Pemenang FFM22: Pilihan mStar

Diterbitkan: Rabu, 5 Ogos 2009 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

Afdlin Shauki dan Rashidi Ishak memegang watak penipu Joe dan Sid, untuk mencuri sekeping setem dalam filem 'Setem'.
Afdlin Shauki dan Rashidi Ishak memegang watak penipu Joe dan Sid, untuk mencuri sekeping setem dalam filem 'Setem'.

KEMUNCAK Festival Filem Malaysia Ke-22 (FFM22) bakal berlangsung di Dewan Canselor, Universiti Malaysia Sabah (UMS) pada 8 Ogos 2009 ini di mana majlis penganugerahan karyawan filem tanah air akan berlangsung.

Top 5 untuk 14 kategori telah pun dibuat oleh pihak penganjur. Bagi warga mStar Online, beberapa nama dilihat mempunyai potensi cerah untuk merangkul anugerah tertentu pada malam itu, antaranya:

Allahyarhamah Yasmin Ahmad melalui filem Talentime untuk kategori Pengarah Terbaik, Cerita Asal Terbaik dan Lakonlayar, Nabila Huda (Bohsia), Rashidi Ishak (Setem) dan Jaclyn Victor (Talentime).

Berikut adalah senarai Calon Top 5 Anugerah Perdana (14 kategori)pilihan mStar:

Pengarah Terbaik:

1) Pierre Andre – Jangan Tegur

2) Afdlin Shauki – Papadom

3) Ahmad Idham – Syurga Cinta

4) Yasmin Ahmad – Talentime

5) Bade Hj Azmi – Maut

Pelakon Lelaki Terbaik:

1) Que Haidar – Maut

2) Afdlin Shauki – Papadom

3) Rashidi Ishak – Setem

4) Awal Ashaari – Syurga Cinta

5) Mahesh J Kishor – Talentime

Pelakon Wanita Terbaik:

1) Nabila Huda – Bohsia

2) Nadia Mustafar – Jangan Tegur

3) Liyana Jasmay – Papadom

4) Sharifah Amani – Sayang U Can Dance

5) Heliza Helmi – Syurga Cinta

Lakon Layar Terbaik:

1) Afdlin Shauki – Papadom

2) Ahmad Idham – Syurga Cinta

3) Bade Hj Azmi – Maut

4) Syamsul Yusof – Bohsia

5) Yasmin Ahmad – Talentime

Cerita Asal Terbaik:

1) Afdlin Shauki – Papadom

2) Yasmin Ahmad –Talentime

3) Feriza Azlina Isahak – Kami The Movie

4) Nor Shuhadatul Ain – Syurga Cinta

5) Bade Hj Azmi – Maut

Sinematografi Terbaik:

1) Mohd Nor Kasim – Setem

2) Mohd Filus Ghazali – Cicakman 2

3) Omar Ismail – Bohsia

4) Mohd Helmi Yusof –Histeria

5) Low Soon Keong – Talentime

Penyunting Terbaik:

1) Faizul Mohd Noh – Setem

2) Bade Hj Azmi – Maut

3) Mohd Elmi Khalim – Cicakman 2

4)Raja Affandi Jamaluddin – Talentime

5) Syamsul Yusof – Bohsia

Skor Muzik Asal Terbaik:

1) Pete Teo – Talentime

2) Syed Ahmad Faizal – Setem

3) Syed Ahmad Faizal – Papadom

4) Edry Abd Halim – Cicakman 2

5) Wong Yuri- Geng: Pengembaraan Bermula

Filem Komedi Terbaik:

1) Los dan Faun – Vision Works

2) Cicakman 2: KRU Studios

3) Senario The Movie : Episod 1 – MIG Production

4) Sifu dan Tongga – Primeworks Studios

5) Brainscan – MIG Production

Filem Animasi Terbaik:

1) My Telatori – The One Academy of Communication Design

2) Upin & Ipin dan Kawan-Kawan: Kembara ke Pulau Harta Karun – Les' Copaque Production Sdn Bhd

3) Still Alive – The One academy of Communication Design

Filem Pendek Terbaik:

1) Perempuan Itu – Institut Media Integratif Malaysia

2) Rumah Kecilku Ada Kelambu – UITM

3) Permata Bonda – Universiti Sains Islam Malaysia (USIM)

Filem Digital Terbaik:

