Senarai Calon Pakatan Pembangkang Di Selangor

Diterbitkan: Jumaat, 19 April 2013 12:00 AM

(Ubah saiz teks)

SHAH ALAM: Berikut ialah senarai penuh calon pakatan pembangkang Selangor yang akan bertanding di 22 kerusi Parlimen dan 55 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) pada pilihan raya umum ke-13, yang diumumkan di sini malam Khamis.

Kerusi DUN Kota Damansara yang ditandingi Parti Sosialis Malaysia (PSM) pada PRU-12, masih belum dimuktamadkan statusnya.

PARLIMEN

1. Selayang : William Leong Jee Keen (PKR)

2. Pandan : Mohd Rafizi Ramli (PKR)

3. Serdang : Dr Ong Kian Ming (DAP)

4. Kelana Jaya: Wong Chen (PKR)

5. Petaling Jaya Selatan : Hee Loy Sian (PKR)

6. Petaling Jaya Utara : Tony Pua (DAP)

7. Klang : Charles Santiago (DAP)

8. Hulu Selangor : Khalid Jaafar (PKR)

9. Kuala Selangor : Dr Dzulkefly Ahmad (PAS)

10. Gombak : Mohamed Azmin Ali (PKR)

11. Ampang : Zuraida Kamarudin (PKR)

12. Hulu Langat : Che Rosli Che Mat (PAS)

13. Puchong : Gobind Singh Deo (DAP)

14. Subang : R.Sivarasa (PKR)

15. Shah Alam : Khalid Abdul Samad (PAS)

16. Kapar : G.Manivanan (PKR)

17. Kota Raja:Siti Mariah Mahmud (PAS)

18. Kuala Langat: Abdullah Sani Abdul Hamid (PKR)

19. Sabak Bernam : Dr Abdul Aziz Bari (PKR)

20. Tanjong Karang : Mohamad Rashdi Deraman (PAS)

21. Sepang : Mohamed Hanipa Maidin (PAS)

22. Sungai Besar : Mohamed Salleh M.Husin (PAS)

DEWAN UNDANGAN NEGERI

1. Teratai : Tiew Way Keng (DAP)

2. Bukit Gasing : R. Rajiv (DAP)

3. Bukit Lanjan : Elizabeth Wong (PKR)

4. Kinrara : Ng Sze Han (DAP)

5. Gombak Setia : Hasbullah Mohd Ridzwan (PAS)

6. Kota Anggerik : Dr Yaakop Sapari (PKR)

7. Batu Tiga : Rodziah Ismail (PKR)

8. Seri Andalas : Dr Xavier Jayakumar (PKR)

9. Selat Klang : Dr Halimah Ali (PAS)

10. Chempaka : Iskandar Abdul Samad (PAS)

11. Pandamaran : Tan Pok Shyong (DAP )

12. Seri Kembangan : Ean Yong Hian Wah (DAP)

13. Sungai Pinang : Datuk Teng Chang Khim (DAP)

14. Taman Medan : Haniza Mohamed Talha (PKR)

15. Sekinchan : Ng Suee Lim (DAP)

16. Bukit Melawati : S.Manikavasagam (PKR)

17. Rawang: Gan Pei Nei (PKR)

18. Batu Caves: Amirudin Shari (PKR)

19. Hulu Klang: Saari Sungib (PAS)

20. Bukit Antarabangsa: Mohamed Azmin Ali (PKR)

21. Lembah Jaya: Khasim Abdul Aziz (PAS)

22. Kajang: Lee Chin Cheh (PKR)

23. Bangi: Mohd Shafie Ngah (PAS)

24. Balakong: Ng Tien Chee (DAP)

25. Subang Jaya: Hannah Yeoh Tseow Suan (DAP)

26. Seri Setia: Nik Nazmi Nik Ahmad (PKR)

27. Kampung Tunku: Lau Weng Sang (DAP)

28. Damansara Utama: Yeo Bee Yin (DAP)

29. Meru: Dr Abd Rani Osman (PAS)

30. Pelabuhan Klang: Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim (PKR)

31. Kota Alam Shah: V.Ganabatirau (DAP)

32. Sri Muda: Shuhaimi Shafiei (PKR)

33. Sijangkang: Dr Ahmad Yunus Hairi (PAS)

34. Teluk Datuk: Loh Chee Heng (DAP)

35. Sungai Panjang: Mohd Fadzlin Taslimin (PAS)

36. Sungai Air Tawar: Wahid Rais (PAS)

37. Sabak: Sallehen Mukhyi (PAS)

38. Hulu Bernam: Muhamad Idris Ahmad (PAS)

39. Kuala Kubu Bharu: Lee Kee Hiong (DAP)

40. Batang Kali: K.Ramachandran (PKR)

41. Sungai Burong: Mohamad Judi Sarjo (PAS)

42. Permatang: Mohd Yahya Mat Sahri (PKR)

43. Jeram: Muhmmad Rashid Muhmmad Kassim (PAS)

44. Kuang: Tengku Maraziyah Tengku Sulaiman (PKR)

45. Taman Templer: Zaidy Abdul Talib (PAS)

46. Dusun Tua: Razaly Hassan (PAS)

47. Semenyih: Hamidi A Hassan (PKR)

48. Sri Serdang: Noor Hanim Ismail (PAS)

49. Paya Jaras: Mohd Khairuddin Othman (PAS)

50. Sementa: Dr Daroyah Alwi (PKR)

51. Morib: Hasnul Baharadin (PAS)

52. Tanjung Sepat: Mohd Haslin Hassan (PAS)

53. Dengkil: Borhan Aman Shah (PKR)

54. Sungai Pelek: Lai Nyok Lan (DAP)

55. Ijok: Dr Idris Ahmad (PKR) - BERNAMA

iklan

Kolumnis

iklan

Iklan