X Close

Senarai nama calon pemilihan Umno berdasarkan cabutan nombor

Diterbitkan: Isnin 23 Mac, 2009

KUALA LUMPUR: Berikut ialah senarai namanama calon pada pemilihan Umno Mac ini bagi penggal 2008/2011.

JAWATAN: PENGERUSI TETAP

1. TAN SRI DATUK ONN ISMAIL - (KAPAR)

2. DATUK PADUKA BADRUDDIN AMIRULDIN - (JERAI)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP

1. DATUK MOHAMAD AZIZ - (SRI GADING)

2. DATUK AHMAD BHARI ABD RAHMAN - (SELAYANG)

JAWATAN: PRESIDEN

DATUK SERI MOHD NAJIB TUN ABDUL RAZAK (CALON TUNGGAL)- (PEKAN)

JAWATAN: TIMBALAN PRESIDEN

1. TAN SRI MUHYIDDIN MOHD YASSIN -(PAGOH)

2. DATUK SERI MOHD ALI MOHD RUSTAM - (BUKIT KATIL)

3. SENATOR TAN SRI MUHAMMAD MUHD TAIB -(KELANA JAYA)

JAWATAN: NAIB PRESIDEN

1. DATUK SERI DR AHMAD ZAHID HAMIDI - (BAGAN DATOK)

2. DATUK SERI MOHD SHAFIE APDAL - (SEMPORNA)

3. DATUK SERI UTAMA DR RAIS YATIM - (JELEBU)

4. TAN SRI MOHD ISA ABDUL SAMAD - (TELOK KEMANG)

5. DATUK SERI SYED HAMID SYED JAAFAR ALBAR - (KOTA TINGGI)

6. DATUK SERI MOHAMED KHALED NORDIN - (PASIR GUDANG)

7. TAN SRI ABDUL RAHIM TAMBY CHIK - (MASJID TANAH)

8. DATUK SERI HISHAMMUDDIN TUN HUSSEIN -(SEMBRONG)

JAWATAN: AHLI MAJLIS TERTINGGI

1. DATUK RAJA ROPIAAH RAJA ABDULLAH - (PETALING JAYA UTARA)

2. DATUK AHMAD HUSNI MOHD HANADZLAH - (TAMBUN)

3. DATUK DR ABD LATIFF AHMAD - (MERSING)

4. DATUK DR AWANG ADEK HUSSIN - (BACHOK)

5. DATUK SERI IDRIS JUSOH - (BESUT)

6. DATUK SAZMI MIAH - (MACHANG)

7. DATUK SRI ADNAN YAAKOB - (BENTONG)

8. DATUK ABDUL AZEEZ ABDUL RAHIM - (BALING)

9. DATUK AZIMI DAIM - (KULIM - BANDAR BAHARU)

10. DATUK TAJUDDIN ABDUL RAHMAN - (PASIR SALAK)

11. DATUK SP LAJIM UKIN - (BEUFORT)

12. DATUK SERI DR MD ISA SABU - (KANGAR)

13. DATUK IDRIS HARON - (TANGGA BATU)

14. DATUK ZAHIDI ZAINUL ABIDIN - (PADANG BESAR)

15. SENATOR DATUK WIRA SYED ALI ABBAS ALHABSHEE - (CHERAS)

16. SENATOR TAN SRI MOHAMED JIN SAMSUDIN - (BUKIT GANTANG)

17. SENATOR DATUK ABDUL RAHMAN BAKAR - (MARANG)

18. DATUK ISHAK ISMAIL - (SEREMBAN)

19. DATUK AZHAR IBRAHIM - (KEPALA BATAs)

20. DR MOHD PUAD ZARKASHI - (BATU PAHAT)

21. DATUK SRI AZALINA OTHMAN SAID - (PENGERANG)

22. DATUK ZULHASNAN RAFIQUE - (SETIAWANGSA)

23. DATUK DR ABDULLAH MD ZIN - (BESUT)

24. DATUK SHAHRIR ABDUL SAMAD - (JOHOR BHARU)

25. DATUK WIRA MOHD JOHARI BAHARUM - (KUBANG PASU)

26. DATUK AHMAD SHABERY CHEEK - (KEMAMAN)

27. DATUK SERI RAJA AHMAD ZAINUDDIN RAJA - OMAR (LARUT)

28. DATUK NOH OMAR - (TANJUNG KARANG)

29. DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE -(TENGGARA)

30. DATUK MUSTAPA MOHAMED - (JELI)

31. DATUK BUNG MOKHTAR RADIN - (KINABATANGAN)

32. DATUK SERI PANGLIMA MUSA AMAN - (LIBARAN)

33. DATUK SERI UTAMA MOHAMAD HASAN - (REMBAU)

34. DATUK SAIFUDDIN ABDULLAH - (TEMERLOH)

35. DATUK HAMZAH ZAINUDDIN - (LARUT)

36. DATUK IR MOHD ZIN MOHAMED - (SEPANG)

37. SENATOR DATUK AZIAN OSMAN - (IPOH TIMUR)

38. DATUK MOHAMAD NORZA ZAKARIA - (WANGSA MAJU)

39. DATUK ASTAMAN ABDUL AZIZ - (WANGSA MAJU)

40. DATUK SHAZIMAN ABU MANSOR - (TAMPIN)

41. DATUK NORAINI AHMAD - (PARIT SULONG)

42. DATUK SERI DR JAMALUDDIN JARJIS - (ROMPIN)

43. DATUK SERI DR HILMI YAHYA - (BALIK PULAU)

44. SENATOR DATUK DR NORRAESAH MOHAMAD - (BALIK PULAU)

45. DATUK HASAN MALEK - (KUALA PILAH)

46. DATUK SERI SITI ZAHARAH SULAIMAN - (PAYA BESAR)

47. DATUK ZAINAL ABIDIN OSMAN - (NIBONG TEBAL)

48. DATUK SERI ISMAIL SABRI YAAKOB - (BERA)

49. DATUK ABDUL GHANI OTHMAN - (LEDANG)

50. DATUK SERI SHAHIDAN KASSIM - (ARAU)

51. DATUK SERI MAHDZIR KHALID - (PADANG TERAP)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Wanita

JAWATAN: PENGERUSI TETAP WANITA

1. TAN SRI NAPSIAH OMAR (CALON TUNGGAL) - (KUALA PILAH)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP WANITA

1. ROSDIANAH MD NOR @ NUNONG - (TAWAU)

2. ROHANI ABU HASSAN - (TANAH MERAH)

3. DATUK SHARIFAH AMINAH SYED AHMAD - (LEMBAH PANTAI)

4. SENATOR DATUK SARIPAH AMINAHBI SYED MOHD -(JELUTONG)

JAWATAN: KETUA WANITA

1. TAN SRI RAFIDAH AZIZ - (KUALA KANGSAR)

2. DATUK SERI SHAHRIZAT ABDUL JALIL - (KEPONG)

JAWATAN: NAIB KETUA WANITA

1. DATUK KAMILIA IBRAHIM (CALON TUNGGAL) - (KUALA KANGSAR)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA WANITA

1. DATUK JAHARA HAMID - (TASEK GELUGOR)

2. ROS SURYATI ALANG - (BAYAN BARU)

3. DATUK DAYANG MAHANI TUN PENGIRAN AHMAD RAFFAEE - (SIPITANG)

4. PUAN SRI SA'ADAH ABD SAMAD - (BANDAR TUN RAZAK)

5. MADIHAH AB AZIZ - (KOTA BHARU)

6. SENATOR DATUK ARMANI MAHIRUDDIN - (LIBARAN)

7. DR ROBIAH KOSAI - (MUAR)

8. DATUK SITI JELIHA @ZALEHA HUSSIN - (KUBANG KERIAN)

9. DATUK MAS NORMAH MAS JUNID - (BUKIT BINTANG)

10. DATUK AINON KHARIYAH MOHD ABAS - (PASIR SALAK)

11. DR ROZAIDAH TALIB - (AMPANG)

12. SENATOR DATUK MAZNAH MAZLAN - (ROMPIN)

13. ROSNI SOHAR - (HULU SELANGOR)

14. SURAYA YAACOB - (PENDANG)

15. DATUK MELATI ALI - (PEKAN)

16. SENATOR DATIN PADUKA NORHAYATI ONN -(KLANG)

17. DATUK AZIZAH MOHD DUN - (BEUFORT)

18. DATUK NORHAYATI OMAR - (KUALA PILAH)

19. CHE ARPAH ARIFFIN - (PADANG TERAP)

20. NORLIZA ABDUL RAHIM - (BUKIT GELUGOR)

21. NORLIZA AHMAD - (KAPAR)

22. SENATOR WAN HAZANI WAN MOHD NOR - (GUA MUSANG)

23. ZAINAB NASIR - (TAMPIN)

24. DATUK MASTIKA JUNAIDAH HUSIN - (ARAU)

25. DATUK JAMELAH A.BAKAR - (BATU KAWAN)

26. HASNAH SALAM - (ALOR GAJAH)

27. DATUK ROSNI ZAHARI - (MARAN)

28. SENATOR SHARIFAH AZIZAH SYED ZAIN - (KLUANG)

29. MARIANY MOHAMMAD YIT - (BUKIT BINTANG)

30. HAMIDAH OSMAN - (GOPENG)

31. MARLIA ABD LATIFF - (PADANG SERAI)

32. SENATOR DATUK DR MASHITAH IBRAHIM - (BALING)

33. DATUK KHAMSIYAH YEOP - (LENGGONG)

34.HALIZA ABDULLAH - (BATU PAHAT)

35. SALMAH PIN - (BANDAR TUN RAZAK)

36. DATUK HALIMAH MOHAMED SADIQUE - (TENGGARA)

37. DATIN DR NIK AZIZAH NIK YAHYA - (KOTA BHARU)

38. NORA'SHEKIN YUSOF - (BATU)

39. JUMABI MOHAMAD - (BAGAN)

40. DATUK SITI SALMAH MAT JUSAK - (PADANG RENGAS)

41. NORIAH MAHAT - (PAGOH)

42. LATIPAH OMAR - (MASJID TANAH)

43. DATUK RUSNAH KASSIM - (TANJONG MALIM)

44.DATIN PADUKA MESRAH SELAMAT - (KUALA SELANGOR)

45. DATUK MAZNAH ABD HAMID - (JERLUN)

46. DATIN PADUKA SERIPAH NOLI SYED HUSSIN - (KELANA JAYA)

47. AZIHANI ALI - (KANGAR)

48. MUNALIZA HAMZAH - (PETALING JAYA SELATAN)

49. DATUK AMISAH YASSIN - (RANAU)

50. FATIMAH HAMAT - (HULU TERENGGANU)

Senarai nama-nama calon Exco Pergerakan Pemuda

JAWATAN: PENGERUSI TETAP PEMUDA

1. RAMI SIMBOK - (PUCHONG)

2. DATUK ABDUL FATTAH ABDULLAH - (CAMERON HIGHLANDS)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP PEMUDA

1. MUHAMMAD YADZAN MOHAMMAD - (TANJONG MALIM)

2. MOHAMAD RADHI ABDULLAH - (KELANA JAYA)

3. SYED AZMI AHMAD SYED NAZIR AHMAD - (TANJONG)

4. JAIGANI JAAFAR - (SEMBRONG)

5. OSMAN AHMED - (SIPITANG)

6. KAMARUDIN HASSAN - (SEGAMBUT)

JAWATAN: KETUA PEMUDA

1. DATUK MUKHRIZ TUN MAHATHIR - (KUBANG PASU)

2. DATUK SERI DR MOHAMAD KHIR TOYO - (SUNGAI BESAR)

3. KHAIRY JAMALUDDIN ABU BAKAR - (REMBAU)

JAWATAN: NAIB KETUA PEMUDA

1. DATUK RAZALI IBRAHIM - (MUAR)

2. DATUK REEZAL MERICAN NAINA MERICAN -(KEPALA BATAS)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA PEMUDA

1. AHMAD IZANY MOHD NOR - (SEREMBAN)

2. ZUBIR ZABIDI - (ALOR STAR)

3. MOHD JOHARI ABU BAKAR - (HULU TERENGGANU)

4.NADZIRUDDIN MOHAMED BANDI- (TELOK INTAN)

5. NORMAN ZAHALAN - (BAYAN BARU)

6. TENGKU AZMAN TENGKU ZAINOL ABIDIN - (BUKIT BINTANG)

7. DATUK SERI SHAMSUDIN MD SAAD - (JERLUN)

8. DR NOVANDRI HASAN BASRI - (BUKIT GELUGOR)

9. SHAFIQURRAHMAN SHAMSUDDIN - (KUALA KEDAH)

10. ALI MAZAT SALLEH - (KULAI)

11. MEGAT ZULKARNAIN DATUK OMARDIN - (GOMBAK)

12. TUN FAISAL ISMAIL AZIZ - (PUTRAJAYA)

13. ANUAR SAFIAN - (KUBANG KERIAN)

14. MOHD ZAIDI ILAMDIN - (KELANA JAYA)

15. LOB MAHADIR ABDUL SHUKUR - (SHAH ALAM)

16. MOHD FAIZ MOHD RAIH - (SETIAWANGSA)

17. DATUK AHMAD DARUS - (KEPALA BATAs)

18. AKHRAMSYAH MUAMMAR UBAIDAH SANUSI - (LANGKAWI)

19. MOHD HUSAIMI HUSSIN - (BESUT)

20. LOKMAN NOOR ADAM - (SHAH ALAM)

21. DATUK MOHD AZMI HAMZAH - (KOTA RAJA)

22. ZAMRI ZAINOL ABIDIN - (POKOK SENA)

23. MOHD AMIN HAMIDON @ HAMPON - (PENGERANG)

24. MOHD ZAMRI MOHD IDRUS - (PASIR GUDANG)

25. MOHD GASING SALING - (KALABAKAN)

26. AZIZUL NIZAM BIDIN - (MERBOK)

27. MOHD AFANDI YUSOFF - (RANTAU PANJANG)

28. JAWAWI JAAFAR - (TENOM)

29. MOHD NAJIB MOHD ISA - (TELOK KEMANG)

30. MOHAMED SUFFIAN AWANG - (KUANTAN)

31. AZIAN ARIFFIN - (BALIK PULAU)

32. SAIFUL ISMAIL SAAYA - (KUALA KANGSAR)

33. JASNI SHAFIE - (PADANG TERAP)

34. NORIZAN ALI - (KEPONG)

35. NIXON ABDUL HABI - (SEMPORNA)

36. MOHAMAD SAZALI KAMELAN - (LEMBAH PANTAI)

37. ROSLI HASAN - (BUKIT KATIL)

38. AHMAD ZAKI ZAHID - (PUTRAJAYA)

39. ASRI ABDUL RAHMAN - (SELAYANG)

40. DR MOHASDJONE @MOHD JOHARI MOHAMAD -(BESUT)

41. NOR HAZAIMI HAMZAH - (BUKIT BENDERA)

42. MOHD HISAMUDIN YAHAYA - (PUTRAJAYA)

43. ZAINURI ZAINAL - (KLANG)

44. KAMAROL SALLEH - (POKOK SENA)

45. MOHD RAZLAN MUHAMMAD RAFII - (SEPUTEH)

46. NAZIR HUSSIN AKHTAR HUSIN - (TITIWANGSA)

47. DATUK WAN AMIZAN WAN ABDUL RAZAK - (JERANTUT)

48.MOHD ANIS HISHAM ABD AZIZ (KUALA SELANGOR)

49. BAHRUL RAZHA CHUPRAT - (KOTA KINABALU)

50. MUHAMMAD KHAIRUN ASEH - (PUTRAJAYA)

51. MOHAMAD NAZIM A.SAMAD - (KOTA MELAKA)

52. DR FAIZAL TAJUDDIN - (PASIR SALAK)

53. DATUK MOHAMED HAZALI ABU HASSAN - (KUALA SELANGOR)

54. KHALID MOHAMED - (JOHOR BAHARU)

55. SOHAIMI SHAHADAN - (SELAYANG)

56. ZAKARIA DULLAH - (SIMPANG RENGGAM)

57. UNGKU MD SALLEH UNGKU ABD JAMAL - (SERDANG)

58. MOHAMAD IRUAN ZULKEFLI - (LENGGONG)

59. HAMUNIR HAMZAH - (KANGAR)

60. FAKHRUL ZAFRAN ABANG KAMARUL ZAMAN -(GELANG PATAH)

61. AHMAD SUHAIRI

SENARAI NAMA-NAMA CALON EXCO PERGERAKAN PUTERI

JAWATAN: PENGERUSI TETAP PUTERI

1.ROSLINDA ABD RAHMAN (RASAH)

2.AZLIEZA AZIZAN (TANGGA BATU)

