Keputusan Pusingan Kelayakan Badminton Terbuka Malaysia 2010

Diterbitkan: Selasa, 19 Januari 2010 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

KUALA LUMPUR: Berikut adalah keputusan pusingan kelayakan pertama kejohanan Badminton Terbuka Proton Malaysia Siri Super 2010 yang diadakan di di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini pada Selasa.

BEREGU CAMPURAN:

Gan Teik Chai (MAS)/Anastasia Russkikh (RUS) mnt Chandra Alvent Yulianto (INA)/Mona Santoso (INA) 23-21, 10-21, 21-17; Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (KOR) mn Kazuno Kenta/Kakiiwa Reika (JPN) 21-9, 21-14; Kawamae Naoki/Matso Shinzuka (JPN) mn Hirobe Yoshiteru/Matsutomo Misaki (JPN) 21-16, 24-22; Fang Chieh Min/Wang Pei Rong (TAI) mn Kim Ki Jung/Jung Kyung Eun (KOR) 21-11, 15-21, 21-19; Ow Yao Han/Lai Pei Jing (MAS) mn Grosjean Sylvain/Rahmawati Weny (FRA) 21-14, 17-21, 21-19; Hayakawa Kenichi/Takahashi Ayaka (JPN) mn Heg Nelson Wei Keat/Lim Maggie Pei Chi (MAS) 21-4, 21-17; Fuchs Michael/Overzier Brigit (GER) mn Tan Wee Tat/Lai Shevon Jemie (MAS) 21-16, 21-4; Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (TAI) mn Abdul Khalid Mohd Lufti Zaim/Lim Yin Loo (MAS) 11-21, 21-12, 21-17.

PERSEORANGAN WANITA:

Hsu Ya Ching (TAI) mn Ng Daphne Chiew Yen (MAS) 21-13, 21-15; Cheng Shao Chieh (TAI) mn Saniru Sannatasah (MAS) 21-10, 21-11; Fanerti Linda Weni (INA) mn Sonia Cheah Su Ya (MAS) 21-17, 20-22, 21-16; Yang Li Lian (MAS) mn Chang Hsin Yun (TAI) 14-21, 21-15, 21-13; Hirayama Yu (JPN) mn Sukumaran Stephanie Shalini (MAS) 21-19, 21-14; Tee Jing Yi (MAS) mn Pai Hsiao Ma (TPE) 21-14, 21-19; Tai Tzu Ying (TAI) mn Chan Tsz Ka (HKG) 14-21, 21-11, 21-19.

PERSEORANGAN LELAKI:

Abdul Latiff Mohamad Arif (MAS) mn Ayob Sairul Amar (MAS) 21-12, 21-14; Yamada Kazushi (JPN) mn Lee Tsuen Seng (MAS) 21-15, 21-14; Liew Daren (MAS) mn Shon Wan Ho (KOR) 9-21, 21-12, 21-18; Tan Chun Seang (MAS) mn Hsueh Hsuan Yi (TAI) 21-8, 21-10; Kuan Beng Hong (MAS) mn Wong Wing Ki (HKG) 21-18, 8-21, 21-17; Chan Kwong Beng (MAS) mn Zulkiffli Zulfadi (MAS) 18-21, 21-12, 21-13; Wong Beryno Jiann Tze (MAS) mn Pei Wee Chung (MAS) 21-14, 21-15; Chong Wei Chong (MAS) mn Jayaram Ajay (INA) 22-20, 21-14.

BEREGU LELAKI:

Abdul Khalid Mohd Lufti Zaim/Mawan Vontus Indra (MAS) mn Goh Sze Onn/ Tan Wee Tat (MAS) 21-14, 21-12; Goh Wei Shem/Teo Kok Seang (MAS) mn Careme Baptiste/Grosjean Sylvain (FRA) 21-12, 21-15; Chow Pak Chuu/ Hong Chieng Hun (MAS) mn Goh Jian Hao/Lau Win Hwi (MAS) 21-17, 28-26; Endo Hiroyuki/Hirobe Yoshiteru (JPN) mn Khoo Chung Chiat/Ng Kean Kok (MAS) 21-15, 21-15; Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin (MAS) mn Lee Haeng Ham/Ng Toby (CAN) 21-19, 14-21, 23-21; Chung Eui Seok/Kim Dae Eun (KOR) mn Koh Jack Siaw Ngaun/Ong Soon Chiang (MAS) 21-10, 21-11; Anugritayawan Songphon/Prapakamol Sudket (THA) mn Ow Yao Han/Yew Hong Kheng (MAS) 21-17, 21-16; Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi (MAS) mn Abdul Latif Mohd Razif/Ong Jian Guo (MAS) 8-21, 21-19, 21-17.

