Pemilihan MCA: Liow, Gan, Ong Rebut Jawatan Presiden

Diterbitkan: Selasa, 17 Disember 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

(Dari kiri) Datuk Seri Ong Tee Keat, Gan Ping Sieu dan Datuk Seri Liow Tiong Lai selepas proses pencalonan bagi kesemua jawatan MCA termasuk di peringkat Wanita, Pemuda dan Ahli Jawatankuasa Pusat ditutup pada pukul 5 petang di Wisma MCA, Kuala Lumpur pada Isnin. Ong, Gan dan Liow akan merebut jawatan Presiden MCA pada pemilihan parti 21 Disember ini. Foto BRIAN MOH / THE STAR
(Dari kiri) Datuk Seri Ong Tee Keat, Gan Ping Sieu dan Datuk Seri Liow Tiong Lai selepas proses pencalonan bagi kesemua jawatan MCA termasuk di peringkat Wanita, Pemuda dan Ahli Jawatankuasa Pusat ditutup pada pukul 5 petang di Wisma MCA, Kuala Lumpur pada Isnin. Ong, Gan dan Liow akan merebut jawatan Presiden MCA pada pemilihan parti 21 Disember ini. Foto BRIAN MOH / THE STAR

KUALA LUMPUR: Datuk Seri Liow Tiong Lai, Gan Ping Sieu dan Datuk Seri Ong Tee Keat akan merebut bagi jawatan Presiden MCA pada pemilihan parti yang akan diadakan 21 Disember ini.

Datuk Wee Ka Siong dan Datuk Donald Lim pula akan bertanding untuk jawatan timbalan presiden parti.

Seramai 186 calon menyerahkan borang pencalonan untuk bertanding dalam 96 jawatan apabila tempoh pencalonan bagi pemilihan MCA ditutup pada pukul 5 petang.

Sebanyak 31 daripada 96 jawatan adalah jawatan utama MCA, 34 untuk sayap Pemuda dan 31 bagi sayap Wanita.

Sementara itu, hanya seorang calon bagi jawatan timbalan pengerusi Wanita apabila proses pencalonan ditutup.

Datuk Lee Pit Chern, 62, merupakan calon tunggal yang menang tanpa bertanding bagi jawatan timbalan ketua Wanita.

Berikut merupakan senarai pencalonan: Presiden:

1. Liow Tiong Lai

2. Gan Ping Sieu

3. Ong Tee Keat

Timbalan Presiden:

1. Wee Ka Siong

2. Donald Lim Siang Chai

Naib Presiden:

1. Lee Wei Kiat

2. Kong Cho Ha

3. Wee Jeck Seng

4. Hou Kok Chung

5. Chew Mei Fun

6. Chong Itt Chew

7. Leong Yong Kong

8. Chua Tee Yong

9. Lee Chee Leong

Anggota Jawatankuasa Pusat:

1. Tan Ken Tan

2. Ong Ka Chuan

3. Chai Kim Sen

4. Ong Soon Boon

5. Boey Chin Gan

6. Yoo Wei How

7. Wong Kooi Fong

8. Toh Chin Yaw

9. Chuah Poh Khiang

10.Yee Hee Leong

11.Paul Kong Sing Chu

12.Sim Eng Peng

13.Wong Tat Chee

14.Tan Teck Poh

15.Tan Teik Cheng

16.Koh Chin Han

17.Teh Chai Aan

18.Chee Sien Chen

19.Chew Kok Wah

20.Tan Cher Puk

21.Hoh Khai Mun

22.Tan Chong Seng

23.Ti Lian Ker

24.Tan Seong Lim

25.Koo Chin Nam

26.Chew Yin Keen

27.Lee Ban Seng

28.Tan Lee Huat

29.Low Kim Mang

30.Gan Chee Biow

31.Lau Lee

32.Leong Kok Wee

33.Goh Tee Tee

34.Teh Kim Poo

35.Yap Ching Leong

36.Daniel Ling Sia Chin

37.Gan Joon Zin

38.Dr Por Choo Chor

39.Chew Lian Keng

40.Chin Hong Vui

41.Kow Cheong Wei

42.Ng Chok Sin

43.Ooi Eyan Hian

44.Koh Nai Kwong

45.Tan Chin Meng

46.Ooi Siew Kim

47.Lua Choon Han

48.Dr Lee Hong Tee

49.Wong Koon Mun

50.Edward Khoo Keok Hai

51.Dr Chin Tung Leong

52.Dr Mah Hang Soon

53.Ei Kim Hock

54.Dr Lim Chin Fui

55.Gan Tian Loo

56.Teoh Sew Hock

57.Tee Hooi Ling

Wanita:

Ketua Wanita:

1. Heng Seai Kie

2. Tan Cheng Liang

Timbalan Ketua Wanita:

1. Lee Pit Chern

Naib Ketua Wanita:

