Keputusan Badminton Terbuka Malaysia

Diterbitkan: Rabu, 20 Januari 2010 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Berikut ialah keputusan pusingan pertama kejohanan badminton Super Series Terbuka Malaysia Proton 2010 yang diadakan di Stadium Putra, Bukit Jalil di sini hari ini:

BEREGU CAMPURAN:

Tao Jiaming/Zhang Yawen (CHN) mn Baptiste Careme-Laura Choinet (FRA) 21-8, 21-18; [5] Hendra Aprida Gunawan/Vita Marissa (INA) mn Koo Kean Keat/Wong Pei Tty (MAS) 21-19, 21-18; Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (TAI) mn Hirata Niroyasu/Maeda Miyuki (JPN) 22-20, 20-22, 27-25;

Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei (MAS) mn Hayakawa Kenichi/Takahashi (JPN) 21-16, 21-14;

Anthony Clark/Heather Olver (ENG) mn [7] Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (POL) 23-21, 12-21, 21-16;

Thomas Laybourne/Kamilla Rytter Juhl (DEN) mn Yoo Yeon Seong/Park Sun Young (KOR) 20-22, 21-17, 21-17; [8]

Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA) mn Mak Hee Chun/Ng Hui Lin (MAS) 21-19, 21-12;

[6] Songpong Anugritayawan/Kunchala Voravichitchaikul (THA) mn Christopher Adcock/Gabrielle White (ENG) 17-21, 21-16, 21-19.

PERSEORANGAN WANITA:

Wang Shixian (CHN) mn Sato Sayaka (JPN) 21-14, 21-6;

Yip Pui Yin (HKG) mn Any Nieminen (FIN) 21-8, 22-20;

Sung Ji Hyun (KOR) mn Linda Zechiri (BUL) 21-17, 21-15;

Goto Ai (JPN) mn Tee Jing Yi (MAS) 21-19, 21-16;

Wang Xin (CHN) mn Nedelcheva Petya (BUL) 21-14, 21-23, 21-11;

Hirose Eriko (JPN) mn Judith Meulendijks (NED) 21-18, 21-14;

[8] Juliane Schenk (GER) mn Anita Raj Kaur (MAS) 21-11, 21-10;

Bae Seung Hee (KOR) mn Jeanine Cicognini (SUI) 21-19, 21-14.

PERSEORANGAN LELAKI:

Du Pengyu (CHN) mn Park Sung Hwan (KOR) 21-16, 21-17;

Chan Yan Kit (HKG) mn Joachim Persson (DEN) 12-21, 21-12, 21-16;

Yamada Kazushi (JPN) mn Eric Pang (NED) 21-19, 21-15;

Nguyen Tien Minh (VIE) mn Marc Zwiebler (GER) 21-23, 21-12, 21-15; Wacha Przemyslaw (POL) mn Wong Choong Hann (MAS) 20-22, 21-14, 21-11;

Hsien Yu Hsing (TAI) mn Muhammad Hafiz Hashim (MAS) 21-19, 15-21, 21-14;

Ponsana Boonsak (THA) mn Chen Long (CHN) 11-21, 22-20, 21-14;

Chetan Anand (IND) mn Chan Kwong Beng (MAS) 21-19, 21-16.

BEREGU WANITA:

Jenny Wallwork/Gabrielle White (ENG) mn Chan Tsz Ka/Chau Hoi Wah (HKG) 22-20, 17-21, 21-14;

Chen Wen Hsing/Tsai Pei Ling (TAI) mn Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (KOR) 21-15, 19-21, 22-20;

Chou Chia Chi/Yang Chia Chen (TAI) mn [8] Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA) 22-20, 21-18;

Anneke Feinya Agustine/Annisa Wahyuni (INA) mn Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian (MAS) 21-11, 21-3;

Laura Choinet/Weny Rahmawati (NED) mn Grance Gao (CAN)/Brigit Overzier (GER) 19-21, 21-7, 21-16;

[6] Petrya Nedelcheva (BUL)/Anastasia Russkikh (RUS) mn Ng Hui Ern/Ng Hui Lin (MAS) 21-19, 21-15; Nairul Suhada Abdul Latif/Goh Liu Ying (MAS) mn Hsu Ya Ching/Tai Tzu Ying (TAI) 24-22, 21-16. -BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan