David Goffin (Bel) mn Alexander Ward (Gbr) 6-2 6-3 6-2

(28) Sam Querrey (USA) mn Lukas Rosol (Cze) 6-7 (6-8) 6-7 (5-7) 6-4 6-2 12-10

Denis Istomin (Uzb) mn (20) Kevin Anderson (Rsa) 4-6 6-7 (13-15) 6-4 7-6 (7-2) 6-3

Andreas Seppi (Ita) mn Guillermo Garcia-Lopez (Spa) 6-2 6-4 6-0

(16) Gilles Simon (Fra) mn Janko Tipsarevic (Ser) 4-6 6-4 7-5 6-3

Julien Benneteau (Fra) mn Illya Marchenko (Ukr) 6-4 6-2 7-6 (10-8)

(30) Alexandr Dolgopolov (Ukr) mnEvgeny Donskoy (Rus) 6-2 6-4 3-6 7-6 (7-3)

(6) Milos Raonic (Can) mn Pablo Carreno-Busta (Spa) 7-6 (7-4) 6-2 6-4

Edouard Roger-Vasselin (Fra) mn Teymuraz Gabashvili (Rus) 1-6 6-3 6-4 6-4

(5) Kei Nishikori (Jpn) mn Samuel Groth (Aus) 6-4 6-3 7-5

Thomaz Bellucci (Bra) mn Ruben Bemelmans (Bel) 3-6 6-4 6-3 1-6 8-6

Marcus Willis (Gbr) mn Ricardas Berankis (Lit) 6-3 6-3 6-4

(27) Jack Sock (USA) mn Ernests Gulbis (Lat) 6-4 6-4 6-4

Steve Johnson (USA) mn Malek Jaziri (Tun) 7-5 7-6 (7-2) 6-4

Robin Haase (Ned) mn Diego Sebastian Schwartzman (Arg) 2-6 6-2 6-3 2-6 7-5

Daniel Evans (Gbr) mn Jan-Lennard Struff (Ger) 6-3 6-7 (6-8) 7-6 (9-7) 7-5

Jeremy Chardy (Fra) mn (17) Gael Monfils (Fra) 6-7 (4-7) 6-0 4-6 6-1 6-2

(3) Roger Federer (Swi) mn Guido Pella (Arg) 7-6 (7-5) 7-6 (7-3) 6-3

Andrey Kuznetsov (Rus) mn (29) Pablo Cuevas (Uru) 6-3 3-6 5-7 6-3 6-4

Yen-Hsun Lu (Tpe) mn Alexander Kudryavtsev (Rus) 6-4 6-1 6-4

(25) Viktor Troicki (Ser) mn Tristan Lamasine (Fra) 6-4 6-2 6-2

(12) Jo-Wilfried Tsonga (Fra) mn Inigo Cervantes (Spa) 6-4 7-6 (7-5) 6-4

Dustin Brown (Ger) bt Dusan Lajovic (Ser) 4-6 6-3 3-6 6-3 6-4

(7) Richard Gasquet (Fra) mn Aljaz Bedene (Gbr) 6-3 6-4 6-3

Dennis Novikov (USA) mn Luke Saville (Aus) 4-6 6-4 7-5 6-4

(15) Nick Kyrgios (Aus) mn Radek Stepanek (Cze) 6-4 6-3 6-7 (9-11) 6-1

Albert Ramos-Vinolas (Spa) mn Vasek Pospisil (Can) 6-4 3-6 6-3 6-4

Marcel Granollers (Spa) mn Victor Estrella Burgos (Dom) 6-2 6-4 2-6 6-4

Juan Monaco (Arg) mn Taro Daniel (Jpn) 7-5 4-6 6-3 6-2

John Millman (Aus) mn Albert Montanes (Spa) 7-5 4-6 5-7 6-4 6-3

(31) Joao Sousa (Por) mnDmitry Tursunov (Rus) 3-6 7-6 (7-2) 4-6 6-3 7-5

Benjamin Becker (Ger) mn Facundo Bagnis (Arg) 6-3 6-3 6-1

(22) Feliciano Lopez (Spa) mn Rajeev Ram (USA) 7-6 (7-5) 6-4 6-4

Juan Martin Del Potro (Arg) mn Stephane Robert (Fra) 6-1 7-5 6-0

(26) Benoit Paire (Fra) mn Franko Skugor (Cro) 3-6 7-6 (7-2) 2-6 6-3 10-8

(4) Stanislas Wawrinka (Swi) mn Taylor Harry Fritz (USA) 7-6 (7-4) 6-1 6-7 (2-7) 6-4

