Keputusan Badminton Terbuka Malaysia 2013

Diterbitkan: Khamis, 2 Mei 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

Pasangan beregu campuran utama negara, Chan Peng Soon (kiri) dan Goh Liu Ying ketika beraksi menentang beregu campuran China, Kai Lu dan Luo Yu pada peringkat suku akhir Kejohanan Grand Prix (GP) Emas Terbuka Malaysia di Stadium Juara Bukit Kiara di Kuala Lumpur malam Khamis. Regu campuran negara berjaya menewaskan regu campuran China dengan agregat 21-12, 21-19 -Foto BERNAMA
Pasangan beregu campuran utama negara, Chan Peng Soon (kiri) dan Goh Liu Ying ketika beraksi menentang beregu campuran China, Kai Lu dan Luo Yu pada peringkat suku akhir Kejohanan Grand Prix (GP) Emas Terbuka Malaysia di Stadium Juara Bukit Kiara di Kuala Lumpur malam Khamis. Regu campuran negara berjaya menewaskan regu campuran China dengan agregat 21-12, 21-19 -Foto BERNAMA

KUALA LUMPUR: Berikut keputusan Kejohanan Badminton Garnd Prix (GP) Emas Terbuka Malaysia 2013 di Stadium Juara, Bukit Kiara, di sini, Khamis:

Perseorangan Lelaki: Pusingan Ketiga Chen Yueken (CHN) mn Beryno Wong Jiann Tze (MAS) 21-6, 21-7

Gurusaidutt R. M. V. (IND) mn Riichi Takeshita (JPN) 21-19, 21-16

Iskandar Zulkarnain Zainuddin (MAS) mn Lee Dong Keun (KOR) 21-12, 15-21, 21-19

Daren Liew (MAS) mn Srikanth K. (IND) 21-17, 22-20

Chan Yan Kit (HKG) mn Sameer Verma (IND) 21-15, 21-19

Alamsyah Yunus (INA) mn Chan Kwong Beng (MAS) 21-16, 21-16

Wei Nan (HKG) mn Derek Wong Zi Liang (SIN) 21-15, 21-16

Goh Soon Huat (MAS) mn Tanongsak Saensomboonsuk (THA) 21-18, 21-13

Perseorangan Wanita: Pusingan Kedua

Hera Desi (INA) mn Lydia Cheah Li Ya (MAS) 21-12, 21-17

Gu Juan (SIN) mn Maria Febe Kusumastuti (INA) 21-17, 10-21, 21-18

Busanan Ongbumrungpan (THA) mn Sarita Suwannakitborihan (THA) 21-13, 21-11

Aya Ohori (JPN) mn Nichaon Jindapon (THA) 21-10, 21-19

Sapsiree Taerattanachai (THA) mn Yao Xue (CHN) 12-21, 21-15, 21-14

Tee Jing Yi (MAS) mn Xing Aiying (SIN) 21-12, 21-17

Kana Ito (JPN) mn Liang Xiaoyu (SIN) 21-16, 14-21, 21-12

Sindhu P. V. (IND) mn Cheung Ngan Yi (HKG) 11-21, 21-18, 21-10

Beregu Wanita: Pusingan Kedua:

Aprilsasi Putri Lejarsar Variella/Vita Marissa (INA) mn Shella Devi Aulia Khairunnisa Immamuthiah (INA) 21-18, 21-19

Pia Zebadiah Bernadeth/Rizki Amelia Pradipta (INA) mn Payee Lim Peiy Lee/Lim Peiy Zhean (MAS) 21-3, 21-6

Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean (MAS) mn Soyoka Yamaguchi/Saya Yamamoto (JPN) 21-9, 12-21, 21-14

Melati Daeva Oktaviani/Rosyita Eka Putrisari (INA) mn Amelia Alicia Anscelly/Soong Fie (MAS) 22-20, 21-17

Vanessa Neo Yu Yan /Yao Lei (SIN) mn Gu Juan/Liang Xiaoyu (SIN) 21-15, 21-10

Goh Liu Ying/Lim Yin Loo (MAS) mn Luo Yu/Huang Yaqiong (CHN) 21-11, 13-21, 21-12

Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (MAS) mn Pornpawee Chochuwong/Taerattanachai Sapsiree (THA) 21-11, 21-13

Fu Mingtian/Shinta Mulia Sari (SIN) mn Serithammarak Artima/Peeraya Munkitamorn (THA) 21-14, 21-17

Beregu Lelaki: Pusingan Kedua

Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS) mn Ronald Alexander/Selvanus Geh (INA) 21-16, 21-11

Bodin Issara/Pakkawat Vilailak (THA) mn Takuto Inoue/Yuki Kaneko (JPN) 21-17, 21-18

Andrei Adistia/Gideon Markus Fernaldi (INA) mn Chooi Kah Ming/Ow Yao Han (MAS) 21-19 21-17

Alvent Yulianto Chandra/Markis Kido (INA) mn Maneepong Jongjit/Nipitphon Puangpuapech (THA) 21-18, 22-20

Mohd Zakry Abdul Latif/Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari (MAS) mn Hardi Hardianto/Agripinna Prima Rahmanto Putra (INA) 22-20, 21-16

Goh V Shem/Lim Khim Wah (MAS) mn Terry Hee/Terry Yeo Zhao Jiang (SIN) 21-15, 22-20

Chow Pak Chuu/Tan Bin Shen (MAS) mn Gan Teik Chai/Ong Soon Hock (MAS) 21-17, 24-22

Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (MAS) mn Chen Zhuofu/Kai Lu (CHN) 21-16, 21-19.

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan