X Close

Keputusan Piala Sudirman 2013

Diterbitkan: Selasa 21 Mei, 2013

KUALA LUMPUR: Berikut keputusan peringkat kumpulan Kejohanan Badminton Piala Sudirman 2013 di Stadium Putra, Bukit Jalil, di sini pada Isnin:

Divisyen 1:

Kumpulan A:

INDONESIA 4 - 1 INDIA

Pratama Angga/Saputro Rian Agung mn Dewalkar Akshay/Chopra Pranaav Jerry 21-13, 21-10

Fanetri Lindaweni mn P.V. Sindhu 21-15, 21-10

Rumbaka Dionysius Hayom kalah kepada Parupalli Kashyap 18-21, 14-21

Polii Greysia/Maheswari Nitya Krishinda mn Ponnappa Ashwini/Gadre Pradnya 21-19, 22-20

Ahmad Tontowi/Natsir Liliyana mn Vishnu Arun/Balan Aparna 21-13, 21-14

Kumpulan D:

JEPUN 5 - 0 SINGAPURA

Endo Hiroyuki/Hayakawa Kenichi mn Chrisnanta Danny Bawa/Terry Yeo Zhao Jiang 21-7, 21-18

Mitani Minatsu mn Gu Juan 21-10, 21-19 Ueda Takuma mn Derek Wong Zi Liang 21-18, 13-21, 21-15

Matsutomo Misaki/Takahashi Ayaka mn Yao Lei/Sari Shinta Mulia 21-9, 21-15

Hashimoto Hirokatsu/Maeda Miyuki mn Chrisnanta Danny Bawa/Vanessa Neo Yu Yan 16-21, 21-12, 21-19

Divisyen 2:

Kumpulan B:

BELANDA 5 - 0 AUSTRIA

Piek Selena/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Baldauf Elisabeth 21-12, 21-13

Pang Eric mn Obernosterer David 21-11, 21-7

Ridder Koen/Bosch Ruud mn Zirnwaid Roman/Lahnsteiner Michael 21-16, 21-7

Stolzenbach Patty mn Ziesig Nathalie 21-10, 21-12

Piek Selena/Muskens Eefje mn Mathis Alexandra/Baldauf Elisabeth 21-10, 21-15

Divisyen 3:

Kumpulan A:

UKRAINE 5 - 0 FILIPINA

Atrashchenkov Valeriy/Kobceva Anna mn Gadi Antonino Benjamin 22-20, 21-13

Zavadsky Dmytro mn Alcala Mark Shelly 21-11, 21-11

Ulitina Marija mn Alcala Malvinne Ann Venice 21-17, 21-11

Konov Vitaly/Zavadsky Dmytro mn Asuncion Kennevic/Gadi Antonino Benjamin 21-19, 20-22, 21-15

Diptan Mariya/Kobceva Anna mn Castilo Gelita/Magno Dia Nicole 18-21, 21-16, 21-15

NEW ZEALAND 3 - 2 SRI LANKA

Leydon-Davis Oliver/Leydon-Davis Susannah mn Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera/Sirimannage Kavidi Ishadika 14-21, 22-20, 21-14

Rankin Anna kalah kepada Hadunkuttihettige Dona Lekha Shehani 9-21, 21-17, 9-21

Wu Joe kalah kepada Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera 7-21, 11-21

Brown Amanda/Gregory Kritteka mn Sirimannage Kavidi Ishadika/Kuruppu Oshadie Purnima 21-19, 21-17

Dennerly-Minturn Kevin/Leydon-Davis Oliver mn Karunaratne Edirimuni Dinuka Nishan Perera/Karunaratne Edirimuni Diluka Thushan Perera 21-12, 21-12. - BERNAMA

iklan

iklan

Iklan