1. See Meng Geok

2. Lim Bee Kau

3. Ong Chong Suen

4. Wong You Fong

5. Chin Kim Moi

6. Saw Ooi Leng

Jawatankuasa:

1. Ng Siok Hwa

2. Yap Kim Can

3. Wong Pik Min

4. Tan Tok Kee

5. Koo Lay Chak

6. Leong Siew Kam

7. Yap Yem Ming

8. Tan Wen Ooi

9. Chua Fong Ling

10.Wee Lee Hooi

11.Chiew Hong Lan

12.Lai Poey Yee

13.Tan Choo Kuan

14.Nyam Mei Ting

15.Teh Siew Boey

16.Chong Sau Chan

17.Kathleen Wong Mei Yin

18.Yin Ah Mooi @ Yin Yoke Mooi

19.Choong Saw Fen

20.Wong Kui Fong

21.Teh Lay Cheng

22.Teoh Saw Ling

23.Wong Fong Leng

24.Kwang Swee Yuen

25.Chai Yat Chiew

26.Tan Ying Moi

27.Ong Lean Cheng

28.Lim Henn Jinn @ Margaret Lim

29.Kok Yom Lan

Ahli Jawatankuasa Pusat (U35):

1. Monna Ong Siew Siew

2. Yap Lay Keat

3. Chan San San

4. Tee Choon Ser

5. Phoebe Lem Yoke Peng

Ketua Pemuda:

1. Chong Sin Woon

2. Goh Gaik Meng

Timbalan Ketua Pemuda:

1. Ting Tai Fook

2. Lee Ching Yong

Naib Ketua Pemuda (Kategori Wanita:

1. Tee Hooi Ling

2. Wong Siaw Ting

Naib Ketua Pemuda (Kategori Terbuka):

1. Liew Mun Hon

2. Tia Hong Guan

3. Tan Chee Hiong

4. Tan Kok Eng

5. Leaw Kok Chan

Setiausaha Agung:

1. Leong Kim Soon

2. Lim Ban Hong

Bendahari Agung:

1. Lee Kee Chong

2. Yip Jiun Hann

3. Lee Beng Seng

Juruaudit:

1. Lim Swee Hu

2. Lau Chin Kok

3. Lee Chai Wah

Ahli Jawatankuasa (Kategori Terbuka):

1. Chua Hock Guan

2. Lim Chai Kui

3. Quek Tai Seong

4. Lee Han Lim

5. Phee Kuan Joo

6. Chong Choon Foon

7. Khor Chin Ghee

8. Yu Seng Chong

9. Wong Chin Chong

10.Wong Kok Fye

11.Yeong Kun You

12.Tan Hing Teik

13.Tee Kum Seng

14.Teh Sin Leng

15.Tan Tiong Lai

16.Tan Bok Koon

17.Ong Li Tak

18.Seow Choon Teik

19.Kelvin Koo Seng Kiat

20.Chan Sain Lek

21.Chew Junn Weng

22.Melvin Chua Kew Wei

23.Wong Yik Shieh

Ahli Jawatankuasa (Wanita):

1. Yap Lay Keat

2. Teow Chia Ling

3. Tee Tze Wei

4. Nian Yen

5. Loh Bee Lay

6. Ching Suet Ling

7. Mandy Kaw Shuen Hui

8. Vivienne Loo Yean Ling

9. Yun Chooi Yee

10.Lee Li Kuan

11.Wai Bee Hoon

12.Tan Guet Ien

13.Sou Fong Peng

14.Chan Kit Mun

15.Khor Mei Lee

16.Hong Sinn Yee

Ahli Jawatankuasa (U30):

1.Low Kah Guan

2. Loh Ching Soon

3. Choo Wei Sern

4. Wong Kar Hee

5. Tee Chin Shen

6. Chua Gor Thung

7. Koh Yee Yong

8. Wong Kai Shyuan

9. Haw Kok Ping

10.Ng Kee Chung

11.Yeo Kok Keng

12. Tan Yee Hang

iklan

Video

Khamis, 21 September 2017 9:00 AM

Popular? Tolak Tepilah! - Bob (AF2)

Rabu, 20 September 2017 4:00 PM

Irfan Haris Nafi Tumpang Populariti Kakak

Selasa, 19 September 2017 2:00 PM

Keluh-Kesah Jalil Hamid

Selasa, 19 September 2017 9:00 AM

Kau Buat #OOTD Pun Riaklah! - Wak Doyok

Isnin, 18 September 2017 2:30 PM

Belum Masa Gantung Skrip – Naim Daniel

Jumaat, 15 September 2017 2:00 PM

Cassidy Malu Cakap Melayu?

Jumaat, 15 September 2017 9:00 AM

#akuStar: Payslip - Semangat Yang Hilang

Kolumnis

iklan

Iklan