Keputusan Piala Sudirman

Diterbitkan: Selasa, 21 Mei 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

Pasangan beregu Malaysia, Goh V Shem dan Lim Kim Wah meraikan kemenangan berjaya menewaskan pasangan Jerman Ingo Kindervater dan Johannes Schoettler dalam perlawanan Piala Sudirman di Stadium Bukit Jalil pada Selasa. -Foto M. Azhar Arif/The Star.
Pasangan beregu Malaysia, Goh V Shem dan Lim Kim Wah meraikan kemenangan berjaya menewaskan pasangan Jerman Ingo Kindervater dan Johannes Schoettler dalam perlawanan Piala Sudirman di Stadium Bukit Jalil pada Selasa. -Foto M. Azhar Arif/The Star.

KUALA LUMPUR: Keputusan Piala Sudirman 2013 di Stadium Putra, Bukit Jalil pada Selasa.

Divisyen 1

KUMPULAN D:

JEPUN 3 DENMARK 2

Hashimoto Hirokatsu/Maeda Miyuki kk Fischer Nielsen Joachim/Pedersen Christinna 21-17, 15-21, 18-21

Tago Kenichi mn Jorgensen Jan O 13-21, 21-19, 27-25

Endo Hiroyuki/Hayakawa Kenichi kk Mohensen Carsten/Boe Mathias 12-21, 21-16, 16-21 Takahashi Sayaka mn Kjaersfeldt Line 21-18, 21-15

Matsumoto Misaki/Takahashi Ayaka mn Pedersen Christinna/Juhl Kamilla Rytter 22-20, 21-16

KUMPULAN A:

CHINA 5 INDONESIA 0

Cai Yun/Fu Haifeng mn Setiawan Hendra/Pratama Angga 16-21, 21-15, 21-15 Li Xuerui mn Yuswandari Aprilia 13-21, 21-4, 21-11

Chen Long mn Sugiarto Tommy 21-17, 21-11 Yu Yang/Wang Xiaoli mn Polii Greysia/Maheswari Nitya Krishinda 21-10, 21-13

Xu Chen/Ma Jin mn Rijal Muhammad/Susanto Debby 21-13, 21-7

Divisyen 2

KUMPULAN A:

RUSIA 3 SWEDEN 2

Ashmarin Andrej/Polikarpova Ksenia kk Hogstrom Amanda/Ruponen Nico 19-21, 18-21 Yartsev Anatoliy kk Ulldahl Gabriel 21-22, 15-21

Ivanov Vladimir/Sozonov Ivan mn Lundqvist Patrik/Nordh Jonathan 21-14,21-17

Perminova natalia mn Widh Ellinor 21-18, 21-16

Bibik Tatjana/Chervaykova Anastasia mn Hogstrom Amanda/Lennartsson Emelie 21-19, 21-19

Divisyen 3

Kumpulan A:

UKRAINE 4 SRI LANKA 1

Atrashchenkov Valeriy/Kobceva Anna mn Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera/Sirimannage Kavidi Ishadika 16-21, 21-17, 21-12

Zavadsky Dmytro kk to Karunaratne Edirimuni Niluka Rushan Perera 13-21, 11-21

Ulitina Marija mn Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani 21-5, 21-9

Konov Vitaly/Zavadsky Dmytro mn Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera/Karunaratne Edirimuni Niluka Rushan Perera 21-16, 21-13

Diptan Mariya/Kobceva Anna mn Sirimannage Kavidi Ishadika/Hettiarachchige Renu Chandrika De Silva 21-17, 21-13

NEW ZEALAND 3 TURKI 2

Leydon-Davis Oliver/Dennerly-Minturn Kevin mn Ozturk Ramazan/Lale Emre 21-17, 21-10

Rankin Anna kk Bayrak Ozge 5-21, 6-21

Wu Joe mn Ozturk Ramazan 21-16, 18-21, 24-22

Brown Amanda/Gregory Kritteka kk Bayrak Ozge/Yigit Neslihan 10-21, 12-21

Leydon-Davis Oliver/Leydon-Davis Susannah mn Sen Murat/Yazgan Ebru 22-20, 21-11 -BERNAMA

iklan

Video

Selasa, 17 Oktober 2017 3:37 PM

Siapa Haida Hafiz?

Selasa, 17 Oktober 2017 2:49 PM

Video Majlis Resepsi 'Tycoon' Air Asia Tular

Selasa, 17 Oktober 2017 2:24 PM

Sabar Kakak, Benda Boleh Bincang...

Selasa, 17 Oktober 2017 9:00 AM

Ferhad Nak Berdangdut!

Isnin, 16 Oktober 2017 2:00 PM

Jom Santai Bersama Ruhainies Dan Tajul!

Isnin, 16 Oktober 2017 1:17 PM

Macam Mana Boleh Tersepit?

Isnin, 16 Oktober 2017 9:00 AM

#BiziBody: Haters Maki Tajul Di Instagram!

Jumaat, 13 Oktober 2017 2:30 PM

Ruhainies Bersedia Untuk Berkeluarga

Kolumnis

iklan

Iklan