BEREGU CAMPURAN:

Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (KOR) mn Gan Teik Chai (MAS)/Anastasia Russkikh (RUS) 21-19, 21-15; Fang Chieh Min/Wang Pei Rong (KOR) mn Kawamae/Matsuo Shizuka (JPN) 21-16, 21-13; Hayakawa Kenichi/Takahashi Ayaka (JPN) mn Ow Yao Han/Lai Pei Jing (MAS) 21-10, 21-12; Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (TPE) mn Michael Fuchs/Brigit Overzier (GER) 14-21, 21-19, 23-21.

PERSEORANGAN WANITA:

Cheng Shao Chieh (TPE) mn Hsu Ya Ching (TPE) 21-18, 21-19; Yang Li Lian (MAS) mn Yu Hirayama (JPN) 21-16, 21-17; Tee Jing Yi (MAS) mn Tai Tzu Ying (TPE) 21-19, 20-22, 24-22.

PERSEORANGAN LELAKI:

Yamada Kazushi (JPN) mn Abdul Latiff Mohamad Arif (MAS) 21-16, 21-23, 21-14; Tan Chun Seang (MAS) mn Daren Liew (MAS) 21-18, 14-21, 23-21; Chan Kwong Beng (MAS) mn Kuan Beng Hong (MAS) 21-17, 21-18; Chong Wei Feng (MAS) mn Beryno Wong Jiann Tze (MAS) 21-12, 21-18.

BEREGU WANITA:

Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian (MAS) mn Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie (menang percuma); Nurhani Abdul Latif Aziz/Ng Sin Er (MAS) mn Lim Yin Fun/Chia Vern See 21-14, 21-11; Nairul Suhada Abdul Latif/Goh Liu Ying (MAS) mn Ayla Huser/Nicole Schaller (SUI) 21-13, 21-17; Chan Tsz Ka/Chau Hoi Wah (HKG) mn Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean (MAS) 21-5, 21-15.

BEREGU LELAKI:

Goh Wei Shem/Teo Kok Seang (MAS) mn Abdul Khalib Mohd Lufti Zaim/Vountus Indra Mawan (MAS) 21-15, 21-16; Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun (MAS) mn Hiroyuki Endo/Yoshiteru Hirobe (JPN) 21-17, 21-13; Chung Eui Seok/Kim Dae Eun (KOR) mn Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin (MAS) 21-16, 21-16; Songphon Anugritayawan/Sudket Prapakamol (THA) mn Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi (MAS) 21-17, 21-11. - BERNAMA

iklan

Video

Ahad, 19 November 2017 9:00 AM

#akuStar: Cikgu Meera - Oh Sayangku

Jumaat, 17 November 2017 4:25 PM

Tokan Kantoi Bungkus Dadah Dalam Plastik Teh

Jumaat, 17 November 2017 2:00 PM

Pesawat Dedah Punca Menyepi

Jumaat, 17 November 2017 9:00 AM

#akuStar: Hyper Act - Kasih

Khamis, 16 November 2017 2:00 PM

“Kalaulah Diberi Watak Utama...” - Riz Amin

Khamis, 16 November 2017 9:05 AM

Tak Tipu! Rawang Bypass Memang Gayat

Khamis, 16 November 2017 9:00 AM

Sufi Tak Mampu Tolak Haqiem Rusli

Rabu, 15 November 2017 9:00 AM

Bakat Mafarikha Tersia-sia Enam Tahun

Selasa, 14 November 2017 2:00 PM

Nasi Kandar 3 Jam!

Kolumnis

iklan

Iklan