(14) Roberto Bautista Agut (Spa) mnJordan Thompson (Aus) 6-3 6-3 6-3

Gilles Muller (Lux) mn Santiago Giraldo (Col) 4-6 6-7 (3-7) 7-6 (7-5) 6-3 15-13

(2) Andy Murray (Gbr) mn Liam Broady (Gbr) 6-2 6-3 6-4

Mikhail Kukushkin (Kaz) mn Martin Klizan (Svk) 7-6 (9-7) 7-6 (7-5) 6-4

Pusingan Pertama Wanita


(29) Daria Kasatkina (Rus) mn Victoria Duval (USA) 6-0 7-5

Sabine Lisicki (Ger) mn Shelby Rogers (USA) 6-1 6-3

Carina Witthoeft (Ger) mn(25) Irina-Camelia Begu (Rom) 6-1 6-4

(14) Samantha Stosur (Aus) mn Magda Linette (Pol) 7-5 6-3

Jana Cepelova (Svk) mn Mariana Duque-Marino (Col) 7-5 7-5

Maria Sakkari (Gre) mn Saisai Zheng (Chn) 6-3 6-2

Lara Arruabarrena (Spa) mn Olga Govortsova (Blr) 6-2 1-6 8-6

Kurumi Nara (Jpn) mnMadison Brengle (USA) 6-2 6-7 (5-7) 6-3

Anna-Lena Friedsam (Ger) mn Zarina Diyas (Kaz) 6-4 6-0

Samantha Crawford (USA) mn Paula Kania (Pol) 7-5 6-3

Kirsten Flipkens (Bel) mn Nicole Gibbs (USA) 6-3 6-1

(20) Sara Errani (Ita) mn Patricia Maria Tig (Rom) 6-4 6-4

Ekaterina Alexandrova (Rus) mn (23) Ana Ivanovic (Ser) 6-2 7-5

(8) Venus Williams (USA) mn Donna Vekic (Cro) 7-6 (7-3) 6-4

(9) Madison Keys (USA) mn Laura Siegemund (Ger) 6-3 6-1

Denisa Allertova (Cze) mn Margarita Gasparyan (Rus) 6-3 3-0 ret

Alize Cornet (Fra) mn Polona Hercog (Slo) 6-3 6-0

(28) Lucie Safarova (Cze) mn Bethanie Mattek-Sands (USA) 6-7 (7-9) 7-6 (7-3) 7-5

(12) Carla Suarez Navarro (Spa) mn Shuai Zhang (Chn) 6-3 4-6 6-4

Yaroslava Shvedova (Kaz) mn Julia Goerges (Ger) 7-5 6-4

(17) Elina Svitolina (Ukr) mn Naomi Broady (Gbr) 6-2 6-3

(2) Garbine Muguruza (Spa) mn Camila Giorgi (Ita) 6-2 5-7 6-4

Misaki Doi (Jpn) mn Louisa Chirico (USA) 6-1 6-2, 

(5) Simona Halep (Rom) mn Anna Karolina Schmiedlova (Svk) 6-4 6-1

(26) Kiki Bertens (Ned) bt Jelena Ostapenko (Lat) 6-3 6-2

Varvara Lepchenko (USA) mn Teliana Pereira (Bra) 5-7 7-6 (7-3) 6-2

(4) Angelique Kerber (Ger) mn Laura Robson (Gbr) 6-2 6-2

Francesca Schiavone (Ita) mn Anastasija Sevastova (Lat) 7-6 (9-7) 6-4

Marina Erakovic (Nzl) mnIrina Falconi (USA) 4-6 6-3 10-8

(22) Jelena Jankovic (Ser) mnStefanie Voegele (Swi) 6-2 6-2

Mona Barthel (Ger) mn Danka Kovinic (Mne) 6-2 7-6 (7-3)

(15) Karolina Pliskova (Cze) mn Yanina Wickmayer (Bel) 6-2 0-6 8-6

Christina McHale (USA) mn Daniela Hantuchova (Svk) 7-5 6-2

Ying-Ying Duan (Chn) mn Kristyna Pliskova (Cze) 6-3 3-6 7-5

Daria Gavrilova (Aus) mn Qiang Wang (Chn) 2-6 6-3 6-4

(19) Dominika Cibulkova (Svk) mn Mirjana Lucic-Baroni (Cro) 7-5 6-3

(1) Serena Williams (USA) mn Amra Sadikovic (Swi) 6-2 6-4

Yulia Putintseva (Kaz) mn Marina Melnikova (Rus) 7-5 6-2

Elena Vesnina (Rus) mn Tamira Paszek (Aut) 7-5 6-2

Timea Babos (Hun) mn Katie Swan (Gbr) 6-2 6-3, 

(30) Caroline Garcia (Fra) mn Cagla Buyukakcay (Tur) 6-2 6-3 

(6) Roberta Vinci (Ita)mn Alison Riske (USA) 6-2 5-7 6-3

Katerina Siniakova (Cze) mn Pauline Parmentier (Fra) 6-3 7-5

Tara Moore (Gbr) mn Alison Van Uytvanck (Bel) 6-3 6-2

(13) Svetlana Kuznetsova (Rus) mnCaroline Wozniacki (Den) 7-5 6-4

(27) Coco Vandeweghe (USA) mn Kateryna Bondarenko (Ukr) 6-2 7-6 (7-3) 




Tags / Kata Kunci: Keputusan Wimbledon

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan