Keputusan Piala Sudirman 2013

Diterbitkan: Sabtu, 25 Mei 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Keputusan kejohanan Piala Sudirman di Stadium Putra, Bukit Jalil pada Jumaat.

Divisyen 2

AS 3 AUSTRIA 0

Philip Chew/Jamie Subandhi mn Roman Zirnwald/Elisabeth Baldauf 21-11, 21-11

Sattawat Pongnairat mn Michael Lahnsteiner 21-12, 21-9 Iris Wang mn Alexandra Mathis 21-15, 21-9

SWEDEN 3 KANADA 2

Jonathan Nordh/Patrik Lundqvist kk Adrian Liu/Derrick Ng 25-27, 21-16, 12-21

Ellinor Widh kk Michelle Li 11-21, 14-21

Gabriel Ulldahl mn Martin Giuffre 21-8, 21-9

Emma Wengberg/Emelie Lennartsson mn Alex Bruce/Phyllis Chan 21-13, 21-18

Nico Ruponen/Amanda Hogstrom mn Toby Ng/Joycelyn Ko 21-12, 21-9

Divisyen 3

NEW ZEALAND 2 SWITZERLAND 3

Oliver Leydon-Davis/Susannah Leydon-Davis kk Anthony Dumartheray/Sabrina Jaquet 12-21, 15-21

Joe Wu mn Nicolas Blondel 16-21, 21-15, 21-5

Kevin Dennerly-Minturn/Oliver Leydon-Davis mn Gilles Tripet/Florian Schmid 21-16, 21-11

Anna Rankin kk Ayla Huser 21-23, 23-25 Amanda Brown/Kritteka Gregory kk Sabrina Jaquet/Tiffany Zaugg 11-21, 17-21

SRI LANKA 3 LITHUANIA 1

Karunaratne Edirimuni Niluka Rushan Perera/Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera mn Povilas Bartusis/Alan Plavin 21-14, 22-20

Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani kk Akvile Stapusaityte 15-21, 14-21

Karunaratne Edirimuni Niluka Rushan Perera mn Povilas Bartusis 21-12, 21-3

Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani/Hettiarachchige Renu Chandrika De Silva

mn Vytaute Fomkinaite/Akvile Stapusaityte 21-13, 19-21, 21-16

TURKI 3 KAZAKHSTAN 0

Lale Emre/Yigit Neslihan mn Khaitmurat Kulmatov/Karina Suleyeva 21-13, 21-12, 21-8

Ozturk Ramazan mn Artur Niyazov 21-19, 21-18

Bayrak Ozge mn Elizaveta Yakovleva 21-17, 21-15

Divisyen 2

SCOTLAND 3 BELANDA 1

Robert Blair/Imogen Bankier mn Selena Piek/Ruud Bosch 21-5, 21-16

Kieran Merrilees kalah kepada Eric Pang 13-21, 16-21

Kirsty Gilmour mn Patty Stolzenbach 21-16, 14-21, 24-22

Robert Blair/Paul Van Rietvelde mn Koen Ridder/Ruud Bosch 7-21, 22-20, 30-28

RUSIA 3 PERANCIS 0

Vladimir Ivanov/Nina Vislova mn Audrey Fontaine/Baptiste Careme 21-11, 21-8

Vladimir Malkov mn Thomas Rouxel 21-10, 15-21, 21-13

Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov mn Baptiste Careme/Gaetan Mittelheisser 21-14, 21-14

Divisyen 3

UKRAINE 1 VIETNAM 3

Dmytro Zavadsky kalah kepada Nguyen Tien Minh 13-21, 12-21

Marija Ulitina mn Nguyen Thuy Linh 21-12, 21-13

Vitaly Konov/Dmytro Zavadsky kalah kepada Nguyen Hoang Nam/Duong Bao Duc 17-21,19-21

Mariya Diptan/Natalya Voytsekh kalah kepada Vu Thi Trang/Nguyen Thi Sen 14-21,21-14, 10-21

FILIPINA 3 AUSTRALIA 2

Kennevic Asuncion/Gelita Castilo kalah kepada Renuga Veeran/Ross Smith 21-15,15-21, 19-21

Mark Shelly Alcala mn Ashwant Gobinathan 21-16, 21-11

Kennevic Asuncion/Antonino Benjamin Gadi mn Raymond Tam/Glenn Warfe 22-20, 21-15

Maria Bianca Carlos kalah kepada Verdet Kessler 21-16, 16-21, 10-21

Gelita Castilo/Malvinne Ann Venice Alcala mn Jacqueline Guan/Gronya Somerville 21-11, 21-16

-BERNAMA

iklan

Video

Selasa, 26 September 2017 2:30 PM

“Tiada Yang Melampau Pun” – Dayana Roza

Selasa, 26 September 2017 10:30 AM

Bakat Namron Ditidakkan?

Selasa, 26 September 2017 7:16 AM

Inilah Fesyen Artis Sempena FFM29

Isnin, 25 September 2017 2:24 PM

Bersama Abby Adalah Momen Indah - Memey

Isnin, 25 September 2017 9:00 AM

#BiziBody: Nadia Brian Bawa 'Beg Doraemon'

Jumaat, 22 September 2017 2:00 PM

Ella Gamit Kenangan Bersama The Boys

Jumaat, 22 September 2017 9:00 AM

#akuStar: Andi Bernadee - Tiada Lagi Maaf

Khamis, 21 September 2017 2:00 PM

Monoloque Tak Habis-Habis Nak Sindir Orang!

Khamis, 21 September 2017 9:00 AM

Popular? Tolak Tepilah! - Bob (AF2)

Kolumnis

iklan

Iklan