Keputusan Terbuka Indonesia

Diterbitkan: Khamis, 23 Jun 2011 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

BERIKUT merupakan keputusan perlawanan badminton Terbuka Indonesia, Rabu:

Perseorangan Lelaki:

Lin Dan (CHN) mn Yunus Alamsyah (INA) 21-12, 21-15

Chen Long (CHN) mn Jan Jorgensen (DEN) 21-15, 23-21

Bao Cunlai (CHN) mn Rajiv Ouseph (ENG) 21-17, 21-15

Park Sung Hwan (KOR) mn Hu Yun (HK) 21-19, 21-10

Sho Sasaki (JPN) mn Hans Kristian Vittinghus (DEN) 11-21, 21-17, 21-18

Kenichi Tago (JPN) mn Tangnosak Saensomboonsuk (THA) 19-21, 21-12, 21-14

Kazushi Yamada (JPN) mn Hsueh Yi Hsuen (TPE) 21-16, 21-12

Peter Gade (DEN) mn Ajay Jayaram (IND) 24-22, 21-12

Taufik Hidayat (INA) mn Darren Liew (MAS) 28-30, 21-23, 21-12

Shon Wan Ho (KOR) mn Dionysius Rumbaka (INA) 17-21, 21-14, 21-19

Wang Zhengming(CHN) mn Marc Zwiebler (GER) 18-21, 21-14, 21-17

Perseorangan Wanita:

Yip Pui Yin (HK) mn Yao Jie (NED) 21-15, 21-16

Juliane Schenk (GER) mn Bae Youn Joo (KOR) 15-21, 22-20, 21-14

Liu Xin (CHN) bt Porntip Buranaprasert (THA) 21-16, 23-21

Wong Yihan (CHN) mn Pai Ma Hsiao (TPE) 22-20, 21-13

Ayane Kurihara (JPN) mn Maria Kusumastuti (INA) 21-13, 21-19

Adrianti Fidasari (INA) mn Gu Juan (SIN) 19-21, 21-16, 21-19

Inthanon Ratchanok (THA) mn Fransiska Ratanasari (INA) 21-18, 9-21, 21-18

Beregu Lelaki:

Yoshiteru Hirobe/Keanta Kazuno (JPN) mn Wei Hong/Shen Ye (CHN) 21-16, 19-21, 22-20

Angga Pratama/Ryan Saputra (INA) mn Yohanes Sugiarto/Afiat Wirawan (INA) 21-15, 21-15

Mohammad Ahsan/Bona Septano (INA) mn ZAKRI LATIFF/HOON THIEN HOW (MAS) 21-15, 21-17

Mathias Boe/Carsten Morgensen (DEN) mnt Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (JPN) 21-11, 22-20

Fang Chieh Min/Lee Sheng Mu (TPE) mn ONG SOON HOCK/FAIRUZIZUAN TAZARI (MAS) 21-10, 21-18

Ingo Kindervarter/Johanes Schoettler (GER) mn Howard Bach/Tony Gunawan(USA) 22-20, 21-15

TAN BOON HEONG/KOO KIEN KEAT (MAS) mn Songphon Anugrittayon/Sudket Prapakamol (THA) 21-10, 21-7.

Beregu Wanita:

Meiliana Jauhari/Greysia Polli (INA) mn Ma Jin/Pan Pan (CHN) 21-15, 23-21

CHIN EE HUI/WONG PEI TTY (MAS) mn Line Kruse/Maria Roepke (DEN) 21-19, 24-22

Kenichi Hayakawa/Matsutomo Misaki (JPN) mn Chris Adcock/Imogen Bankier(ENG) 21-19, 21-19

Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR) mn Misaki Matsutomo/Satoko Suetsuna (JPN) 21-8, 12-21, 21-12

Jwala Gutta/Ashwini Ponnapa (IND) mn Lotte Jonathans/Paulien Dooremalen(NED) 21-17, 21-17

Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE) mn Shinta Mulia/Yeo Lei (SIN) 21-14, 21-14

Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (JPN) mn Leanne Choo/Renuga Veeran (AUS) 21-8, 21-12.

Beregu Campuran:

Nathan Robertson/Jenny Wallwork (ENG) mn Hirokatsu Hashimoto/Mizuki Fuji(JPN) 23-21, 21-13

Alexandar Nikolaenko/Valeri Sorokina (RUS) mn Markis Kido/Lita Nurlita(INA) 21-18, 21-12

Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (JPN) mn Robert Mateusiak/NadiezdaZieba (POL) 24-22, 13-21, 21-14

Muhammad Rizal/Debby Susanto (INA) mn Songphon Anugritayon/Kunchala Voravicit (THA) - undur

Cho Gun Woo/Kim Min Seo (KOR) mn Fadhilah Irfan/Anggrani Weni (INA) 21-18, 21-13. - BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan