Keputusan pusingan kelayakan Moto GP Malaysia 2009

Diterbitkan: Sabtu, 24 Oktober 2009 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

SEPANG: Berikut ialah keputusan perlumbaan pusingan kelayakan kejohanan Grand Prix Motosikal Malaysia 2009 di Litar Sepang di sini hari ini:

MotoGP:

1. Valentino Rossi (ITA) Pasukan Fiat Yamaha 2 minit 00.518 saat

2. Jorge Lorenzo (SPA) Pasukan Fiat Yamaha 2:01.087s

3. Dani Pedrosa (SPA) Pasukan Repsol Honda 2:01.254s

4. Casey Stoner (AUS) Pasukan Ducati Marlboro 2:01.455s

5. Loris Capirossi (ITA) Rizla Suzuko MotoGP 2:01.716s

6. Toni Elias (SPA) San Carlo Honda Gresini 2:01.918s

7. Nicky Hayden (USA) Pasukan Repsol Honda 2:01.980s

8. Randy De Puniet (FRA) LCR Honda MotoGP 2:02.098s

9. Colin Edwards (USA) Monster Yamaha Tech 3 2:02.195s

10. Alex De Angelis (RSM) San Carlo Honda Gresini 2:02.274s

11. Andrea Dovizioso (ITA) Pasukan Repsol Honda 2:02.362s

12. Mika Kallio (FIN) Pramac Racing 2:02.435s

13. Aleix Espargaro (SPA) Pramac Racing 2:02.859s

14. Chris Vermeulen (AUS) Rizla Suzuki MotoGP 2:03.032s

15. Marco Melandri (ITA) Pasukan Hayate Racing 2:03.088s

16. James Toseland (GBR) Monster Yamaha Tech 3 2:03.528s

17. Gabor Tamacsi (HUN) Scot Racing Team MotoGP 2:03.874s

125cc

1. Marc Marquez (SPA) Red Bull KTM Moto Sport 2:13.756s

2. Julian Simon (SPA) Pasukan Bancaja Aspar 2:13.811s

3. Bradley Smith (GBR) Pasukan Bancaja Aspar 2:14.209s

4. Sandro Cortese (GER) Ajo Interwetten Derbi 2:14.231s

5. Nicolas Terol (SPA) Pasukan Jack & Jones 2:14.403s

6. Esteve Rabat (SPA) Blusens Aprilia 2:14.686s

7. Joan Olive (SPA) Pasukan Derbi Racing 2'14.816 221.447 1.060

8. Danny Webb (GBR) Degraaf Grand Prix 2:14.920s

9. Efren Vazquez (SPA) Pasukan Derbi Racing 2:14.975s

10. Jonas Folger (GER) Ongetta Team I.S.P.A. 2:14.992s

11. Pol Espagaro (SPA) Pasukan Derbi Racing 2:15.019s

12. Randy Krumenacher (SWI) Degraaf Grand Prix 2:15.219s

13. Andrea Iannone (ITA) Ongetta Team I.S.P.A. 2:15.282s

14. Lorenzo Zanetti (ITA) Ongetta Team I.S.P.A. 2:15.374s

15. Takaaki Nakagami (JPN) Ongetta Team I.S.P.A. 2:15.436s

16. Simone Corsi (ITA) Fontana Racing 2:15.455s

17. Scott Redding (GBR) Blusens Aprilia 2:15.484s

18. Sergio Gadea (SPA) Pasukan Bancaja Aspar 125cc 2:15.529s

19. Stefan Bradl (GER) Viessmann Kiefer Racing 2:15.533s

20. Luis Salom (SPA) Pasukan Jack & Jones 2:15.951s

21. Dominique Aegerter (SWI) Ajo Interwetten Derbi 2:16.278s

22. Johann Zarco (FRA) Pasukan WTR San Marino 2:16.364s

23. Michael Ranseder (AUT) CBC Corse 2:16.530s