1) Vikrant – Super Arts Production

2) Tiga Budak Melayu – UITM

3) Aathma – Demaz Entertainment Sdn Bhd

Filem Dokumentari Terbaik:

1) Gaza – Primeworks Studios

2) Bumi Pribumi – Finas & Q-Plex Communication

3) Rosly Dhoby – Astro Entertainment

4) Inside Silat – Finas & Technonius Sdn Bhd

Anugerah Cipta (11 Kategori):

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik:

1) Shaheizy Sam – Bohsia

2) Nas-T – Kami The Movie

3) Que Haidar – Papadom

4) Indi Nadarajah – Setem

5) Mohd Shafie Naswip – Talentime

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik:

1) Salina Saibi – Bohsia

2) Scha Al Yahya – Histeria

3) Norkhiriah – Papadom

4) Vanidah Imran – Setem

5) Adibah Noor – Talentime

Penataan Seni Terbaik:

1) Nazrul Azraff Mahzan – Maut

2) Nazrul Azraff Mahzan – Papadom

3) Nazrul Azraff Mahzan – Setem

4) Wong Voon Leong – Talentime

5) Yusry Abd Halim/ Johan Lucas – Cicakman

Penataan Bunyi Terbaik:

1) Ad Audio Ex – Histeria

2) Azman Abu Hassan/Wan Shazrin Izzuan – Setem

3) Azman Abu Hassan – Maut

4) Mohd Mohsin Othman – Cicakman 2

5) Azri Abu Kamal – Rasukan Ablasa

Pelakon Kanak-Kanak Terbaik:

1) Mohd Hadziq – Syurga Cinta

2) Nik Farid Firdaus – Brainscan

3) Siti Nasrina _ Momok The Movie

4) Pathieswaran – Jomlah C.I.U.M

Pelakon Harapan Lelaki:

1) Isma Yusoff – Setem

2) Faizal Ramli – Momok The Movie

3) Zahiril Adzim – Kami The Movie

4) Nabil Ahmad – Sifu dan Tongga

5) Mohd Radhi – Antoo Fighter

Pelakon Harapan Wanita:

1) Heliza Helmi – Syurga Cinta

2) Zalina - Jin Hutan

3) Yasmin Khaniff – Jalang

4) Jaclyn Victor – Talentime

5) Yuhana Yahya – Histeria

Lagu Tema Asal Terbaik:

1) Hidup – Antoo Fighter

2) Fantasi Sang Puteri – Brainscan

3) Senario – Senario The Movie: Episod 1

4) Satu Ruang – Selamat Pagi Cinta

5) Sayangku Di Sisimu – Jin Hutan

Pengarah Harapan Terbaik:

1) Effendee Mazlan – Kami The Movie

2) Azizi Adnan – Antoo Fighter

3) Norliana Shamsuddin – Selamat Pagi Cinta

4) James Lee – Histeria

5) Wan Azli Wan Jusoh – Budak Kelantan

Pereka Kostum/ Busana Terbaik:

1) Sheen Imagineering – Cicakman 2

2) Ridzwan Mat Hussein – Brainscan

3) Shada – Los dan Faun

4) Amandus Paul Pandin – Sifu dan Tongga

5) Rosada Abd Hamid – Antoo Fighter

Poster Terbaik:

1) Kami

2) Histeria

3) Setem

4) Rasukan Ablasa

5) Cicakman 2

iklan

Video

Selasa, 26 September 2017 7:16 AM

Inilah Fesyen Artis Sempena FFM29

Isnin, 25 September 2017 2:24 PM

Bersama Abby Adalah Momen Indah - Memey

Isnin, 25 September 2017 9:00 AM

#BiziBody: Nadia Brian Bawa 'Beg Doraemon'

Jumaat, 22 September 2017 2:00 PM

Ella Gamit Kenangan Bersama The Boys

Jumaat, 22 September 2017 9:00 AM

#akuStar: Andi Bernadee - Tiada Lagi Maaf

Khamis, 21 September 2017 2:00 PM

Monoloque Tak Habis-Habis Nak Sindir Orang!

Khamis, 21 September 2017 9:00 AM

Popular? Tolak Tepilah! - Bob (AF2)

Rabu, 20 September 2017 4:00 PM

Irfan Haris Nafi Tumpang Populariti Kakak

Kolumnis

iklan

Iklan