JAWATAN: TIMBALAN PENGERUSI TETAP PUTERI

1. HASPALELA MOHAMED HASSAN (KULAI)

2. ROSMARYNDA MOHAMAD RASIDI (BANDAR TUN RAZAK)

3. ZAKIAH KALIPUNYA - (SEMPORNA)

JAWATAN: KETUA PUTERI

1. DATIN ISMALINA ISMAIL - (WANGSA MAJU)

2. DATUK SHAHANIZA SHAMSUDDIN - (MARAN)

3. IDA RAHAYU MD NOOR - (PETALING JAYA UTARA)

4. DATUK ROSNAH ABDUL RASHID SIRLIN - (PAPAR)

5. SAARAH ALI BASHAH - (SEPUTEH)

6. BIBI SHARLIZA MOHD KHALID - (REMBAU)

JAWATAN: NAIB KETUA PUTERI

1. NOLEE ASHILIN MOHAMMED RADZI - (LEMBAH PANTAI)

2. DR WAN NORASHIKIN WAN NOORDIN - (PASIR SALAK)

3. NORDIANA SHAFIE - (KUALA TERENGGANU)

4. HASLINDA MOHD ZERAIN - (AMPANG)

5. SHAHANIM MOHAMAD YUSOFF - (SUNGAI PETANI)

JAWATAN: AHLI JAWATANKUASA PUTERI

1. ROSELINDA ABD JAMIL - (KLANG)

2. NORHASMIMI ABDUL GHANI - (KUALA KRAU)

3. ZURINA ABDUL RAHMAN - (HULU TERENGGANU)

4. SHAHANIM MOHAMAD YUSOFF - (SUNGAI PETANI)

5. SITI FATIMAH AMIR - (SETIAWANGSA)

6. JAMILAH HANIM OTHMAN - (PETALING JAYA SELATAN)

7. HAMIZAH ABDOLLAH ZAWAWI - (PUTRAJAYA)

8. FATIMAH @ NIK FATIMAH NIK SALLEH - (TUMPAT)

9. AFIZAH ABDUL RAHMAN - (POKOK SENA)

10. RITA SYARINDA MANAF NAJID - (DUNGUN)

11. ROSMARYNDA MOHAMAD RASIDI - (BANDAR TUN RAZAK)

12. AZANA RITA ABDUL AZIZ - (TAMBUN)

13. ELLYANA MOHD MUSLIM TAN - (PADANG BESAR)

14. ZAUYAH ZAINUDDIN - (BANDAR TUN RAZAK)

15. ROHAIZA YANG YUSSUF - (KUALA KANGSAR)

16. AZLINDA ALIS - (KUBANG KERIAN)

17. WAN ZAWIYAH WAN HALIM - (KUBANG PASU)

18. NORHAMIZAH MAT TAHIR - (SELAYANG)

19. DAYANG MAIMUNAH SIDEK -(SIPITANG)

20. AZLIZA AHMAD - (SEPUTEH)

21. NORDIANA SHAFIE - (KUALA TERENGGANU)

22. NOR MARRY ABDUL KARIM - (JELEBU)

23. NASHUA FAUZUN - (SEGAMBUT)

24. WAN NOOR DIZAMDILA WAN MUSTAPA - (ARAU)

25. MASMIRA MOHD SALLEH - (BUKIT BINTANG)

26. AZLINDA ZUBIR @ ZUBIN -(BUKIT KATIL)

27. EM ROOSEHAZIRAM MOHD RAHIM - (PENGKALAN CHEPA)

28. FAHARIYAH MD NORDIN - (LEDANG)

29. JAMILAH AWANG - (NIBONG TEBAL)

30. FARAHA ISMAIL - (MERSING)

31. ZAHIDA ZARIK KHAN - (PANDAN)

32. NORSABRINA MOHD NOOR - (KULIM-BANDAR BAHARU)

33. NUR FAZLIM M.MOHAMED KUNJU -(KEMAMAN)

34. MAS ERMIEYATI SAMSUDIN - (MASJID TANAH)

35. IDAMOERNI ZAKARIA - (BUKIT GELUGOR)

36. ISFARINA MOHD BALI - (IPOH BARAT)

37. HASRUNIZAH HASSAN -(PONTIAN)

38. RINA MOHD HARUN - (SEPANG)

39. DR WAN NORASHIKIN WAN NOORDIN - (PASIR SALAK)

40. HAMIDAH MOHD JAAFAR - (PUTATAN)

41. ASMAIZA AHMAD - (PADANG BESAR)

42. ANITA MURAD - (TENGGARA)

43. JULIE SABRAN - (BELURAN)

44. HARTINI ABDUL RAHMAN -(JERANTUT)

45. HERNI AZURA GHAFAR - (SUBANG)

46. SERIWANI SABTU - (SETIAWANGSA)

47. NORASHIKIN ABDUL RAHMAN (RASAH)

48. HUZRY FIONNAWATTY HUSSEIN - (SEGAMBUT)

49. INAHWYATI JAINI - (TENOM)

50. NOOR HAYATI FITRAH SHAHRIL - (BAYAN BARU)

51. WAN SALWATI ABDULLAH - (SEREMBAN)

52. NIK NORA HIRYANI NIK MOHAMED YUSSOF - (GUA MUSANG)

53. NOR AZITA ABDUL RAHMAN - (PEKAN)

iklan

iklan

Iklan