24. Cameron Beaubier (USA) Red Bull KTM Moto Sport KTM 2:16.533s

25. ELLY IDZLIANIZAR ILIAS (MAS) Air Asia Team Malaysia 2:17.952s

26. Tomoyoshi Koyama (JPN) Loncin Racing 2:18.348s

27. Jasper Iwema (NED) Racing Team Germany 2:18.572s

28. Jakub Kornfeil (CZE) Loncin Racing 2:18.749s

29. Blake LeighSmith (AUs) Degraaf Grand Prix 2:19.624s

30. MUHAMMAD ZULFAHMI KHAIRUDDIN (MAS) Air Asia Team Malaysia 2:19.655s

31. Luca Marconi (ITA) CBC Corse 2:19.868s 32. Luca Vitali (ITA) CBC Corse 2:21.127s

250cc:

1. Hiroshi Aoyama (JPN) Pasukan Scot Racing 250cc 2 minit 06.767s

2. Jules Cluzel (FRA) Matteoni Racing Aprilia 2:07.099s

3. Mike Di Meglio (FRA) Pasukan Mapfre Aspar 250cc 2:07.232s

4. Hector Barbera (SPA) Pasukan Pepe World 2:07.301s

5. Alvaro Bautista (SPA) Pasukan Mapfre Aspar 2:07.371s

6. Wilairot Ratthapark (THA) Thai Honda PTT SAG 2:07.662s

7. Hector Faubel (SPA) Honda SAG 2:07.828s

8. Marco Simoncelli (ITA) Metis Gilera 2:07.916s

9. Thomas Luthi (SWI) EmmiCaffe Latte Aprilia 2:07.949s

10. Raffaele De Rosa (ITA) Pasukan Scot Racing 250cc 2:07.953s

11. Alex Debon (SPA) AeropuertoCastelloBlusens 2:07.998s

12. Mattia Pasini (ITA) Pasukan Paddock GP Racing 2:08.159s

13. Roberto Locatelli(ITA) Metis Gilera 2:08.836s

14. Alex Baldolini (ITA) Pasukan WTR San Marino 2:08.841s

15. Karel Abraham (CZE) Cardion AB Motoracing Aprilia 2:08.908s

16. Shoya Tomizawa (JPN) CIP MotoGP250 2:09.148s

17. Lukas Pesek (CZE) Auto KellyCP 2:09.336s

18. Axel Pons (SPA) Pasukan Pepe World 2:09.392s

19. Shuhei Aoyama (JPN) Racing Team Germany 2:09.654s

20. Balazs Nemeth (HUN) Pasukan Balatonring 2:11.611s

21. Bastien Chesaux (SWI) Matteoni Racing 2:11.941s

22. Valentin Debise (FRA) CIP MotoGP250 2:12.171s

23. Vladimir Leonov (RUs) Viessmann Kiefer Racing 2:12.813s

24. Imre Toth (HUN) Team Toth Aprilia 2:14.831s

BERNAMA

iklan

Video

Khamis, 23 November 2017 3:45 PM

Tak Perlu 'FB Live' Anak Berjaya UPSR - Prof Muhaya

Khamis, 23 November 2017 2:32 PM

Bayar 'Ciput', Lepak Sampai Puas

Khamis, 23 November 2017 9:00 AM

Lagu Tak Layak, Ayda Jebat Sekadar Nak Tahu Punca

Rabu, 22 November 2017 7:00 PM

"Saya Sedih, Kecewa Dengan Nabil" - Chef Wan

Selasa, 21 November 2017 5:42 PM

Apa Terjadi Dengan Wartawan mStar?

Selasa, 21 November 2017 2:13 PM

Selepas Setahun Amira Othman 'Tidur'

Selasa, 21 November 2017 9:00 AM

Kenali Siapa Penyanyi Lagu 'Bismillah'

Isnin, 20 November 2017 7:37 PM

Pakatan Dalam Misteri - Tun M

Isnin, 20 November 2017 9:00 AM

#BiziBody: Nabila Razali Simpan Foto Aedy Ashraf?

Kolumnis

iklan

Iklan